Koh Lipe: doprava z Langkawi a další užitečné informace

Dovolená na Langkawi je skvělou příležitostí nakouknout i do Thajska. Konkrétně na nádherný ostrůvek Koh Lipe, který leží nedaleko Langkawi. Čekají vás zde nádherné pláže, dechberoucí východy a západy slunce, skvělé podmínky pro šnorchlování a samozřejmě výborná thajská kuchyně. Jak se dostanete z Langkawi na Koh Lipe, postup odbavení, kolik vás to bude stát, kde si vyměníte peníze, kde se ubytovat, co podniknout a další důležité informace se dozvíte z následujících řádků.

Update 21.5.2022: Přímé lodní spojení z Langkawi na Koh Lipe zatím obnovené není a mimo sezónu nejspíš ani nebude (jako to bývalo předtím). Jediná možnost, jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe, případně do Thajska, je aktuálně pouze po zemi přes hraniční přechod v Padang Besar a přístav Pak Bara. Na ten se z Langkawi dostanete nejprve lodí do Kuala Perlis, v přístavu si pak vezmete Grab nebo autobus na hranice. Alternativou je i vlak, na který se z nádraží lze dostat také vlakem nebo Grabem. Lístky na loď z Langkawi je možné koupit přes web CutiCutiLangkawi.

Menu/rychlá navigace

1. NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI O KOH LIPE
2. VŠE O CESTĚ Z LANGKAWI NA KOH LIPE
3. UBYTOVÁNÍ NA KOH LIPE
4. AKTIVITY NA KOH LIPE

Nejčastější otázky a odpovědi

Kdy je nejlepší jet na Koh Lipe

Největší jistota hezkého počasí je od prosince do konce března. Nejvíce deštivých dnů je zhruba od června do září. V tomto období se cesta na Koh Lipe s ohledem na počasí příliš nedoporučuje. V ostatních měsících (říjen, listopad, duben, květen) může pršet, ale jedná se většinou pouze o kratší přeháňky.

Kolik času potřebuji na Koh Lipe?

Pokud máte opravdu málo času, dá se na Koh Lipe jet jen na otočku – ráno tam a večer zpátky. Počítejte ale s tím, že budete mít na Ko Lipe sotva pár hodin. O něco lepší je zde strávit alespoň jednu noc. Z mojí osobní zkušenosti jsou ideální minimálně dvě noci. Maximální délka už záleží jen na vás, je však dobré vědět, že Koh Lipe je maličké a příliš aktivit se zde nenabízí.

Dostanu se z Koh Lipe dál do Thajska?

Z Koh Lipe se dá jet do přístavu Pak Bara, odkud můžete pokračovat do dalších destinací v Thajsku po zemi. Dále můžete jet lodí na ostrovy Koh Bulon, Koh Kradan, Koh Muk, Koh Ngai, Koh Lanta, Phi Phi a Phuket.

Potřebuji na Koh Lipe/do Thajska očkování?

Byli jste někdy na dovolené v zemi, kde se vyskytuje žlutá zimnice? Pak je povinné mít do Thajska očkování proti žluté zimnici. Žádná další očkování povinná nejsou, za cestovatelský základ se však považuje žloutenka a břišní tyfus a to bez ohledu na to, kam jedete a jak luxusně bydlíte nebo nebydlíte. Očkování proti vzteklině není nutné, zvířata vás bez důvodu nenapadnou. Mějte uzavřené kvalitní cestovní pojištění a v případě, že se něco stane, dostanete injekci na místě.

Kde seženu thajské bahty? Je na Koh Lipe bankomat/směnárna?

Na Koh Lipe najdete několik bankomatů, ze kterých lze vybrat peníze. Výběr z bankomatu je ale zpoplatněn částkou 220 Bahtů (cca 143 Kč). Lepší je vybrat si na Langkawi, kde se za výběr místní bance neplatí nic, a následně si peníze směnit ve směnárně. V oblasti Cenang je jich spousta, kurzy jsou dobré a podvody vás zde nečekají. Navíc budete bahty potřebovat již při vstupu do Thajska na poplatek za vstup do NP. V přístavu Telaga Harbour na Langkawi není směnárna! Nestihnete-li sehnat bahty na Langkawi, můžete si v kavárně v přístavu na Koh Lipe koupit pití, zaplatit ringgity, eury nebo dolary a zpátky dostanete thajské bahty. Je to ale kavárna, ne směnárna a kurz je zde extrémně nevýhodný! Tuto možnost využijte jen v případě nouze. Jedete-li z přístavu v Kuah, zde směnárna je. Směnárny jsou i na Koh Lipe a kurzy jsou zde přijatelné.

