Koh Lipe průvodce: cesta z Langkawi, ceny, ubytování a další

Pouze hodinu jízdy lodí od Langkawi se nachází malý thajský ráj Koh Lipe. Čekají vás na něm nádherné pláže, dechberoucí východy a západy slunce, skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění, thajské masáže na pláži a samozřejmě výborná thajská kuchyně. Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe, kde koupit lístky, postup odbavení, kolik vás to bude stát, kde si vyměníte peníze, kde se ubytovat, co podniknout a další důležité informace se dozvíte z následujících řádků. Objednávkový formulář pro nákup lístků na cestu Langkawi – Koh Lipe pak naleznete na konci článku.

Menu/rychlá navigace

1. NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI O KOH LIPE
2. VŠE O CESTĚ Z LANGKAWI NA KOH LIPE A DÁL DO THAJSKA
3. UBYTOVÁNÍ NA KOH LIPE
4. AKTIVITY NA KOH LIPE
5. OBJEDNÁVKA TRANSFERU Z/NA KOH LIPE

Nejčastější otázky a odpovědi před cestou na Koh Lipe

Kdy je nejlepší jet na Koh Lipe?
Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Zhruba do půlky prosince se na Koh Lipe můžete setkat s přeháňkami, i tak je tu ale krásně.

Největší jistota hezkého počasí je od půlky prosince do konce března. Nejvíce deštivých dnů je zhruba od června do konce září. V tomto období se cesta na Koh Lipe s ohledem na počasí příliš nedoporučuje (přímé spojení Langkawi – Koh Lipe ani není možné). V ostatních měsících (říjen, listopad, duben, květen) může pršet, ale jedná se většinou pouze o kratší přeháňky.

Kolik času potřebuji na Koh Lipe?

Pokud máte opravdu málo času, dá se na Koh Lipe jet jen na otočku – ráno tam a večer zpátky. Počítejte ale s tím, že budete mít na ostrov maximálně 2 hodiny. Z mojí osobní zkušenosti jsou ideální minimálně dvě až tři noci. Maximální délka už záleží jen na vás, je však dobré vědět, že Koh Lipe je maličké a příliš aktivit se zde nenabízí, takže pokud nejste vyloženě „plážoví“, budou vám 2 až 4 noci stačit.

Dostanu se z Koh Lipe dál do Thajska?

Z Koh Lipe se dá jet do přístavu Pak Bara, z něhož můžete pokračovat do dalších destinací v Thajsku po zemi, například do Hat Yai, odkud se lze letecky dostat do Bangkoku, nebo na Krabi, které je nejen zajímavou zastávkou, ale též přestupním bodem pro cestu na ostrovy, do národního parku Khao Sok a dalších destinací v Thajsku, s nimiž má autobusové či letecké spojení.

Je-li vám příjemnější cesta lodí, můžete z Koh Lipe pokračovat po moři na ostrovy Koh Bulon, Koh Tarutao, Koh Kradan, Koh Muk, Koh Ngai, Koh Lanta, Phi Phi a Phuket. Jízdní řád naleznete níže.

Potřebuji na Koh Lipe/do Thajska očkování?
Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Hlavní ulice, podél které najdete restaurace, obchody se suvenýry a potravinami, 7/11, bankomaty, směnárny a bary.

Byli jste někdy na dovolené v zemi, kde se vyskytuje žlutá zimnice? Pak je povinné mít do Thajska očkování proti žluté zimnici. Žádná další očkování povinná nejsou, za cestovatelský základ se však považuje žloutenka a břišní tyfus – je ale zcela na vás, zda si je dáte či nikoli. Očkování proti vzteklině není nutné, zvířata vás bez důvodu obvykle nenapadnou a pokud se vyvarujete rizikového chování (krmení), je pravděpodobnost kousnutí velmi malá. Mějte uzavřené kvalitní cestovní pojištění a v případě, že se něco stane, dostanete injekci na místě.

Update 16.12.: Aktuální vstupní podmínky do Thajska s ohledem na Covid-19 najdete na: Thajská ambasáda Praha, Česká ambasáda Bangkok. Z vlastní zkušenosti z cesty na Koh Lipe v lednu 2024 mohu potvrdit, že žádná potvrzení o očkování, testy a podobně nejsou vyžadované.

