Češka v Malajsii

Z Langkawi na Koh Lipe – cesta, peníze, ubytování a další info

Dovolená na Langkawi je skvělou příležitostí nakouknout i do Thajska. Konkrétně na nádherný ostrůvek Koh Lipe, který leží nedaleko Langkawi. Čekají vás zde nádherné pláže, dechberoucí východy a západy slunce, skvělé podmínky pro šnorchlování a samozřejmě výborná thajská kuchyně. Jak se dostanete z Langkawi na Koh Lipe, kolik vás to bude stát, kde si vyměníte peníze a další důležité informace se dozvíte z následujících řádků.

Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe?

Z Langkawi je možné jet na Koh Lipe ze třech přístavů – Kuah, Awana pier a Telaga Harbour Marina – v závislosti na společnosti, se kterou jedete. Do přístavu se dostanete Grabem nebo na skútru, viz. způsoby dopravy na Langkawi.

Daleko jednodušší je koupit si lístek u některé z agentur na ulici nebo přes váš hotel. V ceně je vždy vyzvednutí na vašem hotelu a cesta lodí. Takto koupený lístek se plus minus rovná ceně za Grab + lístek na loď v případě, že byste služeb agentury nevyužili a jeli sami. Je tedy lepší se svěřit agentuře a o nic se nestarat. Jednosměrný lístek stojí 118 RM (cca 650 Kč) za dospělou osobu, 108 RM (cca 600 Kč) za dítě, zpáteční 230 RM (cca 1 265) Kč) za dospělou osobu a 210 RM (cca 1 155 Kč) za dítě. Lístky je možné koupit i mým prostřednictvím, stačí mi napsat.

Lístky stačí koupit 5 – 10 dní předem (menší/větší skupinky) v top sezóně (Vánoce, Nový rok, Čínský Nový rok). Mimo top sezónu stačí 2 – 5 dní předem (menší/větší skupinky)

Při odjezdu z Langkawi si od vás posádka vybere vaše pasy. Ničeho se nebojte, je to jen za účelem rychlejšího odbavení na thajské straně. Po příjezdu na Koh Lipe budete postupně vyvoláváni imigračním úředníkem, který vám vrátí pasy s razítkem opravňujícím pobýt v Thajsku jako turisté 30 dní, a následně už si můžete užívat krásy ostrova. Celá cesta včetně čekání na imigračním trvá cca  1,5 – 2 hodiny.

Při vstupu na ostrov zaplatíte 300 bahtů (cca 200 Kč) jako vstupné do Národního parku. Poplatek se hradí zvlášť a není zahrnut v ceně transportu.

Výše uvedené platí od 1.10. do 31.5. Mimo sezónu se jezdí na Koh Lipe přes přístav Pak Bara a cena je vyšší.

Upozornění: v Thajsku je o 1 hodinu méně než v Malajsii. Časy odjezdů z Langkawi jsou v malajském čase, časy odjezdů z Koh Lipe v thajském čase.

Dostanu se z Koh Lipe dál do Thajska?

Ano, dostanete. Z Koh Lipe se dá jet do přístavu Pak Bara, odkud můžete pokračovat do dalších destinací v Thajsku po zemi. Dále můžete jet lodí na ostrovy Koh Bulon, Koh Kradan, Koh Muk, Koh Ngai, Koh Lanta, Phi Phi a Phuket.

Kdy je nejlepší jet na Koh Lipe?

Největší jistota hezkého počasí je od prosince do března. V ostatních měsících už může občas zapršet. Obvykle to ale není nic dramatického a Koh Lipe si užijete i tak. Nejvíce deštivých dnů je zhruba od července do září. V tomto období je cesta na Koh Lipe s ohledem na počasí poměrně riskantní.

Kolik času potřebuji na Koh Lipe?

Pokud máte opravdu málo času, dá se na Koh Lipe jet jen na otočku – ráno tam a večer zpátky. Počítejte ale s tím, že budete mít na Ko Lipe sotva pár hodin. O něco lepší je zde strávit alespoň jednu noc. Z mojí osobní zkušenosti jsou ideální minimálně dvě noci. Maximální délka už záleží jen na vás, na vašem čase a na tom, jak dlouho vás baví plážové poflakování a nic nedělání 🙂

Kde se ubytovat na Koh Lipe?

Chcete-li se opravdu rozmazlit a dopřát si super zážitek, rezervujte si Mali resort Sunrise beach.  Nádherné čisté ubytování v krásné zahradě s bazénem a příjemný personál, opravdu parádní zkušenost. Z levnějších mám vyzkoušené Bamboo Garden – jednoduché bambusové chatičky s vlastní koupelnou, kousek od pláže, moc příjemná atmosféra a personál.

Mali resort Sunrise beach

Kde sehnat bahty? Je na Koh Lipe bankomat?

Na Koh Lipe najdete dva bankomaty, ze kterých lze vybrat peníze. Výběr z bankomatu je ale zpoplatněn částkou 220 bahtů (143 Kč). Lepší je vybrat si na Langkawi, kde se za výběr místní bance neplatí nic, a následně si peníze směnit ve směnárně. V oblasti Cenang je spousta směnáren, kurzy jsou dobré a podvody vás zde nečekají.

Jaké jsou ceny na Koh Lipe?

Koh Lipe je dražší než Langkawi nebo jiná místa v Thajsku. Na základní potřeby jako je jídlo a pití počítejte cca 500 Kč/osoba/den. Pokud si budete chtít večer vyrazit do baru na drink nebo nakupovat suvenýry, přidejte do vašeho rozpočtu dalších alespoň 500 Kč/osoba/den. Alkohol je v Thajsku poměrně drahý. Pokud chcete ušetřit, můžete si před cestou koupit levný alkohol v některém z duty free obchodů na Langkawi. Pozor však na dovozní limity – do Thajska si můžete vzít maximálně 1 litr tvrdého alkoholu na osobu.

Co dělat na Koh Lipe

Koh Lipe je klasická odpočinková plážová destinace. Hlavní aktivity – odpočinek, opalování, plavání, šnorchlování, potápění a užívání si skvělého jídla. Můžete si zaplatit výlet za šnorchlováním a potápěním nebo si udělat potápěčský kurz. Celý ostrov se dá v pohodě projít pěšky, půjčování skútru není nezbytně nutné. Zajet si můžete i na panenský a téměř neobydlený ostrov Koh Tarutao.

Galerie

Je to zajímavé nebo užitečné? Pošli to dál!
Share on Facebook
Facebook
Share on Whatsapp
Whatsapp
Email this to someone
email
Print this page
Print
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Buffer this page
Buffer

Komentáře