Jaké jsou ceny na Koh Lipe? Je Koh Lipe drahé?

Koh Lipe je dražší než Langkawi nebo jiná místa v Thajsku. Na základní potřeby jako je jídlo a pití počítejte cca 500 Kč/osoba/den – lze i levněji ale jestli se nechcete příliš omezovat, je lepší počítat s vyšší útratou. Pokud si budete chtít večer vyrazit do baru na drink, zajít na masáž nebo nakupovat suvenýry, přidejte do vašeho rozpočtu dalších alespoň 500 Kč/osoba/den. Alkohol je v Thajsku poměrně drahý. Pokud chcete ušetřit, můžete si před cestou koupit levný alkohol v některém z duty free obchodů na Langkawi. Pozor však na dovozní limity – do Thajska si můžete vzít maximálně 1 litr tvrdého alkoholu na osobu.

Příklady cen na Koh Lipe
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél Walking street: 70 – 100 bahtů/porce.
 • Větší snídaně nebo oběd typu smažená rýže, nudle, maso s rýží podél pláže: 100 – 200 bahtů/porce.
 • Čerstvá ryba + rýže: od 200 bahtů dle druhu a váhy.
 • Hotové jídlo ze 7/11, které vám zde ohřejí: 50 – 70 bahtů.
 • Sendviče ze ze 7/11, které vám zde ohřejí, croissanty apod.: 30 – 60 bahtů.
 • Palačinka na Walking street: od 30 bahtů dle náplně.
 • Maso, párky na špejli: 10 – 20 bahtů.
 • Pivo v baru: od 90 bahtů.
 • Koktejl v baru: od 200 bahtů (narazit můžete i na výhodnější kyblíky, happy hour apod.).
 • Káva na ulici: od 40 bahtů.
 • Ovocný shake na ulici: od 40 bahtů.
 • Thajská masáž na 1 hodinu: 350 bahtů.

Upozornění: Cena pocházejí z roku 2019/2020 a mohly se změnit. Jakmile se na Koh Lipe dostanu, aktualizuji je, prozatím je prosím berte pouze jako orientační.

Galerie

Jak se dostat z Langkawi na Koh Lipe (a zpátky)?

Kde rezervovat lístky, kolik stojí cesta a odkud a kdy se jezdí

Z Langkawi je možné jet na Koh Lipe ze dvou přístavů – Kuah a Telaga Harbour Marina – v závislosti na společnosti, se kterou jedete. Lístky koupené mým prostřednictvím jsou na odjezdy z Telaga Harbour, odkud je cesta kratší, a vždy zahrnují transport do/z hotelu na Langkawi. Lístky lze objednat prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo mi napsat zprávu.

Jednosměrný lístek stojí 125 RM (750 Kč) a zpáteční 240 RM (1 440) Kč). Za děti do 3 let bez nároku na vlastní sedadlo se lístek neplatí, za děti od 3 let se platí jako za dospělou osobu.

Lístky stačí koupit 5 – 10 dní předem (menší/větší skupinky) v top sezóně (Vánoce, Nový rok, Čínský Nový rok). Mimo top sezónu stačí 2 – 5 dní předem (menší/větší skupinky).

Chcete-li si cestu zařídit sami, můžete lodní lístky hledat přes 12GoAsia, Easybook, Langkawi Ferry nebo na Telaga Terminal. Do přístavu se dostanete Grabem nebo na skútru, viz. způsoby dopravy na Langkawi.