Jak funguje internet v Thajsku?

Internet v Thajsku je levnější než v ČR a pokrytí signálem je pro běžné potřeby velice dobré v celé zemi včetně Koh Lipe. Dost těch, kteří jedou na Koh Lipe jen na pár dní, si vystačí s Wi-Fi v hotelech a restauracích. Pokud však budete chtít být připojeni pořád, kupte si v obchodě 7/11 thajskou SIM s balíčkem dat a volání dle potřeby, případně před odjezdem z Malajsie přikupte roamingový balíček k malajské SIM kartě.

Druhou alternativou je eSIM Airalo, kterou objednáte pohodlně přes internet. Objednávka je jednoduchá a zabere pár minut, takže nákup eSIM můžete klidně vyřešit před odjezdem do přístavu (nechávat objednávku na poslední chvíli moc nedoporučuji, signál v přístavu je někdy slabší). Poté už stačí jen aktivovat funkci eSIM v nastavení vašeho telefonu a jakmile přijedete na Koh Lipe, budete online. Virtuální eSIM Airalo pro Thajsko stojí 9,90 USD (210 Kč) za neomezená data na 8 dní a 19,95 USD (425 Kč) za neomezená data na 15 dní.

Kde seženu thajské bahty? Je na Koh Lipe bankomat/směnárna?

Na Koh Lipe najdete několik bankomatů, ze kterých lze vybrat peníze. Výběr z bankomatu je zpoplatněn částkou 220 Baht (cca 143 Kč). Navíc budete bahty potřebovat již při příjezdu na poplatek za vstup do NP (200 Baht). Lepší je tedy vybrat si na Langkawi, kde se za výběr místní bance neplatí nic, a následně si peníze směnit ve směnárně. V oblasti Cenang je jich spousta, kurzy jsou dobré a podvody vás zde nečekají.

Nenechávejte výměnu peněz na poslední chvíli, v přístavu Telaga Harbour na Langkawi není směnárna a v 8:00 ráno seženete na Cenangu otevřenou směnárnu jen stěží! Jedete-li z přístavu v Kuah, zde směnárna je. Jakmile se na Koh Lipe dostanete ven z přístavu, narazíte kromě bankomatů také na několik směnáren přijatelným kurzem.

Update 16.12.: Pokud nebudete mít u sebe bahty na zaplacení poplatku za vstup do NP, můžete platit také ekvivalentní částkou v RM, EUR nebo USD. Když nebudete mít žádnou hotovost, nechají vás dojít si k bankomatu mimo prostor přístavu, nejlepší řešení je však být připraveni a mít hotovost sebou.

Na placení v zahraničí se mi výborně osvědčila a stále osvědčuje karta Revolut, která má velice dobré kurzy, nulový poplatek za výběr do 4 500 Kč (plán Standard) a neomezené platby kartou zdarma.
Za úplně nejlepší funkci pak považuji jednorázovou a klasickou virtuální kartu. Jednorázová generuje pro každou platbu unikátní číslo, takže ji používám na příležitostné nákupy na internetu. Druhou, klasickou virtuální kartu, mám nahranou v Apple Pay (jde i pro Google Pay) a používám ji na pravidelné platby a nákupy v obchodech. V okamžiku, kdy by se někdo pokusil kartu zneužít, si ji v aplikaci Revolut zablokuji a hned vystavím novou. Jedná se tak o nejbezpečnější způsoby placení, které vás mohou uchránit proti podvodníkům a ušetřit spoustu starostí na cestě.

Jaké jsou ceny na Koh Lipe? Je Koh Lipe drahé?
Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Ryby a mořské plody patří k dražším jídlům, vždy se ale můžete spolehnout na to, že jsou čerstvé.

Koh Lipe je dražší než jiná místa v Thajsku, není to ale zase nijak dramatické. Na základní potřeby jako je jídlo a pití počítejte cca 5001 000 Baht/osoba/den. Útrata může být výrazně nižší, náklady lze srazit až na 300 Baht/den (i méně, když budete opravdu hodně šetřit), pokud se ale nechcete příliš omezovat, je lepší počítat s vyšší částkou. Jestliže si budete chtít večer vyrazit do baru na drink, zajít na masáž, jíst ryby a mořské plody nebo nakupovat suvenýry, přidejte do vašeho rozpočtu dalších 5001 000 Baht/osoba/den.

