Koh Lipe: doprava z Langkawi, ceny, peníze, ubytování, aktivity

Pouze hodinu jízdy lodí od Langkawi se nachází nádherný thajský ostrov Koh Lipe. Čekají vás na něm nádherné pláže, dechberoucí východy a západy slunce, skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění, thajské masáže na pláži a samozřejmě výborná thajská kuchyně. Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe, kde koupit lístky, postup odbavení, kolik vás to bude stát, kde si vyměníte peníze, kde se ubytovat, co podniknout a další důležité informace se dozvíte z následujících řádků. Objednávkový formulář pro nákup lístků na cestu Langkawi – Koh Lipe pak naleznete na konci článku.

Menu/rychlá navigace

1. NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI O KOH LIPE
2. VŠE O CESTĚ Z LANGKAWI NA KOH LIPE A DÁL DO THAJSKA
3. UBYTOVÁNÍ NA KOH LIPE
4. AKTIVITY NA KOH LIPE
5. OBJEDNÁVKA TRANSFERU Z/NA KOH LIPE

Nejčastější otázky a odpovědi před cestou na Koh Lipe

Kdy je nejlepší jet na Koh Lipe?
Zhruba do půlky prosince se na Koh Lipe můžete setkat s přeháňkami, i tak je tu ale krásně.

Největší jistota hezkého počasí je od půlky prosince do konce března. Nejvíce deštivých dnů je zhruba od června do konce září. V tomto období se cesta na Koh Lipe s ohledem na počasí příliš nedoporučuje (přímé spojení Langkawi – Koh Lipe ani není možné). V ostatních měsících (říjen, listopad, duben, květen) může pršet, ale jedná se většinou pouze o kratší přeháňky.

Kolik času potřebuji na Koh Lipe?

Pokud máte opravdu málo času, dá se na Koh Lipe jet jen na otočku – ráno tam a večer zpátky. Počítejte ale s tím, že budete mít na ostrov sotva pár hodin. Z mojí osobní zkušenosti jsou ideální minimálně dvě noci. Maximální délka už záleží jen na vás, je však dobré vědět, že Koh Lipe je maličké a příliš aktivit se zde nenabízí, takže pokud nejste vyloženě „plážoví“, budou vám stačit 2 až 4 noci.

Dostanu se z Koh Lipe dál do Thajska?

Z Koh Lipe se dá jet do přístavu Pak Bara, z něhož můžete pokračovat do dalších destinací v Thajsku po zemi, například do Hat Yai, odkud se lze letecky dostat do Bangkoku, nebo na Krabi, které je nejen zajímavou zastávkou, ale též přestupním bodem pro cestu na ostrovy, do národního parku Khao Sok a dalších destinací v Thajsku, s nimiž má autobusové či letecké spojení.

Je-li vám příjemnější cesta lodí, můžete z Koh Lipe pokračovat po moři na ostrovy Koh Bulon, Koh Tarutao, Koh Kradan, Koh Muk, Koh Ngai, Koh Lanta, Phi Phi a Phuket. Jízdní řád naleznete níže.

Potřebuji na Koh Lipe/do Thajska očkování?
Hlavní ulice, podél které najdete restaurace, obchody se suvenýry a potravinami, 7/11, bankomaty, směnárny a bary.

Byli jste někdy na dovolené v zemi, kde se vyskytuje žlutá zimnice? Pak je povinné mít do Thajska očkování proti žluté zimnici. Žádná další očkování povinná nejsou, za cestovatelský základ se však považuje žloutenka a břišní tyfus – je ale zcela na vás, zda si je dáte či nikoli. Očkování proti vzteklině není nutné, zvířata vás bez důvodu obvykle nenapadnou a pokud se vyvarujete rizikového chování (krmení), je pravděpodobnost kousnutí velmi malá. Mějte uzavřené kvalitní cestovní pojištění a v případě, že se něco stane, dostanete injekci na místě.

Update 16.12.: Aktuální vstupní podmínky do Thajska s ohledem na Covid-19 najdete na: Thajská ambasáda Praha, Česká ambasáda Bangkok. Z vlastní zkušenosti z cesty na Koh Lipe 7.12. 2022 a cesty do Chiang Mai v červenci 2023 mohu potvrdit, že žádná potvrzení o očkování, testy a podobně nejsou vyžadované.

