Koh Lipe: doprava z Langkawi, ceny, peníze, ubytování, aktivity

Dovolená na Langkawi je skvělou příležitostí nakouknout i do Thajska. Konkrétně na nádherný ostrůvek Koh Lipe, kterýse nachází jen hodinu jízdy lodí od Langkawi. Čekají vás nádherné pláže, dechberoucí východy a západy slunce, skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění, thajské masáže na pláži a samozřejmě výborná thajská kuchyně. Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe, kde koupit lístky, postup odbavení, kolik vás to bude stát, kde si vyměníte peníze, kde se ubytovat, co podniknout a další důležité informace se dozvíte z následujících řádků.

Update 16.12.2022: Lodní spojení mezi Langkawi a Koh Lipe bylo obnoveno 20. října. Spojení funguje pouze během hlavní sezóny a končí dnem 31.5.2023.

Mimo sezónu se z Langkawi na Koh Lipe dá jet přes přístav Pak Bara. Na ten se dostanete z přístavu v Satun, kam jezdí lodě z Langkawi celoročně.

Menu/rychlá navigace

1. NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI O KOH LIPE
2. VŠE O CESTĚ Z LANGKAWI NA KOH LIPE
3. UBYTOVÁNÍ NA KOH LIPE
4. AKTIVITY NA KOH LIPE

Nejčastější otázky a odpovědi

Kdy je nejlepší jet na Koh Lipe?

Největší jistota hezkého počasí je od půlky prosince do konce března. Nejvíce deštivých dnů je zhruba od června do konce září. V tomto období se cesta na Koh Lipe s ohledem na počasí příliš nedoporučuje. V ostatních měsících (říjen, listopad, duben, květen) může pršet, ale jedná se většinou pouze o kratší přeháňky.

Kolik času potřebuji na Koh Lipe?

Pokud máte opravdu málo času, dá se na Koh Lipe jet jen na otočku – ráno tam a večer zpátky. Počítejte ale s tím, že budete mít na ostrov sotva pár hodin. O něco lepší je zde strávit alespoň jednu noc. Z mojí osobní zkušenosti jsou ideální minimálně dvě noci. Maximální délka už záleží jen na vás, je však dobré vědět, že Koh Lipe je maličké a příliš aktivit se zde nenabízí, takže pokud nejste vyloženě „plážoví“, budou vám stačit 2 až 4 noci.

Dostanu se z Koh Lipe dál do Thajska?

Z Koh Lipe se dá jet do přístavu Pak Bara, odkud můžete pokračovat do dalších destinací v Thajsku po zemi. Dále můžete jet lodí na ostrovy Koh Bulon, Koh Tarutao, Koh Kradan, Koh Muk, Koh Ngai, Koh Lanta, Phi Phi a Phuket.

Potřebuji na Koh Lipe/do Thajska očkování?

Byli jste někdy na dovolené v zemi, kde se vyskytuje žlutá zimnice? Pak je povinné mít do Thajska očkování proti žluté zimnici. Žádná další očkování povinná nejsou, za cestovatelský základ se však považuje žloutenka a břišní tyfus, je však zcela na vás, zda si je dáte či nikoli. Očkování proti vzteklině není nutné, zvířata vás bez důvodu nenapadnou. Mějte uzavřené kvalitní cestovní pojištění a v případě, že se něco stane, dostanete injekci na místě.

Update 16.12.: Aktuální vstupní podmínky do Thajska s ohledem na Covid-19 najdete na: Thajská ambasáda Praha, Česká ambasáda Bangkok. Z vlastní zkušenosti z cesty na Koh Lipe 7.12. mohu potvrdit, že žádná potvrzení o očkování, testy a podobně nejsou vyžadované.

Jak funguje internet v Thajsku?

Internet v Thajsku je levnější než v ČR a pokrytí signálem je velice dobré v celé zemi – včetně Koh Lipe. Dost těch, kteří jedou na Koh Lipe jen na pár dní, si vystačí s Wi-Fi v hotelech a restauracích. Pokud však budete chtít být připojeni pořád, lze si v obchodě 7/11 koupit thajskou SIM s balíčkem dat a volání dle potřeby.