Pokud chcete ušetřit, můžete si před cestou koupit levný alkohol v některém z duty free obchodů na Langkawi. Pozor však na dovozní limity – do Thajska si můžete vzít maximálně 1 litr tvrdého alkoholu na osobu.

Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Street food je chutnou a levnou možností stravování na Koh Lipe.
Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Oběd na pláži je většinou dražší než na ulici, rozhodně však stojí za to.

V Thajsku je zákaz prodeje alkoholu v určitých hodinách, dodržují ho však pouze řetězce a v ostatních obchodech koupíte pivo a další alkohol vždycky. Konkrétně na Koh Lipe je taky alkohol v místních krámcích o něco levnější než v 7/11.

Orientační ceny na Koh Lipe
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél Walking street: 100 – 150 Baht/porce, podél pláže: 150 – 300 Baht/porce.
 • Čerstvá ryba + rýže: od 300 Baht dle druhu a váhy.
 • Hotové jídlo ze 7/11, které vám zde ohřejí: 50 – 70 Baht.
 • Sendviče ze ze 7/11, které vám zde ohřejí, croissanty apod.: 30 – 60 Baht.
 • Palačinka na Walking street: 30 Baht samotná, 40 Baht s čokoládou nebo banánem, 70 Baht s nutelou a banánem.
 • Maso, párky na špejli: 10 – 30 Baht.
 • Pivo v obchodě: 50 Baht (0,3 ml Chang)
 • Pivo v baru: od 90 Baht
 • Koktejl v baru: od 220 Baht (gin s tonicem)
 • Espresso, cappuccino, latté na ulici: 70 Baht horké, 80 Baht studené.
 • Ovocný shake na ulici: od 60 Baht.
 • Tradiční thajská masáž na 1 hodinu: 350 bahtů.
 • 1 gram konopí: 300 – 400 Baht
 • 1 ubalený joint: 100 – 200 Baht
 • Tetování bambusem velikosti cca 2 x 2 cm: 3 000 – 5 000 Baht dle složitosti motivu
 • Tetování bambusem velikosti cca 5 x 5 cm: 5 000 – 10 000 Baht dle složitosti motivu

Poznámka: Ceny jsou aktualizované po mojí návštěvě Koh Lipe v lednu 2024. Lehce se zdražilo (zejména jídlo a alkohol), nicméně žádný dramatický skok se nekoná a i když je Koh Lipe dražší než jiná místa v Thajsku, stále jsou ceny akceptovatelné.

Co si vzít sebou na Koh Lipe?

Koh Lipe je plážová destinace a tak toho sebou moc potřebovat nebudete. Stejně jako na dalších místech v Thajsku nebo Malajsii, tak i na Koh Lipe jsou k dispozici prádelny, takže oblečení vám stačí minimum. Oblečení doporučuji lehké a z prodyšných přírodních materiálů typu len, bambus, bavlna nebo konopí, v němž se na rozdíl od oblečení z materiálů umělých nebudete nadměrně potit. Na ochranu proti slunci se hodí sluneční brýle, krém s vysokým opalovacím faktorem, klobouk nebo kšiltovka a pro ženy lehký plážový přehoz, který ochrání proti spálení. Důležitý je též repelent, ten ale můžete zakoupit až na Koh Lipe/po příletu do Thajska – nejlepší je místní na bázi citronely.

Na co si dát na Koh Lipe pozor?
Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Výlet na okolní ostrovy můžete koupit buď v některé z agentur na ulici nebo si zaplatit taxi loď a nechat se dovézt kam budete chtít.