Jak funguje internet v Thajsku?

Internet v Thajsku je levnější než v ČR a pokrytí signálem je pro běžné potřeby velice dobré v celé zemi – včetně Koh Lipe. Dost těch, kteří jedou na Koh Lipe jen na pár dní, si vystačí s Wi-Fi v hotelech a restauracích. Pokud však budete chtít být připojeni pořád, kupte si v obchodě 7/11 thajskou SIM s balíčkem dat a volání dle potřeby, případně před odjezdem z Malajsie přikupte roamingový balíček k malajské SIM kartě.

Druhou alternativou je eSIM Airalo, kterou objednáte pohodlně přes internet. Objednávka je jednoduchá a zabere pár minut, takže nákup eSIM můžete klidně vyřešit před odjezdem do přístavu (nechávat objednávku na poslední chvíli moc nedoporučuji, signál v přístavu je někdy slabší). Poté už stačí jen aktivovat funkci eSIM v nastavení vašeho telefonu a jakmile přijedete na Koh Lipe, budete online. Virtuální eSIM Airalo pro Thajsko stojí 9,90 USD (210 Kč) za neomezená data na 8 dní a 19,95 USD (425 Kč) za neomezená data na 15 dní.

Kde seženu thajské bahty? Je na Koh Lipe bankomat/směnárna?

Na Koh Lipe najdete několik bankomatů, ze kterých lze vybrat peníze. Výběr z bankomatu je zpoplatněn částkou 220 Baht (cca 143 Kč). Navíc budete bahty potřebovat již při příjezdu na poplatek za vstup do NP (200 Baht). Lepší je tedy vybrat si na Langkawi, kde se za výběr místní bance neplatí nic, a následně si peníze směnit ve směnárně. V oblasti Cenang je jich spousta, kurzy jsou dobré a podvody vás zde nečekají.

Nenechávejte výměnu peněz na poslední chvíli, v přístavu Telaga Harbour na Langkawi není směnárna a v 8:00 ráno seženete na Cenangu otevřenou směnárnu jen stěží! Jedete-li z přístavu v Kuah, zde směnárna je. Jakmile se na Koh Lipe dostanete ven z přístavu, narazíte kromě bankomatů také na několik směnáren s celkem přijatelným kurzem.

Update 16.12.: Pokud nebudete mít u sebe bahty na zaplacení poplatku za vstup do NP, můžete platit také ekvivalentní částkou v RM, EUR nebo USD. Když nebudete mít žádnou hotovost, nechají vás dojít si k bankomatu mimo prostor přístavu, nejlepší řešení je však být připraveni a mít hotovost sebou.

Na placení v zahraničí se mi výborně osvědčila a stále osvědčuje karta Revolut, která má velice dobré kurzy, nulový poplatek za výběr do 4 500 Kč (plán Standard) a neomezené platby kartou zdarma.
Za úplně nejlepší funkci pak považuji jednorázovou a klasickou virtuální kartu. Jednorázová generuje pro každou platbu unikátní číslo, takže ji používám na příležitostné nákupy na internetu. Druhou, klasickou virtuální kartu, mám nahranou v Apple Pay (jde i pro Google Pay) a používám ji na pravidelné platby a nákupy v obchodech. V okamžiku, kdy by se někdo pokusil kartu zneužít, si ji v aplikaci Revolut zablokuji a hned vystavím novou. Jedná se tak o nejbezpečnější způsoby placení, které vás mohou uchránit proti podvodníkům a ušetřit spoustu starostí na cestě.

Jaké jsou ceny na Koh Lipe? Je Koh Lipe drahé?
Ryby a mořské plody patří k dražším jídlům, vždy se ale můžete spolehnout na to, že jsou čerstvé.

