Koh Lipe: doprava z Langkawi, ceny, peníze, ubytování, aktivity

Dovolená na Langkawi je skvělou příležitostí nakouknout i do Thajska. Konkrétně na nádherný ostrůvek Koh Lipe, který leží nedaleko Langkawi. Čekají vás nádherné pláže, dechberoucí východy a západy slunce, skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění, thajské masáže na pláži a samozřejmě výborná thajská kuchyně. Jak se dostanete z Langkawi na Koh Lipe, postup odbavení, kolik vás to bude stát, kde si vyměníte peníze, kde se ubytovat, co podniknout a další důležité informace se dozvíte z následujících řádků.

Update 29.9.2022: Lodní spojení mezi Langkawi a Koh Lipe bude obnoveno 20. října. Spojení funguje pouze během hlavní sezóny a končí dnem 31.5.2023.

Mimo sezónu se z Langkawi na Koh Lipe dá dostan přes přístav Pak Bara na pevnině, na který se aktuálně dá dostat pouze cestou přes Kuala Perlis, Padang Besar a Hat Yai. Lodní spojení Langkawi – Satun, které cestu zrychluje a ulehčuje, zatím není v provozu.

Menu/rychlá navigace

1. NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI O KOH LIPE
2. VŠE O CESTĚ Z LANGKAWI NA KOH LIPE
3. UBYTOVÁNÍ NA KOH LIPE
4. AKTIVITY NA KOH LIPE

Nejčastější otázky a odpovědi

Kdy je nejlepší jet na Koh Lipe

Největší jistota hezkého počasí je od prosince do konce března. Nejvíce deštivých dnů je zhruba od června do září. V tomto období se cesta na Koh Lipe s ohledem na počasí příliš nedoporučuje. V ostatních měsících (říjen, listopad, duben, květen) může pršet, ale jedná se většinou pouze o kratší přeháňky.

Kolik času potřebuji na Koh Lipe?

Pokud máte opravdu málo času, dá se na Koh Lipe jet jen na otočku – ráno tam a večer zpátky. Počítejte ale s tím, že budete mít na ostrov sotva pár hodin. O něco lepší je zde strávit alespoň jednu noc. Z mojí osobní zkušenosti jsou ideální minimálně dvě noci. Maximální délka už záleží jen na vás, je však dobré vědět, že Koh Lipe je maličké a příliš aktivit se zde nenabízí, takže pokud nejste vyloženě „plážoví“, budou vám stačit 3 až 4 noci.

Dostanu se z Koh Lipe dál do Thajska?

Z Koh Lipe se dá jet do přístavu Pak Bara, odkud můžete pokračovat do dalších destinací v Thajsku po zemi. Dále můžete jet lodí na ostrovy Koh Bulon, Koh Kradan, Koh Muk, Koh Ngai, Koh Lanta, Phi Phi a Phuket.

Potřebuji na Koh Lipe/do Thajska očkování?

Byli jste někdy na dovolené v zemi, kde se vyskytuje žlutá zimnice? Pak je povinné mít do Thajska očkování proti žluté zimnici. Žádná další očkování povinná nejsou, za cestovatelský základ se však považuje žloutenka a břišní tyfus, je však zcela na vás, zda si je dáte či nikoli. Očkování proti vzteklině není nutné, zvířata vás bez důvodu nenapadnou. Mějte uzavřené kvalitní cestovní pojištění a v případě, že se něco stane, dostanete injekci na místě.

Update 29.9.: Aktuální vstupní podmínky do Thajska s ohledem na Covid-19 najdete na: Thajská ambasáda Praha, Česká ambasáda Bangkok.

Kde seženu thajské bahty? Je na Koh Lipe bankomat/směnárna?

Na Koh Lipe najdete několik bankomatů, ze kterých lze vybrat peníze. Výběr z bankomatu je zpoplatněn částkou 220 Bahtů (cca 143 Kč). Navíc budete bahty potřebovat již při příjezdu na poplatek za vstup do NP. Lepší je tedy vybrat si na Langkawi, kde se za výběr místní bance neplatí nic, a následně si peníze směnit ve směnárně. V oblasti Cenang je jich spousta, kurzy jsou dobré a podvody vás zde nečekají.