Koh Lipe je malý ostrůvek a jako takový je v celku bezpečný, stále je zde ale pár věcí, na které si dejte pozor:

 • Nenechávejte odemčené pokoje a bungalovy při odchodu.
 • Pijte balenou vodu nebo vodu z automatů, voda z kohoutku není pitná.
 • Nevystavujte se nadměrně slunci – mějte na paměti, že spálit se lze i ve stínu nebo pokud je pod mrakem.
 • Dodržujte pitný režim, nedostatečný příjem vody může způsobit dehydrataci a s ní spojené vyčerpání organismu, průjmy a další zdravotní problémy.
 • Koh Lipe je chráněnou oblastí a národním parkem, je tedy důležité, abyste dodržovali pravidla ochrany přírody. Mezi ty patří zejména nepoškozovat, nedotýkat se a nestoupat na korály či jiné mořské živočichy a neodnášet z pláže mušle ani korály, a to i ty, které jsou mrtvé.
 • Většina ubytování má omezené množství zásuvek. Chcete-li nabíjet více zařízení najednou, hodí se nabíječky pro 2 USB kabely.
 • Thajské zásuvky jsou jiné než české, takže se hodí adaptér. Ten si buď přivezete nebo zakoupíte v místních obchodech.
 • Mobilní signál je dostačující pro běžné potřeby, pokud však na cestách pracujete a potřebujete mít super rychlý internet na velké přenosy dat, můžete mít problém. Práci si tak raději naplánujte v předstihu.
 • Thajci jsou přívětiví, nicméně urážení, poškozování či znevažování chrámů, krále a státních symbolů vás může dostat do značných problémů.
Ostatní otázky a odpovědi o Koh Lipe

Co dalšího potřebujete vědět o Koh Lipe? Zde je několik dalších častých otázek a odpovědí, na které se lidé ptají.

Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Směrovky vedoucí k nákupu konopí najdete už v přístavu.
Je v Thajsku legální marihuana?

Ano, konopí je v Thajsku již legální a na Koh Lipe ho koupíte na každém rohu. Nicméně si dávejte pozor a mějte na paměti, že nadměrná konzumace omamných látek v kombinaci s horkým počasím nemusí být vždy nejlepší nápad. Jedete-li z Thajska dále do Malajsie, rozhodně se před cestou ujistěte, že jste nic nezapomněli v kapsách, taškách apod. V Malajsii marihuana legální není a za její držení vás mohou postihnout více či méně přísné tresty. To samé platí i pro další s Thajskem sousedící země.

Existuje na Koh Lipe nějaký festival nebo událost, kterou bych neměl/a minout?

Ano, na Koh Lipe se (stejně jako všude jinde v Thajsku) každoročně slaví Songkran, neboli thajský nový rok, který je skvělou příležitostí, jak zažít thajskou kulturu a tradice. Během tohoto festivalu se lidé účastní náboženských obřadů, stříkají na sebe v ulicích vodu a společně slaví.

Je možné na Koh Lipe vidět želvy nebo další ohrožené druhy mořských živočichů?

Ano, na Koh Lipe je možné při šnorchlování nebo potápění spatřit želvy a další mořské živočichy, zejména v blízkosti korálových útesů. Vzhledem k ochraně a úsilí o zachování přírody respektujte při jejich pozorování životní prostředí, tzn. udržujte odstup, nedotýkejte se jich, neodhazujte odpadky atd.

Jaké místní speciality ochutnat na Koh Lipe?

Jelikož jste na ostrově, můžete si dosyta užít čerstvé ryby a mořské plody. Kromě nich pak také vyhlášená thajská curry, Pad Thai (smažené nudle), polévky Tom Yum a Tom Kha, křupavý bůček z grilu ve stánku na ulici nebo populární dezert Mango Sticky Rice (mango s lepkavou rýží). Více tipů na to, co na Koh Lipe ochutnat, najdete v článku Thajská jídla a ovoce, která si zamilujete.

Jaké jsou možnosti pro surfování nebo jiné vodní sporty na Koh Lipe?

Koh Lipe není typický surferský ostrov, ale můžete si zde zapůjčit vybavení na vodní sporty jako je paddleboard, kajak, windsurfing, šnorchlování nebo potápění.

Čeká vás dovolená na Langkawi a chcete se dobře najíst? E-book Restaurace Langkawi je přesně tím, co potřebujete!
S interaktivním průvodcem restauracemi již nikdy nebudete bloumat ulicemi ve snaze dobře se najíst nebo rozpačitě přešlapovat u místních restaurací, u kterých nevíte, jak fungují. Místo toho půjdete na jisto a vždy se dobře najíte.
V průvodci najdete mapu a popis 71 podniků, které jsou rozdělené na asijské, západní a vegetariánské restaurace, místa s pěkným výhledem, kavárny a bary. Dále informace o nejčastějších jídlech, typech lokálních restaurací a další užitečné rady.

Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe

Kde rezervovat lístky, kolik stojí cesta a odkud a kdy se jezdí

Z Langkawi je možné jet na Koh Lipe ze dvou přístavů (Kuah Jetty a Telaga Harbour Marina) v závislosti na společnosti, se kterou jedete. Lístky koupené mým prostřednictvím jsou na odjezdy z Telaga Harbour, odkud je cesta kratší. Lístky lze objednat prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo mi napsat zprávu. Zakoupit lze 2 varianty lístků:

LÍSTEK NA LOĎ VČETNĚ TRANSFERU DO PŘÍSTAVU

 • Jednosměrný lístek 190 RM (1 045 Kč), zpáteční lístek 380 RM (2 090 Kč) za dospělou osobu.
 • Jednosměrný lístek 170 RM (935 Kč), zpáteční lístek 340 RM (1 870 Kč) za dítě od 3 do 12 let.
 • Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se neplatí.

POUZE LÍSTEK NA LOĎ BEZ TRANSFERU DO PŘÍSTAVU

 • Jednosměrný lístek 160 RM (880 Kč), zpáteční lístek 320 RM (1 760 Kč) za dospělou osobu.
 • Jednosměrný lístek 140 RM (770 Kč), zpáteční lístek 280 RM (1 540 Kč) za dítě od 3 do 12 let.
 • Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se neplatí.

Cena v CZK závisí na kurzu a může se měnit – při platbě na český účet vám bude vždy sdělena cena dle aktuálního kurzu, která se může lišit od ceny uvedené na webu.

Lístky stačí v hlavní sezóně (listopad až březen) koupit cca 14 až 30 dní předem (v závislosti na počtu lidí), v top sezóně (Vánoce, Nový rok, Čínský Nový rok) 1 měsíc předem. Mimo hlavní a top sezónu stačí cca 1 týden předem.

Chcete-li si cestu zařídit sami, můžete lodní lístky hledat přes 12GoAsia nebo u některého z prodejců na Langkawi (v hotelu, na ulici). Nemáte-li v ceně lístku transfer, dostanete se do přístavu Grabem, klasickým taxi nebo si domluvíte odvoz v hotelu.

Jízdní řád Langkawi Telaga Harbour Marina – Koh Lipe Pattaya Beach pro sezónu 2023/2024
Průběh cesty z Langkawi na Ko Lipe

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně je transfer do přístavu. Koupíte-li si lístky bez transferu, vždy vám řeknu, v kolik hodin byste měli být v přístavu. Ať už ode mne máte lístky s transferem či bez, vždy dostanete PDF s informacemi k cestě včetně fotek a vzoru imigrační karty. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete veškeré pokyny od vašeho prodejce.

 • Vyzvednutí na hotelu přizpůsobené času odjezdu, transfer do přístavu.
 • Po příjezdu do přístavu si s pasem a vytištěnou rezervací dojdete pro boarding pass.
 • Společně s boarding passem dostanete thajskou imigrační kartu, kterou na místě vyplníte. Pak už jen čekáte na odjezd.
 • Před nástupem na loď projdete imigračním oddělením, kde vám dají výstupní razítko z Malajsie.
 • Jakmile projdete imigračním, bude vám odebrán pas. Není třeba se obávat, jedná se o standardní bezpečnostní opatření.
 • Velká loď nemůže na Koh Lipe kotvit u břehu, takže zastaví na moři. Odtud vás do přístavu dopraví dřevěná long tail loď, která je již v ceně. Kufry přeloží posádka lodi, vyzvednout si je můžete jakmile projdete všemi vstupními procedurami.
 • V prostoru přístavu vyčkáte než vám vrátí pas.
 • Po obdržení pasu jdete na imigrační, kde dostanete do pasu razítko opravňující k pobytu v Thajsku za účelem turistiky v délce 30 dnů (údaj z ledna 2024, vstupní podmínky se mohou měnit, takže si je vždy před cestou prověřte).
 • Nakonec dojdete zaplatit poplatek za vstup do NP, jehož výše je 200 bahtů (cca 140 Kč) za dospělou osobu a 100 bahtů (cca 70 Kč) za dítě. Kde seženete bahty se dočtete zde. Potvrzení nevyhazujte, platí i pro okolní ostrovy, kam lze jet na výlet.
 • Pokud jedete zpátky na Langkawi, dojděte si po vyřízení vstupních procedur k okénku „check-in“ a dejte jim vaši rezervaci, napíšou vám na ni, v kolik hodin se máte před odjezdem dostavit do přístavu.
 • Cesta lodí trvá 1 – 1,5 hodiny, kompletní cesta včetně transferu z hotelu do přístavu Telaga Harbour a všemi procedurami na malajské a thajské straně zabere zhruba 4 hodiny čistého času.
Postup při cestě z Ko Lipe na Langkawi