Časy odjezdů z Langkawi (Telaga Harbour Marina)

9:30 (malajský čas), příjezd na Koh Lipe cca 10:00 (thajský čas)
14:30 (malajský čas), příjezd na Koh Lipe cca 15:00 (thajský čas)

Časy odjezdů z Koh Lipe

10:30 odjezd, 8:00 – 9:00 check-in na odjezd (thajský čas), příjezd na Langkawi cca 13:00 (malajský čas)
16:30 odjezd, 13:00 – 14:30 check-in na odjezd (thajský čas), příjezd na Langkawi cca 19:00 (malajský čas)

Upozornění: v Thajsku je o 1 hodinu méně než v Malajsii. Časy odjezdů z Langkawi jsou v malajském čase, časy odjezdů z Koh Lipe v thajském čase.

Průběh cesty z Langkawi na Ko Lipe

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je odjezd z přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer do přístavu. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete pokyny k odjezdu od vašeho prodejce lístků.

 • Vyzvednutí na hotelu v 8:00 (ranní odjezd)/13:00 (odpolední odjezd), transfer do přístavu.
 • Po příjezdu do přístavu se přihlásíte u okénka, kde dostanete papír sloužící jako zpáteční lodní lístek (pokud jedete zpět).
 • S vytištěným papírem vás pošlou k dalšímu okénku na check-in, po kterém už jen čekáte na odjezd.
 • Před nástupem na loď projdete imigračním oddělením, kde dostanete výstupní razítko z Malajsie.
 • Při nástupu vybírá posádka pasy. Není třeba se obávat, jedná se o bezpečnostní opatření.
 • Na Koh Lipe připlujete vzhledem k časovému posunu kolem 10:00/15:00. Z lodi vás k břehu dopraví dřevěná long tail loď, která je již v ceně.
 • Při příjezdu se nejdříve potvrzují zpáteční lístky. Pokud tedy jedete zpátky na Langkawi, dostavte se k okénku s papírem/zpátečním lístkem, který vám byl vytištěn při odjezdu z Langkawi.
 • Pokračujete-li dále do Thajska (máte jen jednosměrný lístek), vyčkejte na vyvolávání cestujících pro vrácení pasů.
 • Po vyzvednutí pasu budete nasměrování ke stanovišti imigračního oddělení, kde dostanete do pasu razítko opravňující k pobytu v Thajsku za účelem turistiky v délce 30 dní.
 • Poslední stanoviště slouží k placení vstupného do NP. Cena je 200 bahtů (cca 140 Kč) za dospělou osobu a 100 bahtů (cca 70 Kč) za dítě. Kde seženete bahty se dočtete níže. Potvrzení nevyhazujte, platí i pro okolní ostrovy, kam lze jet na výlet.
Postup při cestě z Ko Lipe na Langkawi

Níže uvedené informace platí při nákupu lístků mým prostřednictvím, kdy je příjezd do přístavu Telaga Harbour a v ceně lístků je transfer z přístavu. Zakoupíte-li si lístky jinde, dostanete pokyny k příjezdu od vašeho prodejce lístků.

 • Do přístavu se dostavte 3 hodiny před odjezdem za účelem check-inu.
 • Poté můžete jít ještě na pláž, na oběd apod.
 • 1 hodinu před odjezdem se dostavte znovu do přístavu, tentokrát na imigrační oddělení, kde dostanete výstupní razítko z Thajska.
 • Vyčkejte do času odjezdu, kdy vás k velké lodi doveze dřevěná long tail loď, která je již v ceně.
 • Po nalodění posádka vybere pasy všem cestujícím. Není se čeho bát, jedná se o standardní bezpečnostní postup. Pasy vám budou vráceny při výstupu z lodi.
 • Po výstupu z lodi projdete imigračním oddělením, kde dostanete do pasu razítko, které vás opravňuje k pobytu v Malajsii za účelem turistiky v délce 90 dní.
 • Před přístavem na vás bude čekat auto, které vás odveze do vašeho hotelu.
 • Pokud na vás nikdo nečeká nebo nevíte, ke komu jít, kontaktujte mě nebo další oprávněnou osobu, na kterou vám dám číslo. V případě nákupu lístků ode mne máte vždy zajištěný transfer, neberte si předražené taxi, které čeká u přístavu!
 • Časy příjezdů na Langkawi Telaga Harbour Marina jsou cca 13:00 a 19:00

Upozornění: výše uvedené informace platí od 1.10. do 31.5. Mimo sezónu se jezdí na Koh Lipe přes přístav Pak Bara, kde je stálé imigrační oddělení. Cena lístku je v tomto případě vyšší, mohou se lišit i časy odjezdů.