Koh Lipe je dražší než jiná místa v Thajsku, není to ale zase nijak dramatické. Na základní potřeby jako je jídlo a pití počítejte cca 5001 000 Baht/osoba/den. Útrata může být výrazně nižší, náklady lze srazit až na 300 Baht/den (i méně, když budete opravdu hodně šetřit), pokud se ale nechcete příliš omezovat, je lepší počítat s vyšší částkou. Jestliže si budete chtít večer vyrazit do baru na drink, zajít na masáž, jíst ryby a mořské plody nebo nakupovat suvenýry, přidejte do vašeho rozpočtu dalších 5001 000 Baht/osoba/den.

Pokud chcete ušetřit, můžete si před cestou koupit levný alkohol v některém z duty free obchodů na Langkawi. Pozor však na dovozní limity – do Thajska si můžete vzít maximálně 1 litr tvrdého alkoholu na osobu.

Street food je chutnou a levnou možností stravování na Koh Lipe.
Oběd na pláži je většinou dražší než na ulici, rozhodně však stojí za to.

V Thajsku je zákaz prodeje alkoholu v určitých hodinách, dodržují ho však pouze řetězce a v ostatních obchodech koupíte pivo a další alkohol vždycky. Konkrétně na Koh Lipe je taky alkohol v místních krámcích o něco levnější než v 7/11.

Orientační ceny na Koh Lipe
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél Walking street: 80 – 100 Baht/porce, podél pláže: 100 – 200 Baht/porce.
 • Čerstvá ryba + rýže: od 300 Baht dle druhu a váhy.
 • Hotové jídlo ze 7/11, které vám zde ohřejí: 50 – 70 Baht.
 • Sendviče ze ze 7/11, které vám zde ohřejí, croissanty apod.: 30 – 60 Baht.
 • Palačinka na Walking street: 30 Baht samotná, 40 Baht s čokoládou nebo banánem, 70 Baht s nutelou a banánem.
 • Maso, párky na špejli: 10 – 30 Baht.
 • Pivo v obchodě: 45 Baht (0,3 ml Chang)
 • Pivo v baru: od 90 Baht
 • Koktejl v baru: od 180 Baht (gin s tonicem)
 • Espresso, cappuccino, latté na ulici: 70 Baht horké, 80 Baht studené.
 • Ovocný shake na ulici: od 40 Baht.
 • Tradiční thajská masáž na 1 hodinu: 350 bahtů.
Co si vzít sebou na Koh Lipe?

Koh Lipe je plážová destinace a tak toho sebou moc potřebovat nebudete. Stejně jako na dalších místech v Thajsku nebo Malajsii, tak i na Koh Lipe jsou k dispozici prádelny, takže oblečení vám stačí minimum. Oblečení doporučuji lehké a z prodyšných přírodních materiálů typu len, bambus, bavlna nebo konopí, v němž se na rozdíl od oblečení z materiálů umělých nebudete nadměrně potit. Na ochranu proti slunci se hodí sluneční brýle, krém s vysokým opalovacím faktorem, klobouk nebo kšiltovka a pro ženy lehký plážový přehoz, který ochrání proti spálení. Důležitý je též repelent, ten ale můžete zakoupit až na Koh Lipe/po příletu do Thajska – nejlepší je místní na bázi citronely.

Na co si dát na Koh Lipe pozor?
Výlet na okolní ostrovy můžete koupit buď v některé z agentur na ulici nebo si zaplatit taxi loď a nechat se dovézt kam budete chtít.

Koh Lipe je malý ostrůvek a jako takový je v celku bezpečný, stále je zde ale pár věcí, na které si dejte pozor:

 • Nenechávat odemčené chatky a bungalovy při odchodu.
 • Pijte balenou vodu nebo vodu z automatů, voda z kohoutku není pitná.
 • Nevystavovat se nadměrně slunci – mějte na paměti, že spálit se lze i ve stínu nebo pokud je pod mrakem.
 • Dodržujte pitný režim, nedostatečný příjem vody může způsobit dehydrataci a s ní spojené vyčerpání organismu, průjmy a další zdravotní problémy.
 • Koh Lipe je chráněnou oblastí a národním parkem, je tedy důležité, abyste dodržovali pravidla ochrany přírody, zejména nepoškozovat, nedotýkat se a nestoupat na korály či jiné mořské živočichy a neodnášet z pláže mušle ani korály, a to i ty, které jsou mrtvé.
 • Počet zásuvek na ubytování je většinou omezený, pokud tedy chcete nabíjet více zařízení najednou, budou se vám hodit například nabíječky pro 2 USB kabely.
 • Thajské zásuvky jsou jiné, budete tedy potřebovat adaptér, který zakoupíte v místních obchodech.
 • Mobilní signál je dostačující pro běžné potřeby, pokud však na cestách pracujete a potřebujete mít super rychlý internet na velké přenosy dat, můžete mít problém. Práci si tak raději naplánujte v předstihu.
 • Thajci jsou přívětiví, nicméně urážení, poškozování či znevažování chrámů, krále a státních symbolů vás může dostat do značných problémů.
Ostatní otázky a odpovědi o Koh Lipe