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer do přístavu. Kupujete-li si ode mne lístky bez transferu, poslední dva body pro vás neplatí a dopravu si zařizujete sami. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete veškeré pokyny od vašeho prodejce.

 • Do přístavu se dostavte nejpozději 1,5 hodiny před odjezdem a proveďte check-in.
 • Jakmile se otevře imigrační (řeknou vám), dojdete si pro výstupní razítko z Thajska. Imigrační úředník si nechá váš pas. Po nástupu na loď dostanete pas zpět.
 • Vyčkejte do času odjezdu, kdy vás k velké lodi doveze dřevěná long tail loď, která je již v ceně.
 • Po výstupu z lodi projdete imigračním oddělením, kde dostanete do pasu razítko, které vás opravňuje k pobytu v Malajsii za účelem turistiky v délce 90 dní.
 • Pro vstup do Malajsie je nutné vyplnit digitální příjezdovou kartu.
 • Po imigračním následuje kontrola celní, většinou běžné prohlédnutí batohů. Už jsem ale zažila i důkladnou kontrolu se psy, při posledním příjezdu naopak nikdo nic neřešil.
 • Před přístavem na vás bude čekat řidič, který vás odveze do hotelu.
 • Pokud na vás nikdo nečeká nebo nevíte, ke komu jít, kontaktujte mne nebo jinou oprávněnou osobu, na kterou vám dám číslo. V žádném případě situaci neřešte tak, že si vezmete taxi, které čeká u přístavu.

Upozornění: Výše uvedené informace platí pro přímé sezónní lodě Langkawi – Koh Lipe v měsícíh říjen až květen. Mimo sezónu se jezdí přes Pak Bara (Satun) a ceny i časy odjezdů se liší.

Cesta z Koh Lipe na další místa v Thajsku

Z Koh Lipe je možné pokračovat dále do Thajska dvěma způsoby:

 1. Přímou lodí: Z Koh Lipe existuje přímé lodní spojení nejen na nejbližší ostrovy, ale třeba i na Koh Lantu nebo Phuket viz tabulka níže. Počítejte s tím, že speedboat není moc prostorný a bude-li plný, budete se na něm s ostatními pasažéry dost mačkat. Jídlo ani pití si cestou nekoupíte, záchod není, cena je poměrně vysoká, hlavním benefitem je tady rychlost přepravy.
 2. Přes pevninu: Pokud je pro vás přímá loď nezajímavá nebo jedete někam jinam, můžete jet z Koh Lipe do nedalekého přístavu Pak Bara. Odsud si vezmete Songtaew (hromadné místní taxi) do Satunu, kde je autobusové nádraží. Z něj si lze vzít autobus či minivan na Krabi, odkud se dá dále pokračovat do dalších destinací lodí, autobusem nebo letecky. Druhá alternativa je autobus či minivan do Hat Yai, odkud lze do dalších destinací pokračovat autobusem, vlakem či letadlem.
Jízdní řád Phuket - Koh Lipe, Thajsko

Tipy na ubytování na Koh Lipe

Je potřeba rezervace předem?