Druhou alternativou je eSIM Airalo, kterou objednáte pohodlně přes internet. Objednávka je jednoduchá a zabere pár minut, takže nákup eSIM můžete klidně vyřešit před odjezdem do přístavu (nechávat objednávku na poslední chvíli moc nedoporučuji, signál v přístavu je někdy slabší). Poté už stačí jen aktivovat funkci eSIM v nastavení vašeho telefonu a jakmile přijedete na Koh Lipe, budete online. Virtuální eSIM Airalo pro Thajsko stojí 9,90 USD (210 Kč) za neomezená data na 8 dní a 19,95 USD (425 Kč) za neomezená data na 15 dní.

Kde seženu thajské bahty? Je na Koh Lipe bankomat/směnárna?

Na Koh Lipe najdete několik bankomatů, ze kterých lze vybrat peníze. Výběr z bankomatu je zpoplatněn částkou 220 Baht (cca 143 Kč). Navíc budete bahty potřebovat již při příjezdu na poplatek za vstup do NP (200 Baht). Lepší je tedy vybrat si na Langkawi, kde se za výběr místní bance neplatí nic, a následně si peníze směnit ve směnárně. V oblasti Cenang je jich spousta, kurzy jsou dobré a podvody vás zde nečekají.

Nenechávejte výměnu peněz na poslední chvíli, v přístavu Telaga Harbour na Langkawi není směnárna a v 8:00 ráno seženete na Cenangu otevřenou směnárnu jen stěží! Jedete-li z přístavu v Kuah, zde směnárna je. Jakmile se na Koh Lipe dostanete ven z přístavu, narazíte kromě bankomatů také na několik směnáren s celkem přijatelným kurzem.

Update 16.12.: Pokud nebudete mít u sebe bahty na zaplacení poplatku za vstup do NP, můžete platit také ekvivalentní částkou v RM, EUR nebo USD. Když nebudete mít žádnou hotovost, nechají vás dojít si k bankomatu mimo prostor přístavu, nejlepší řešení je však být připraveni a mít hotovost sebou.

Na placení v zahraničí se mi výborně osvědčila a stále osvědčuje karta Revolut, která má velice dobré kurzy, nulový poplatek za výběr do 4 500 Kč (plán Standard) a neomezené platby kartou zdarma.
Za úplně nejlepší funkci pak považuji jednorázovou a klasickou virtuální kartu. Jednorázová generuje pro každou platbu unikátní číslo, takže ji používám na příležitostné nákupy na internetu. Druhou, klasickou virtuální kartu, mám nahranou v Apple Pay (jde i pro Google Pay) a používám ji na pravidelné platby a nákupy v obchodech. V okamžiku, kdy by se někdo pokusil kartu zneužít, si ji v aplikaci Revolut zablokuji a hned vystavím novou. Jedná se tak o nejbezpečnější způsoby placení, které vás mohou uchránit proti podvodníkům a ušetřit spoustu starostí na cestě.

Jaké jsou ceny na Koh Lipe? Je Koh Lipe drahé?

Koh Lipe je dražší než jiná místa v Thajsku, není to ale zase nijak dramatické. Na základní potřeby jako je jídlo a pití počítejte cca 1 000 Baht/osoba/den. Jde to i levněji ale jestli se nechcete příliš omezovat, je lepší počítat s vyšší útratou. Pokud si budete chtít večer vyrazit do baru na drink, zajít na masáž, jíst ryby a mořské plody nebo nakupovat suvenýry, přidejte do vašeho rozpočtu dalších 1 000 Baht/osoba/den.

Pokud chcete ušetřit, můžete si před cestou koupit levný alkohol v některém z duty free obchodů na Langkawi. Pozor však na dovozní limity – do Thajska si můžete vzít maximálně 1 litr tvrdého alkoholu na osobu.