Nenechávejte ale výměnu na poslední chvíli, v přístavu Telaga Harbour na Langkawi není směnárna a v 8:00 ráno seženete na Cenangu otevřenou směnárnu jen stěží!

Nestihnete-li sehnat bahty na Langkawi, můžete si v kavárně v přístavu na Koh Lipe koupit pití, zaplatit ringgity, eury nebo dolary a zpátky dostanete thajské bahty. Je to ale kavárna, ne směnárna a kurz je zde extrémně nevýhodný! Tuto možnost využijte jen v případě nouze. Jedete-li z přístavu v Kuah, zde směnárna je. Jakmile se na Koh Lipe dostanete z přístavu, narazíte hned na několik směnárem s celkem přijatelným kurzem.

Jaké jsou ceny na Koh Lipe? Je Koh Lipe drahé?

Koh Lipe je dražší než Langkawi nebo jiná místa v Thajsku. Na základní potřeby jako je jídlo a pití počítejte cca 500 Kč/osoba/den – lze i levněji ale jestli se nechcete příliš omezovat, je lepší počítat s vyšší útratou. Pokud si budete chtít večer vyrazit do baru na drink, zajít na masáž nebo nakupovat suvenýry, přidejte do vašeho rozpočtu dalších alespoň 500 Kč/osoba/den. Alkohol je v Thajsku poměrně drahý.

Pokud chcete ušetřit, můžete si před cestou koupit levný alkohol v některém z duty free obchodů na Langkawi. Pozor však na dovozní limity – do Thajska si můžete vzít maximálně 1 litr tvrdého alkoholu na osobu.

Orientační ceny na Koh Lipe
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél Walking street: 70 – 100 bahtů/porce.
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél pláže: 100 – 200 bahtů/porce.
 • Čerstvá ryba + rýže: od 200 bahtů dle druhu a váhy.
 • Hotové jídlo ze 7/11, které vám zde ohřejí: 50 – 70 bahtů.
 • Sendviče ze ze 7/11, které vám zde ohřejí, croissanty apod.: 30 – 60 bahtů.
 • Palačinka na Walking street: od 30 bahtů dle náplně.
 • Maso, párky na špejli: 10 – 20 bahtů.
 • Pivo v baru: od 90 bahtů.
 • Koktejl v baru: od 200 bahtů (narazit můžete i na výhodnější kyblíky, happy hour apod.).
 • Káva na ulici: od 40 bahtů.
 • Ovocný shake na ulici: od 40 bahtů.
 • Thajská masáž na 1 hodinu: 350 bahtů.

Update 29.9.2022: Ceny pocházejí z roku 2019/2020 a mohly se zvýšit. Jakmile se na Koh Lipe dostanu, aktualizuji je, prozatím je prosím berte pouze jako orientační.

Galerie

Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe

Kde rezervovat lístky, kolik stojí cesta a odkud a kdy se jezdí

Z Langkawi je možné jet na Koh Lipe ze dvou přístavů – Kuah a Telaga Harbour Marina – v závislosti na společnosti, se kterou jedete. Lístky koupené mým prostřednictvím jsou na odjezdy z Telaga Harbour, odkud je cesta kratší, a vždy zahrnují transport do/z hotelu na Langkawi. Lístky lze objednat prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo mi napsat zprávu.

Jednosměrný lístek stojí 155 RM (850 Kč) a zpáteční 310 RM (1 700) Kč. Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se neplatí, za děti od 3 let se platí jako za dospělou osobu.

Lístky stačí v hlavní sezóně (listopad až březen) koupit cca 14 až 30 dní předem (v závislosti na počtu lidí), v top sezóně (Vánoce, Nový rok, Čínský Nový rok) minimálně 1 měsíc předem. Mimo hlavní a top sezónu stačí cca 1 týden předem.