Mimo sezónu stačí ubytování rezervovat pár dní předem a bez problémů ho seženete i na místě. Na hlavní sezónu a především plánujete-li pobyt v prosinci kolem Vánoc, rezervujte klidně s několikaměsíčním předstihem (a ideálně s možností zrušení rezervace pro případ, že byste nemohli jet). Na poslední chvíli na vás zbydou jen ty nejdražší možnosti – ceny během hlavní sezóny stoupají až několikanásobně! Na rezervace doporučuji využít server Agoda.com.

Lokality, kde se ubytovat

Na Koh Lipe jsou dvě hlavní velké pláže – SunrisePattaya. Na Pattaya je hlavní přístav a imigrační oddělení, ze Sunrise odjíždějí výletní lodě. Podél obou pláží jsou restaurace, bary a resorty, jedná se tedy o rušnější části – na jejich okrajích je ale pohyb lidí a lodí nižší. Výrazně klidnější je Sunset beach, která je rozdělena na několik menších plážích, na nichž se nachází pouze pár resortů. Levnější ubytování seženete uprostřed ostrova kolem Walking Street.

Tipy na low cost ubytování

Koh Lipe je o něco dražší destinací, i zde ale najdete ubytování za celkem nízké ceny, především v hostelech nebo jednoduchých bungalovech.

Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Varin Village je super místem pro všechny, kteří hledají levné ubytování na pláži a stačí jim obyčejné chatky.
Tipy na ubytování střední kategorie

Ubytování střední kategorie je na Koh Lipe celkem dostatek. Nicméně chcete-li mít ubytování za nějakou rozumnou cenu, určitě nenechávejte rezervaci na poslední chvíli, zvlášť jedete-li v hlavní sezóně.

Tipy na luxusní ubytování

Pokud se chcete opravdu rozmazlit, najdete na Koh Lipe několik lepších až luxusních hotelů.

Aktivity na Koh Lipe

Průvodce Koh Lipe, Thajsko
Thajská masáž stojí většinou všude stejně – 300 Baht

Koh Lipe je odpočinková plážová destinace, která nenabízí příliš velké množství aktivit. Ani tady ale nemusíte pouze ležet na pláži, pár možností se přeci jen najde:

 • Půjčit si paddle board nebo kajak a prozkoumat nejbližší okolí. Stačí se projít po pláži a určitě narazíte na půjčovnu. Některé dražší hotely poskytují sportovní vybavení zdarma. Při objíždění ostrova najdete krásné nedotčené pláže!
 • Zacvičit si jóguKeirita’s Yoga and Diving nebo Castaway Resort.
 • Zajet na protější ostrov Ko Adang a vyšlápnout na vyhlídku. Stanoviště long tail lodí je v levé části Sunrise beach. Vemte si pevné boty a dostatek vody.
 • Podniknout šnorchlovací nebo rybářský výlet kolem okolních ostrůvků, například Koh Rawi nebo Koh Hin Ngam. Nabídky najdete po celé hlavní ulici Walking street nebo si můžete na stanovišti long tail lodí pronajmout loďku na celý den a nechat se zavézt kam chcete.
 • Udělat si výlet na Ko Tarutao, lístky na loď zakoupíte v přístavu. Na Tarutao ale doporučuji spíše víc dní než jen výlet přes den, zvlášť máte-li rádi přírodu a klid bez barů a diskoték.
 • Šnorchlovat, potápět se nebo si udělat potápěčský kurz. Širokou nabídku najdete opět na Walking Street.
 • Zajít si na thajskou masáž, já byla přímo na pláži v Salisa resort a bylo to super – nádherný výhled a masáž opravdu poctivá.
 • Podívat se do malého buddhistického chrámu. Nic velkého, jen několik sošek a modlitebních míst roztroušených v lesíku, atmosféra je zde ale velice příjemná.
 • Projít se na méně známé a odlehlejší pláže PolloSvedo, na které vás navede aplikace maps.me. Cesta trvá cca 20 – 30 minut.
 • Nechat si udělat tetování – ať už chcete suvenýr z dovolené nebo jste milovníci tetování, Thajsko je ideální destinace. Oblíbené je ruční tetování (bamboo tattoo), které se hojí kratší dobu než tetování mašinkou. Můžete se tak koupat již následující den. Na tetování doporučuji Yantramantra tattoo Koh Lipe.
 • Pobavit se v některém z barů, například Jimmy’s Bar, kde vládne super pohodová atmosféra. Na pozorování západu slunce s koktejlem v ruce je fajn Zodiac. Další bary najdete podél obou pláží nebo na Walking Street.