Co dalšího potřebujete vědět o Koh Lipe? Zde je několik dalších častých otázek a odpovědí, na které se lidé ptají.

Směrovky vedoucí k nákupu konopí najdete už v přístavu.
Je v Thajsku legální marihuana?

Ano, konopí je v Thajsku již legální a na Koh Lipe ho koupíte na každém rohu. Nicméně si dávejte pozor a mějte na paměti, že nadměrná konzumace omamných látek v kombinaci s horkým počasím nemusí být vždy nejlepší nápad. Jedete-li z Thajska dále do Malajsie, rozhodně se před cestou ujistěte, že jste nic nezapomněli v kapsách, taškách apod. V Malajsii marihuana legální není a za její držení vás mohou postihnout více či méně přísné tresty. To samé platí i pro další s Thajskem sousedící země.

Existuje na Koh Lipe nějaký festival nebo událost, kterou bych neměl/a minout?

Ano, na Koh Lipe se (stejně jako všude jinde v Thajsku) každoročně slaví Songkran, neboli thajský nový rok, který je skvělou příležitostí, jak zažít thajskou kulturu a tradice. Během tohoto festivalu se lidé účastní náboženských obřadů, stříkají na sebe v ulicích vodu a společně slaví.

Je možné na Koh Lipe vidět želvy nebo další ohrožené druhy mořských živočichů?

Ano, na Koh Lipe je možné při výletech, šnorchlování nebo potápění spatřit mořské želvy a další mořské živočichy, zejména v blízkosti korálových útesů. Vzhledem k ochraně a úsilí o zachování přírody respektujte při jejich pozorování životní prostředí, tzn. udržujte odstup, nedotýkejte se jich, neodhazujte odpadky atd.

Jaké místní speciality ochutnat na Koh Lipe?

Jelikož jste na ostrově, můžete si dosyta užít čerstvé ryby a mořské plody. Kromě nich pak také vyhlášená thajská curry, Pad Thai (smažené nudle), polévky Tom Yum a Tom Kha, křupavý bůček z grilu ve stánku na ulici nebo populární dezert Mango Sticky Rice (mango s lepkavou rýží). Více tipů na to, co na Koh Lipe ochutnat, najdete v článku Thajská jídla a ovoce, která si zamilujete.

Jaké jsou možnosti pro surfování nebo jiné vodní sporty na Koh Lipe?

Koh Lipe není typický surferský ostrov, ale můžete si zde zapůjčit vybavení na vodní sporty jako je paddleboard, kajak, windsurfing, šnorchlování nebo potápění.

Čeká vás dovolená na Langkawi a chcete se dobře najíst? E-book Restaurace Langkawi je přesně tím, co potřebujete!
S interaktivním průvodcem restauracemi již nikdy nebudete bloumat ulicemi ve snaze dobře se najíst nebo rozpačitě přešlapovat u místních restaurací, u kterých nevíte, jak fungují. Místo toho půjdete na jisto a vždy se dobře najíte.
V průvodci najdete mapu a popis 71 podniků, které jsou rozdělené na asijské, západní a vegetariánské restaurace, místa s pěkným výhledem, kavárny a bary. Dále informace o nejčastějších jídlech, typech lokálních restaurací a další užitečné rady.

Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe

Kde rezervovat lístky, kolik stojí cesta a odkud a kdy se jezdí

Z Langkawi je možné jet na Koh Lipe ze dvou přístavů – Kuah a Telaga Harbour Marina – v závislosti na společnosti, se kterou jedete. Lístky koupené mým prostřednictvím jsou na odjezdy z Telaga Harbour, odkud je cesta kratší. Lístky lze objednat prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo mi napsat zprávu. Zakoupit lze 2 varianty lístků:

LÍSTEK NA LOĎ VČETNĚ TRANSFERU DO PŘÍSTAVU

 • Jednosměrný lístek 190 RM (1 045 Kč), zpáteční lístek 380 RM (2 090 Kč) za dospělou osobu.
 • Jednosměrný lístek 170 RM (935 Kč), zpáteční lístek 340 RM (1 870 Kč) za dítě od 3 do 12 let.
 • Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se neplatí.

POUZE LÍSTEK NA LOĎ BEZ TRANSFERU DO PŘÍSTAVU

 • Jednosměrný lístek 160 RM (880 Kč), zpáteční lístek 320 RM (1 760 Kč) za dospělou osobu.
 • Jednosměrný lístek 140 RM (770 Kč), zpáteční lístek 280 RM (1 540 Kč) za dítě od 3 do 12 let.
 • Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se neplatí.

Cena v CZK závisí na kurzu a může se měnit – při platbě na český účet vám bude vždy sdělena cena dle aktuálního kurzu, která se může lišit od ceny uvedené na webu.

Lístky stačí v hlavní sezóně (listopad až březen) koupit cca 14 až 30 dní předem (v závislosti na počtu lidí), v top sezóně (Vánoce, Nový rok, Čínský Nový rok) 1 měsíc předem. Mimo hlavní a top sezónu stačí cca 1 týden předem.

Chcete-li si cestu zařídit sami, můžete lodní lístky hledat přes 12GoAsia nebo u některého z prodejců na Langkawi (v hotelu, na ulici). Nemáte-li v ceně lístku transfer, dostanete se do přístavu Grabem, klasickým taxi nebo si domluvíte odvoz v hotelu.

Jízdní řád Langkawi Telaga Harbour Marina – Koh Lipe Pattaya Beach pro sezónu 2023/2024
Průběh cesty z Langkawi na Ko Lipe

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer do přístavu. Kupujete-li si ode mne lístky bez transferu, vždy vám řeknu, v kolik hodin byste měli být v přístavu a v kolik je ideální odjíždět z hotelu. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete veškeré pokyny od vašeho prodejce.

 • Vyzvednutí na hotelu přizpůsobené času odjezdu, transfer do přístavu.
 • Po příjezdu do přístavu se s pasem a vytištěnou rezervací přihlásíte u přepážky na check-in/kontrolu rezervace.
 • Zároveň dostanete thajskou příjezdovou imigrační kartičku, kterou vyplníte a ponecháte zastrčenou v pase.
 • S vytištěnou rezervací si dojdete k dalšímu okénku pro boarding pass. Pak už jen čekáte na odjezd.
 • Před nástupem na loď projdete imigračním oddělením, kde vám dají výstupní razítko z Malajsie.
 • Jakmile projdete imigračním, bude vám odebrán pas. Není třeba se obávat, jedná se o standardní bezpečnostní opatření.
 • Velká loď nemůže kotvit u břehu, takže zastaví na moři, odkud vás do přístavu dopraví dřevěná long tail loď, která je již v ceně. O kufry se vám postará posádka, vyzvednout si je můžete jakmile projdete všemi vstupními procedurami.
 • V přístavu je prostor na sezení, kde se posadíte a vyčkáte, než vám vrátí pas (mezitím vám ještě řeknou nějaké základní info, dají mapy atd.)
 • Po obdržení pasu budete nasměrování ke stanovišti imigračního oddělení, kde dostanete do pasu razítko opravňující k pobytu v Thajsku za účelem turistiky v délce 45 dní.
 • Poslední stanoviště slouží k placení poplatku za vstup do NP, jehož výše je 200 bahtů (cca 140 Kč) za dospělou osobu a 100 bahtů (cca 70 Kč) za dítě. Kde seženete bahty se dočtete zde. Potvrzení nevyhazujte, platí i pro okolní ostrovy, kam lze jet na výlet.
 • Pokud jedete zpátky na Langkawi, dojděte si po vyřízení vstupních procedur k okénku s rezervací (zpátečním lístkem), kterou jste dostali vytištěnou před odjezdem z Langkawi. Dostanete na ni razítko s potvrzením o zpáteční cestě a info, v kolik hodin se máte dostavit do přístavu.
 • Cesta lodí trvá 1 – 1,5 hodiny, kompletní cesta včetně transferu z hotelu do přístavu Telaga Harbour a všemi procedurami na malajské a thajské straně zabere zhruba 4 hodiny čistého času.
Postup při cestě z Ko Lipe na Langkawi