Chcete-li si cestu zařídit sami, můžete lodní lístky hledat přes 12GoAsia, Langkawi Ferry nebo na Telaga Terminal. Do přístavu se dostanete Grabem nebo na skútru, viz. způsoby dopravy na Langkawi.

Jízdní řád Langkawi Telaga Harbour Marina – Koh Lipe Pattaya Beach pro sezónu 2022/2023
Průběh cesty z Langkawi na Ko Lipe

Update 29.9.2022: Informace jsou z doby před více než 2 lety. Na Koh Lipe se však chystám na začátku listopadu, takže pokud budou nějaké změny, text aktualizuji.

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer do přístavu. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete pokyny k odjezdu od vašeho prodejce lístků.

 • Vyzvednutí na hotelu přizpůsobené času odjezdu, transfer do přístavu.
 • Po příjezdu do přístavu se přihlásíte u okénka, kde dostanete papír sloužící jako zpáteční lodní lístek (pokud jedete zpět).
 • S vytištěným papírem vás pošlou k dalšímu okénku na check-in, po kterém už jen čekáte na odjezd.
 • Před nástupem na loď projdete imigračním oddělením, kde dostanete výstupní razítko z Malajsie.
 • Při nástupu vybírá posádka pasy. Není třeba se obávat, jedná se o bezpečnostní opatření.
 • Po příjezdu na Koh Lipe vás od lodi k břehu dopraví dřevěná long tail loď, která je již v ceně.
 • Při příjezdu se nejdříve potvrzují zpáteční lístky. Pokud tedy jedete zpátky na Langkawi, dostavte se k okénku s papírem/zpátečním lístkem, který vám byl vytištěn při odjezdu z Langkawi.
 • Pokračujete-li dále do Thajska (máte jen jednosměrný lístek), vyčkejte na vyvolávání cestujících pro vrácení pasů.
 • Po vyzvednutí pasu budete nasměrování ke stanovišti imigračního oddělení, kde dostanete do pasu razítko opravňující k pobytu v Thajsku za účelem turistiky v délce 30 dní.
 • Poslední stanoviště slouží k placení vstupného do NP. Cena je 200 bahtů (cca 140 Kč) za dospělou osobu a 100 bahtů (cca 70 Kč) za dítě. Kde seženete bahty se dočtete zde. Potvrzení nevyhazujte, platí i pro okolní ostrovy, kam lze jet na výlet.
Postup při cestě z Ko Lipe na Langkawi

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je příjezd do přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer z přístavu. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete pokyny k příjezdu od vašeho prodejce lístků.

 • Do přístavu se dostavte 3 hodiny před odjezdem a proveďte check-in.
 • Poté můžete jít ještě na pláž, na oběd apod.
 • 1 hodinu před odjezdem se vraťte do přístavu, tentokrát na imigrační oddělení, kde dostanete výstupní razítko z Thajska.
 • Vyčkejte do času odjezdu, kdy vás k velké lodi doveze dřevěná long tail loď, která je již v ceně.
 • Po nalodění posádka vybere pasy všem cestujícím. Není se čeho bát, jedná se o standardní bezpečnostní postup. Pasy vám budou vráceny při výstupu z lodi.
 • Po výstupu z lodi projdete imigračním oddělením, kde dostanete do pasu razítko, které vás opravňuje k pobytu v Malajsii za účelem turistiky v délce 90 dní.
 • Před přístavem na vás bude čekat auto, které vás odveze do vašeho hotelu.
 • Pokud na vás nikdo nečeká nebo nevíte, ke komu jít, kontaktujte mne nebo jinou oprávněnou osobu, na kterou vám dám číslo. V případě nákupu lístků ode mne máte vždy zajištěný transfer, neberte si předražené taxi, které čeká u přístavu!

Upozornění: Výše uvedené informace platí pro přímé sezónní lodě Langkawi – Koh Lipe. Mimo sezónu se jezdí přes Satun a Pak Bara a ceny i časy odjezdů se liší.