Objednávka transferu na/z Koh Lipe

Pro objednávku lístků vyplňte prosím všechna požadovaná pole. Děti do 3 let bez nároku na sedadlo mají cestu zdarma, do seznamu cestujících je ale prosím uveďte.

Pouze pro lístky včetně tranferu do přístavu.
Chcete-li pouze jednosměrný lístek, napište "jednosměrná" a čas nezaškrtávejte.
Pouze pro zpáteční lístky včetně tranferu do přístavu.
Zahrnuje všechny od věku 3 let.
Vyplňte jména a údaje všech včetně dětí do 3 let.

Další články, které se mohou hodit při cestě do Malajsie

Jedete-li do Malajsie, mohou se vám hodit také tyto články:

Výlety na Langkawi, které by se vám mohly líbit

Ostrov Tuba patří do souostroví Langkawi, narozdíl od hlavního ostrova sem však turistický ruch ještě příliš nedolehl. Místní zde žijí v poklidném tempu a řada z nich se stále živí tradičními řemesly. Najdete zde autentické rybářské vesničky, mangrovy, stáda pasoucích se buvolů, jeskyně, vápence a unikátní skalní útvary, pláže i kaučukové plantáže.

Dvoudenní výlet na Tuba Island je rozšířením jednodenní verze, při které uvidíte to hlavní z krás ostrova. Dvoudenní varianta pak uspokojí všechny ty, kteří mají rádi treky, chtějí se projít džunglí, užít si nedotčenou přírodu a naplno si vychutnat ničím nerušenou poklidnou atmosféru ostrova, z níž vás nebude vyrušovat opravdu vůbec nic.

Chcete se na Langkawi naučit něco nového? Zjistit více o malajských tradicích? Pojďte na Mengkuang workshop, kde se nejen dozvíte, jak se Mengkuang vyrábí, ale výrobu si také sami zkusíte. Kromě toho ochutnáte tradiční kuih a nasajete atmosféru vesnice, která je naprosto odlišná od turistických částí Langkawi. Z workshopu si kromě nových zážitků odnesete též vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Rádi byste ochutnali něco z místních specialit ale v malajském jídle se nevyznáte? Řešení je jednoduché – vezmu vás na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Chtěli byste se naučit vařit malajskou kuchyni? Podívat se, kde nakupuji, dozvědět se informace o nejčastěji používaných surovinách v asijské kuchyni, dobře se najíst a v neposlední řadě vidět, jak se žije na Langkawi? Přijměte pozvání ke mě domů na kurz vaření, při kterém si společně připravíme a následně vychutnáme skvělá malajská jídla.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte typické malajské curry společně s krásným výhledem na rýžová pole a nejvyšší horu, dozvíte se, jak se dělá tradiční batika, vykoupete se na nejhezčí pláži Langkawi a navštívíte night market plný místních specialit.

Vodopád Tama patří k těm místům, na které turisté jen tak nezabloudí. Je totiž ukrytý v džungli a nevede k němu žádná silnice. Jediná možná cesta je lodí a poté pěšky. Výměnou za trochu toho potu vám bude nejen uspokojující pocit ze sebe sama, ale též krásná nedotčená příroda a vodopád, u něhož budete zcela sami. Kromě vodopádu Tama uvidíte jeskyni a mangrovy, které jsou také nedotčené turistickým ruchem.

Vydejte se na poznávací okruh ostrovem s pestrým programem, který nabízí od všeho něco. Hned na začátek posnídáte mezi místními, poté se podíváte, jak se vyrábí tradiční pletené podložky, navštívíte chrámy rozličných náboženství, seznamíte se s dominantou a symbolem Langkawi a zchladíte se ve vodopádu. Poté si vychutnáte oběd a relax na pláži s krásným výhledem a na závěr se podíváte do domácí výrobny kokosového oleje.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z mořské vířivky, skvělé jídlo, zábava i dokonalý relax – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít!

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Kam dál?

Pozn.: Některé odkazy v článku jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás. Na ceně dané služby pro vás se tím nic nemění.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close