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer do přístavu. Kupujete-li si ode mne lístky bez transferu, poslední dva body pro vás neplatí a dopravu si zařizujete sami. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete veškeré pokyny od vašeho prodejce.

 • Do přístavu se dostavte nejpozději 1,5 hodiny před odjezdem a proveďte check-in.
 • Jakmile se otevře imigrační (řeknou vám), dojdete si pro výstupní razítko z Thajska. Imigrační úředník si nechá váš pas. Po nástupu na loď dostanete pas zpět.
 • Vyčkejte do času odjezdu, kdy vás k velké lodi doveze dřevěná long tail loď, která je již v ceně.
 • Po výstupu z lodi projdete imigračním oddělením, kde dostanete do pasu razítko, které vás opravňuje k pobytu v Malajsii za účelem turistiky v délce 90 dní.
 • Po imigrační kontrole následuje kontrola celní, která se zavedla poté, co Thajsko legalizovalo konopí. Kontroly jsou důsledné, někdy i se psy, takže, pokud si něco budete v Thajsku kupovat, rozhodně doporučuji, abyste si před odjezdem zkontrolovali všechny kapsy a tašky, jinak se můžete v Malajsii dostat do problémů.
 • Před přístavem na vás bude čekat řidič, který vás odveze do hotelu.
 • Pokud na vás nikdo nečeká nebo nevíte, ke komu jít, kontaktujte mne nebo jinou oprávněnou osobu, na kterou vám dám číslo. V žádném případě situaci neřešte tak, že si vezmete (často předražené) taxi, které čeká u přístavu!

Upozornění: Výše uvedené informace platí pro přímé sezónní lodě Langkawi – Koh Lipe v měsícíh říjen až květen. Mimo sezónu se jezdí přes Pak Bara (Satun) a ceny i časy odjezdů se liší.

Cesta z Koh Lipe na další místa v Thajsku

Z Koh Lipe je možné pokračovat dále do Thajska, a to dvěma způsoby:

 1. Přímou lodí: Z Koh Lipe existuje přímé lodní spojení nejen na nejbližší ostrovy, ale třeba i na Koh Lantu nebo Phuket viz tabulka níže. Počítejte s tím, že speedboat není moc prostorný a pokud bude plný, budete se na něm s ostatními pasažéry dost mačkat. Jídlo ani pití si cestou nekoupíte, záchod není, cena je poměrně vysoká, hlavním benefitem je tady rychlost přepravy.
 2. Přes pevninu: Pokud je pro vás přímá loď nezajímavá nebo jedete jinam, je možné jet z Koh Lipe do nedalekého přístavu Pak Bara. Odsud si vezmete Songtaew (hromadné místní taxi) do Satunu, kde je autobusové nádraží. Z něj si lze vzít autobus či minivan na Krabi, odkud se dá dále pokračovat do dalších destinací lodí, autobusem nebo letecky. Druhá alternativa je autobus či minivan do Hat Yai, odkud lze do dalších destinací pokračovat autobusem, vlakem či letadlem.

Tipy na ubytování na Koh Lipe

Je potřeba rezervace předem?

Mimo sezónu stačí ubytování rezervovat pár dní předem a bez problémů ho seženete i na místě. Na hlavní sezónu a především plánujete-li pobyt v prosinci kolem Vánoc, rezervujte klidně s několikaměsíčním předstihem (a ideálně s možností zrušení rezervace pro případ, že byste nemohli jet). Na poslední chvíli na vás zbydou jen ty nejdražší možnosti – ceny během hlavní sezóny stoupají až několikanásobně! Na rezervace doporučuji využít server Agoda.com.