Orientační ceny na Koh Lipe
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél Walking street: 80 – 100 Baht/porce.
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél pláže: 100 – 200 Baht/porce.
 • Čerstvá ryba + rýže: od 300 Baht dle druhu a váhy.
 • Hotové jídlo ze 7/11, které vám zde ohřejí: 50 – 70 Baht.
 • Sendviče ze ze 7/11, které vám zde ohřejí, croissanty apod.: 30 – 60 Baht.
 • Palačinka na Walking street: 30 Baht samotná, 40 Baht s čokoládou nebo banánem, 70 Baht s nutelou a banánem
 • Maso, párky na špejli: 10 – 30 Baht.
 • Pivo v obchodě: 45 Baht (0,3 ml Chang)
 • Pivo v baru: od 90 Baht
 • Koktejl v baru: od 180 Baht (gin s tonicem)
 • Espresso, cappuccino, latté na ulici: 70 Baht horké, 80 Baht studené.
 • Ovocný shake na ulici: od 40 Baht.
 • Tradiční thajská masáž na 1 hodinu: 350 bahtů.

V Thajsku je zákaz prodeje alkoholu v určitých hodinách, v místních obchodech však koupíte pivo a další alkohol vždycky. Konkrétně na Koh Lipe je taky alkohol v místních krámcích o něco levnější než v 7/11.

Galerie

Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe

Kde rezervovat lístky, kolik stojí cesta a odkud a kdy se jezdí

Z Langkawi je možné jet na Koh Lipe ze dvou přístavů – Kuah a Telaga Harbour Marina – v závislosti na společnosti, se kterou jedete. Lístky koupené mým prostřednictvím jsou na odjezdy z Telaga Harbour, odkud je cesta kratší. Lístky lze objednat prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo mi napsat zprávu. Zakoupit si lze 2 varianty lístků:

LÍSTEK NA LOĎ VČETNĚ TRANSFERU DO PŘÍSTAVU

 • Jednosměrný lístek 190 RM (1 045 Kč), zpáteční lístek 380 RM (2 090 Kč) za dospělou osobu.
 • Jednosměrný lístek 170 RM (935 Kč), zpáteční lístek 340 RM (1 870 Kč) za dítě od 3 do 12 let.
 • Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se neplatí.

POUZE LÍSTEK NA LOĎ BEZ TRANSFERU DO PŘÍSTAVU

 • Jednosměrný lístek 160 RM (880 Kč), zpáteční lístek 320 RM (1 760 Kč) za dospělou osobu.
 • Jednosměrný lístek 140 RM (770 Kč), zpáteční lístek 280 RM (1 540 Kč) za dítě od 3 do 12 let.
 • Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se neplatí.

Výše uvedené ceny jsou platné pro sezónu 2022/2023.

Prodej lístků na sezónu 2023/2024 bude zahájen po zveřejnění aktuálních cen a časů odjezdů, tzn. zhruba v říjnu 2023.

Cena v CZK je závislá na kurzu a může se měnit – při platbě na český účet vám bude vždy sdělena aktuální cena, která se může lišit od ceny uvedené na webu.

Lístky stačí v hlavní sezóně (listopad až březen) koupit cca 14 až 30 dní předem (v závislosti na počtu lidí), v top sezóně (Vánoce, Nový rok, Čínský Nový rok) 1 měsíc předem. Mimo hlavní a top sezónu stačí cca 1 týden předem.

Chcete-li si cestu zařídit sami, můžete lodní lístky hledat přes 12GoAsia nebo u některého z prodejců na Langkawi (v hotelu, na ulici). Do přístavu se dostanete Grabem nebo na skútru, viz. způsoby dopravy na Langkawi.

Jízdní řád Langkawi Telaga Harbour Marina – Koh Lipe Pattaya Beach pro sezónu 2022/2023
Update: Čas odjezdu z Koh Lipe je v období 16.3.2023 – 31.5.2023 změněn na 12:00 thajského času.
Průběh cesty z Langkawi na Ko Lipe

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer do přístavu. Kupujete-li si ode mne lístky bez transferu, vždy vám řeknu, v kolik hodin byste měli být v přístavu a v kolik je ideální odjíždět z hotelu. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete veškeré pokyny od vašeho prodejce.