Ubytování na Koh Lipe

Je potřeba rezervace předem?

Mimo sezónu stačí ubytování rezervovat pár dní předem a bez problémů ho seženete i na místě. Během hlavní sezóny a především plánujete-li pobyt v prosinci kolem Vánoc, rezervujte klidně s několikaměsíčním předstihem (a ideálně s možností zrušení rezervace pro případ, že byste nemohli jet). Na poslední chvíli na vás zbydou jen ty nejdražší možnosti – ceny během hlavní sezóny stoupají až několikanásobně! Na rezervace doporučuji využít server Agoda.com.

Lokality, kde se ubytovat

Na Koh Lipe jsou dvě hlavní velké pláže – SunrisePattaya. Na Pattaya je hlavní přístav a imigrační oddělení, ze Sunrise zase odjíždějí výletní lodě. Podél obou pláží jsou restaurace, bary a resorty, jedná se tedy o rušnější části – pouze na jejich okrajích je o něco málo klidněji. Menší a výrazně klidnější je Sunset beach, která je rozdělena na více menších plážích a na každé z nich je pouze pár resortů. Levnější ubytování seženete uprostřed ostrova kolem Walking Street.

Tipy na low cost ubytování
Tipy na ubytování střední kategorie
Tipy na luxusní ubytování

Aktivity na Koh Lipe

Koh Lipe je klasická odpočinková plážová destinace a aktivit zde nenajdete tolik, jako na větších ostrovech. Ani tady ale nemusíte ležet pouze na pláži, pár možností se přeci jen najde:

 • Půjčit si paddle board nebo kajak a prozkoumat nejbližší okolí. Stačí se projít po pláži a určitě narazíte na půjčovnu. Některé dražší hotely poskytují sportovní vybavení zdarma. Při objíždění ostrova najdete krásné nedotčené pláže!
 • Zacvičit si jóguKeirita’s Yoga and Diving nebo Castaway Resort.
 • Nechat se odvézt na protější ostrov Ko Adang a vyšlápnout na vyhlídku. Stanoviště long tail lodí je v levé části Sunrise beach. Vemte si pevné boty a dostatek vody.
 • Udělat si výlet na okolní ostrůvky. Nabídky najdete po celé hlavní ulici Walking street nebo si můžete na stanovišti long tail lodí pronajmout loďku na celý den a nechat se zavézt kam chcete.
 • Udělat si výlet na Ko Tarutao, lístky na loď zakoupíte v přístavu. Na Tarutao ale doporučuji spíše víc dní než jen výlet přes den, zvlášť máte-li rádi přírodu a klid bez barů a diskoték.
 • Šnorchlovat nebo si udělat potápěčský kurz/potápět se. Širokou nabídku najdete opět na Walking Street.
 • Zajít si na thajskou masáž, já byla přímo na pláži v Salisa resort a bylo to super – nádherný výhled a masáž opravdu poctivá.
 • Podívat se do malého buddhistického chrámu. Nic velkého, jen několik sošek a modlitebních míst roztroušených v lesíku, atmosféra je zde ale velice příjemná.
 • Projít se na méně známé pláže ostrova viz galerie. Čeká vás cca 20 – 30 minut chůze a pak nádherné pláže PolloSvedo. Na cestu vás navede aplikace maps.me.
 • Večer zajít do některého z barů, za mě top Sea La Vie.

Objednávkový formulář

Přejete-li si objednat lístky na Koh Lipe mým postřednictvím, vyplňte prosím všechna požadovaná pole. Děti do 3 let bez nároku na sedadlo mají cestu zdarma, do seznamu cestujících je ale prosím uveďte.

Chcete-li pouze jednosměrný lístek, napište "jednosměrná" a čas nezaškrtávejte.
Chcete-li pouze jednosměrný lístek, ponechte prázdné.
Zahrnuje všechny od věku 3 let.
Vyplňte jména a údaje všech včetně dětí do 3 let.

Další články, které se mohou hodit

Pozn.: Některé odkazy jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás.

Close
Kontakt

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close