Lokality, kde se ubytovat

Na Koh Lipe jsou dvě hlavní velké pláže – SunrisePattaya. Na Pattaya je hlavní přístav a imigrační oddělení, ze Sunrise odjíždějí výletní lodě. Podél obou pláží jsou restaurace, bary a resorty, jedná se tedy o rušnější části – na jejich okrajích je ale pohyb lidí a lodí nižší. Výrazně klidnější je Sunset beach, která je rozdělena na několik menších plážích, na nichž se nachází pouze pár resortů. Levnější ubytování seženete uprostřed ostrova kolem Walking Street.

Tipy na low cost ubytování
Varin Village je super místem pro všechny, kteří hledají levné ubytování na pláži a stačí jim obyčejné chatky.
Tipy na ubytování střední kategorie
Tipy na luxusní ubytování

Aktivity na Koh Lipe

Thajská masáž stojí většinou všude stejně – 300 Baht

Koh Lipe je odpočinková plážová destinace, která nenabízí příliš velké množství aktivit. Ani tady ale nemusíte pouze ležet na pláži, pár možností se přeci jen najde:

 • Půjčit si paddle board nebo kajak a prozkoumat nejbližší okolí. Stačí se projít po pláži a určitě narazíte na půjčovnu. Některé dražší hotely poskytují sportovní vybavení zdarma. Při objíždění ostrova najdete krásné nedotčené pláže!
 • Zacvičit si jóguKeirita’s Yoga and Diving nebo Castaway Resort.
 • Zajet na protější ostrov Ko Adang a vyšlápnout na vyhlídku. Stanoviště long tail lodí je v levé části Sunrise beach. Vemte si pevné boty a dostatek vody.
 • Podniknout šnorchlovací nebo rybářský výlet kolem okolních ostrůvků, například Koh Rawi nebo Koh Hin Ngam. Nabídky najdete po celé hlavní ulici Walking street nebo si můžete na stanovišti long tail lodí pronajmout loďku na celý den a nechat se zavézt kam chcete.
 • Udělat si výlet na Ko Tarutao, lístky na loď zakoupíte v přístavu. Na Tarutao ale doporučuji spíše víc dní než jen výlet přes den, zvlášť máte-li rádi přírodu a klid bez barů a diskoték.
 • Šnorchlovat, potápět se nebo si udělat potápěčský kurz. Širokou nabídku najdete opět na Walking Street.
 • Zajít si na thajskou masáž, já byla přímo na pláži v Salisa resort a bylo to super – nádherný výhled a masáž opravdu poctivá.
 • Podívat se do malého buddhistického chrámu. Nic velkého, jen několik sošek a modlitebních míst roztroušených v lesíku, atmosféra je zde ale velice příjemná.
 • Projít se na méně známé a odlehlejší pláže PolloSvedo, na které vás navede aplikace maps.me. Cesta trvá cca 20 – 30 minut.
 • Nechat si udělat tetování – ať už chcete suvenýr z dovolené nebo jste milovníci tetování, Thajsko je ideální destinace. Oblíbené je ruční tetování (bamboo tattoo), které se hojí kratší dobu než tetování mašinkou, takže se můžete koupat již následující den. Na tetování doporučuji Yantramantra tattoo Koh Lipe.
 • Pobavit se v některém z barů, například Forget Me Not, kde vládne super pohodová atmosféra. Na pozorování západu slunce s koktejlem v ruce nebo větší párty je ideální Zodiac. Klidnější posezení s drinkem na pláži najdete v Sea La Vie Bar.

Objednávka transferu na/z Koh Lipe

Pro objednávku lístků vyplňte prosím všechna požadovaná pole. Děti do 3 let bez nároku na sedadlo mají cestu zdarma, do seznamu cestujících je ale prosím uveďte.

Pouze pro lístky včetně tranferu do přístavu.
Chcete-li pouze jednosměrný lístek, napište "jednosměrná" a čas nezaškrtávejte.
Pouze pro zpáteční lístky včetně tranferu do přístavu.
Zahrnuje všechny od věku 3 let.
Vyplňte jména a údaje všech včetně dětí do 3 let.

Další články, které se mohou hodit

Pozn.: Některé odkazy jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close