Ubytování na Koh Lipe

Je potřeba rezervace předem?

Mimo sezónu stačí rezervovat ubytování pár dní předem a ubytování seženete bez problémů i na místě. Během hlavní sezóny a především plánujete-li pobyt v prosinci kolem Vánoc, rezervujte určitě klidně s několikaměsíčním předstihem. Na poslední chvíli na vás zbydou jen ty nejdražší možnosti – ceny během hlavní sezóny stoupají až několikanásobně! Na rezervace doporučuji využít server Agoda.com.

Lokality, kde se ubytovat

Na Koh Lipe jsou dvě hlavní velké pláže – SunrisePattaya. Na Pattaya je hlavní přístav a imigrační oddělení, ze Sunrise zase odjíždějí výletní lodě. Podél obou pláží jsou restaurace, bary a resorty, jedná se tedy o rušnější části – pouze na jejich okrajích je o něco málo klidněji. Menší a výrazně klidnější je Sunset beach, která je rozdělena na více menších plážích a na každé z nich je pouze pár resortů. Levnější ubytování seženete uprostřed ostrova kolem Walking Street.

Tipy na low cost ubytování
Tipy na ubytování střední kategorie
Tipy na luxusní ubytování

Aktivity na Koh Lipe

Koh Lipe je klasická odpočinková plážová destinace a aktivit zde nenajdete tolik, jako na větších ostrovech. Ani tady ale nemusíte ležet pouze na pláži, pár možností se přeci jen najde:

 • Půjčit si paddle board nebo kajak a prozkoumat nejbližší okolí. Stačí se projít po pláži a určitě narazíte na půjčovnu. Některé dražší hotely poskytují sportovní vybavení zdarma. Při objíždění ostrova najdete krásné nedotčené pláže!
 • Zacvičit si jóguKeirita’s Yoga and Diving nebo Castaway Resort.
 • Nechat se odvézt na protější ostrov Ko Adang a vyšlápnout na vyhlídku. Stanoviště long tail lodí je v levé části Sunrise beach. Vemte si pevné boty a dostatek vody.
 • Udělat si výlet na okolní ostrůvky. Nabídky najdete po celé hlavní ulici Walking street nebo si můžete na stanovišti long tail lodí pronajmout loďku na celý den a nechat se zavézt kam chcete.
 • Udělat si výlet na Ko Tarutao, lístky na loď zakoupíte v přístavu. Na Tarutao ale doporučuji spíše víc dní než jen výlet přes den, zvlášť máte-li rádi přírodu a klid bez barů a diskoték.
 • Šnorchlovat nebo si udělat potápěčský kurz/potápět se. Širokou nabídku najdete opět na Walking Street.
 • Zajít si na thajskou masáž, já byla přímo na pláži v Salisa resort a bylo to super – nádherný výhled a masáž opravdu poctivá.
 • Podívat se do malého buddhistického chrámu. Nic velkého, jen několik sošek a modlitebních míst roztroušených v lesíku, atmosféra je zde ale velice příjemná.
 • Projít se na méně známé pláže ostrova viz galerie. Čeká vás cca 20 – 30 minut chůze a pak nádherné pláže PolloSvedo. Na cestu vás navede aplikace maps.me.
 • Večer zajít do některého z barů, za mě top Sea La Vie. Na thajské bary a jejich atmosféru prostě nic nemá.

Objednávkový formulář

Přejete-li si objednat lístky na Koh Lipe mým postřednictvím, vyplňte prosím všechna požadovaná pole. Děti do 3 let bez nároku na sedadlo mají cestu zdarma, do seznamu cestujících je ale prosím uveďte.

Chcete-li pouze jednosměrný lístek, napište "jednosměrná" a čas nezaškrtávejte.
Chcete-li pouze jednosměrný lístek, ponechte prázdné.
Zahrnuje všechny od věku 3 let.
Vyplňte jména a údaje všech včetně dětí do 3 let.
Platba na Langkawi je možná pouze pokud jste v době objednávky již na ostrově.

Další články, které se mohou hodit

Pozn.: Některé odkazy jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás.

Close
Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close