 • Vyzvednutí na hotelu přizpůsobené času odjezdu, transfer do přístavu.
 • Po příjezdu do přístavu se s pasem a vytištěnou rezervací přihlásíte u přepážky na check-in/kontrolu rezervace.
 • Zároveň dostanete thajskou příjezdovou imigrační kartičku, kterou vyplníte a ponecháte zastrčenou v pase.
 • S vytištěnou rezervací si dojdete k dalšímu okénku, kde vám vytisknou boarding pass. Pak už jen čekáte na odjezd.
 • Před nástupem na loď projdete imigračním oddělením, kde dostanete výstupní razítko z Malajsie.
 • Jakmile projdete imigračním, bude vám odebrán pas. Není třeba se obávat, jedná se o standardní bezpečnostní opatření.
 • Velká loď nemůže kotvit u břehu, takže zastaví na moři, odkud vás do přístavu dopraví dřevěná long tail loď, která je již v ceně. O kufry se vám postará posádka, vyzvednout si je můžete jakmile projdete všemi vstupními procedurami.
 • V přístavu je prostor na sezení, kde se posadíte a vyčkáte, než vám vrátí pas (mezitím vám ještě řeknou nějaké základní info, dají mapy atd.)
 • Po obdržení pasu budete nasměrování ke stanovišti imigračního oddělení, kde dostanete do pasu razítko opravňující k pobytu v Thajsku za účelem turistiky v délce 45 dní.
 • Poslední stanoviště slouží k placení vstupného do NP. Cena je 200 bahtů (cca 140 Kč) za dospělou osobu a 100 bahtů (cca 70 Kč) za dítě. Kde seženete bahty se dočtete zde. Potvrzení nevyhazujte, platí i pro okolní ostrovy, kam lze jet na výlet.
 • Pokud jedete zpátky na Langkawi, dojděte si po vyřízení vstupních procedur k okénku s papírem/zpátečním lístkem, který vám byl vytištěn při odjezdu z Langkawi. Dostanete na něj razítko s potvrzením o zpáteční cestě a datum, kdy se máte dostavit do přístavu.
 • Cesta lodí trvá 1 – 1,5 hodiny, kompletní cesta včetně transferu z hotelu do přístavu Telaga Harbour a všemi procedurami na malajské a thajské straně zabere zhruba 4 hodiny čistého času.
Postup při cestě z Ko Lipe na Langkawi

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer do přístavu. Kupujete-li si ode mne lístky bez transferu, poslední dva body pro vás neplatí a dopravu si zařizujete sami. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete veškeré pokyny od vašeho prodejce.

 • Do přístavu se dostavte nejpozději 1,5 hodiny před odjezdem a proveďte check-in.
 • Jakmile se otevře imigrační (řeknou vám), dojdete si pro výstupní razítko z Thajska. Imigrační úředník si nechá váš pas, který vám bude vrácen na lodi.
 • Vyčkejte do času odjezdu, kdy vás k velké lodi doveze dřevěná long tail loď, která je již v ceně.
 • Po výstupu z lodi projdete imigračním oddělením, kde dostanete do pasu razítko, které vás opravňuje k pobytu v Malajsii za účelem turistiky v délce 90 dní.
 • Po imigrační kontrole následuje kontrola celní, která se zavedla poté, co Thajsko legalizovalo konopí. Kontroly jsou opravdu důsledné, někdy i se psy, takže, pokud si něco budete v Thajsku kupovat, rozhodně doporučuji před odjezdem zkontrolovat všechny kapsy a tašky, jinak se můžete dostat do problémů. Malajské vězení, i když byste v něm byli nejspíš jen chvíli, není rozhodně nic příjemného.
 • Před přístavem na vás bude čekat auto, které vás odveze do vašeho hotelu.
 • Pokud na vás nikdo nečeká nebo nevíte, ke komu jít, kontaktujte mne nebo jinou oprávněnou osobu, na kterou vám dám číslo. V žádném případě situaci neřeště tak, že si vezmete (často předražené) taxi, které čeká u přístavu!

Upozornění: Výše uvedené informace platí pro přímé sezónní lodě Langkawi – Koh Lipe. Mimo sezónu se jezdí přes Satun a Pak Bara a ceny i časy odjezdů se liší.

Ubytování na Koh Lipe

Je potřeba rezervace předem?

Mimo sezónu stačí ubytování rezervovat pár dní předem a bez problémů ho seženete i na místě. Během hlavní sezóny a především plánujete-li pobyt v prosinci kolem Vánoc, rezervujte klidně s několikaměsíčním předstihem (a ideálně s možností zrušení rezervace pro případ, že byste nemohli jet). Na poslední chvíli na vás zbydou jen ty nejdražší možnosti – ceny během hlavní sezóny stoupají až několikanásobně! Na rezervace doporučuji využít server Agoda.com.

Lokality, kde se ubytovat

Na Koh Lipe jsou dvě hlavní velké pláže – SunrisePattaya. Na Pattaya je hlavní přístav a imigrační oddělení, ze Sunrise zase odjíždějí výletní lodě. Podél obou pláží jsou restaurace, bary a resorty, jedná se tedy o rušnější části – pouze na jejich okrajích je o něco málo klidněji. Menší a výrazně klidnější je Sunset beach, která je rozdělena na více menších plážích a na každé z nich je pouze pár resortů. Levnější ubytování seženete uprostřed ostrova kolem Walking Street.

Tipy na low cost ubytování
Tipy na ubytování střední kategorie
Tipy na luxusní ubytování

Aktivity na Koh Lipe

Koh Lipe je klasická odpočinková plážová destinace a aktivit zde nenajdete tolik, jako na větších ostrovech. Ani tady ale nemusíte ležet pouze na pláži, pár možností se přeci jen najde:

 • Půjčit si paddle board nebo kajak a prozkoumat nejbližší okolí. Stačí se projít po pláži a určitě narazíte na půjčovnu. Některé dražší hotely poskytují sportovní vybavení zdarma. Při objíždění ostrova najdete krásné nedotčené pláže!
 • Zacvičit si jóguKeirita’s Yoga and Diving nebo Castaway Resort.
 • Nechat se odvézt na protější ostrov Ko Adang a vyšlápnout na vyhlídku. Stanoviště long tail lodí je v levé části Sunrise beach. Vemte si pevné boty a dostatek vody.
 • Udělat si šnorchlovací nebo rybářský výlet kolem okolních ostrůvků. Nabídky najdete po celé hlavní ulici Walking street nebo si můžete na stanovišti long tail lodí pronajmout loďku na celý den a nechat se zavézt kam chcete.
 • Udělat si výlet na Ko Tarutao, lístky na loď zakoupíte v přístavu. Na Tarutao ale doporučuji spíše víc dní než jen výlet přes den, zvlášť máte-li rádi přírodu a klid bez barů a diskoték.
 • Udělat si potápěčský kurz/potápět se. Širokou nabídku najdete opět na Walking Street.
 • Zajít si na thajskou masáž, já byla přímo na pláži v Salisa resort a bylo to super – nádherný výhled a masáž opravdu poctivá.
 • Podívat se do malého buddhistického chrámu. Nic velkého, jen několik sošek a modlitebních míst roztroušených v lesíku, atmosféra je zde ale velice příjemná.
 • Projít se na méně známé pláže ostrova viz galerie. Čeká vás cca 20 – 30 minut chůze a pak nádherné pláže PolloSvedo. Na cestu vás navede aplikace maps.me.
 • Nechat si udělat tetování – ať už chcete suvenýr z dovolené nebo jste milovníci tetování, Thajsko je ideální destinace. Pokud si necháte udělat ruční tetování (bamboo tattoo), je hojení kratší než u tetování mašinkou. Na tetování doporučuji Yantramantra tattoo Koh Lipe.
 • Večer zajít do některého z barů, můj oblíbený je Forget Me Not, kde je super pohodová atmosféra. Na pozorování západu slunce s koktejlem v ruce nebo větší párty je ideální Zodiac. Klidnější posezení s drinkem na pláži najdete v Sea La Vie Bar.

Objednávkový formulář

Přejete-li si objednat lístky na Koh Lipe mým postřednictvím, vyplňte prosím všechna požadovaná pole. Děti do 3 let bez nároku na sedadlo mají cestu zdarma, do seznamu cestujících je ale prosím uveďte.

Prodej lístků na sezónu 2023/2024 bude zahájen přibližně v říjnu.

Pouze pro lístky včetně tranferu do přístavu.
Chcete-li pouze jednosměrný lístek, napište "jednosměrná" a čas nezaškrtávejte.
Pouze pro zpáteční lístky včetně tranferu do přístavu.
Zahrnuje všechny od věku 3 let.
Vyplňte jména a údaje všech včetně dětí do 3 let.

Další články, které se mohou hodit

Pozn.: Některé odkazy jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close