Langkawi je souostroví čítající 99 ostrovů a ostrůvků vytvářejících krásné scenérie. Mezi nejvyhlášenější atrakce patří Sky Bridge a Sky Cable car, rozhodně ale nejsou vším, co Langkawi nabízí. Kromě zmíněných hlavních lákadel a pláží se zde můžete vydat na treky, poznávat přírodu při plavbě mezi mangrovy, dozvědět se něco o místních řemeslech a tradicích nebo si užívat skvělého jídla. Většina hotelů a dalších typů ubytování na Langkawi je soustředěna v oblasti Cenang a Tengah, bydlet lze ale i v dalších částech ostrova.

Ceny se mění v závislosti na sezóně, takže rozřazení do kategorií je pouze orientační, především co se týká sekce „Vyšší standard“ a „Luxusní“. Jestliže vás při hledání ubytování na Langkawi zaujme místo, které není na seznamu a nebudete si jistí, zda je vhodné či nikoli, zda ve skutečnosti vypadá stejně jako na obrázcích, jestli se vedle hotelu nestaví atd., klidně mi napište dotaz.

Na Langkawi chci ubytování:

Kde se ubytovat na Langkawi: lokality

Na Langkawi je několik hlavních, především plážových, lokalit, ve kterých se můžete ubytovat. Ať už chcete mít klid nebo být v blízkosti barů, levné či luxusní ubytování, máte možnost si vybrat z široké nabídky dle vašich preferencí. Chystáte-li se na Langkawi v top sezóně, tzn. Vánoce, Nový rok, Čínský Nový rok, letecká a námořní přehlídka LIMA, doporučuji rezervaci ubytování s dostatečným předstihnem.

Přehled hlavních oblastí Langkawi
  • Cenang/Chenang: Jedna z největších pláží na ostrově podél které se táhne stejnojmenná ulice se spoustou restaurací, barů, standardních i duty free obchodů, masáží a dalších služeb. Pokud se ubytujete 5 minut chůze od pláže a hlavní ulice, můžete i tady mít klid a pohodu. Na výběr je ubytování od levných hostelů až po luxusní hotely.
  • Tengah: Leží hned vedle Cenangu, je o něco klidnější ale pořád s dostatkem restaurací, obchodů, barů i služeb. Široký výběr ubytování stejně jako na Cenangu.
  • Tanjung Rhu + Kastam + Hitam: Tři pláže ležící vedle sebe na severovýchodě ostrova. Nejhezčí je na Tanjung Rhu na úplném konci silnice. Je zde jen jeden hotel se soukromým úsekem pláže, který zaručuje klid a soukromí. Veřejná část pláže je vedle. Kromě hotelu je tady plážový bar, pár obchodů se suvenýry a restaurace. Za vším ostatním musíte na skútru nebo grabem do města. Pláže Kastam a Hitam leží před Tanjung Rhu, nejsou tak hezké jako Tanjung Rhu, ale leží blíž městu. Celá oblast je oproti Cenangu a Tengah výrazně klidnější, lokálnější, bez barů a nočních klubů.
  • Kok: Klidnější část s luxusními hotely. Restaurací a obchodů v okolí příliš nenajdete, hlavní devizou je klid. Výhodou je blízkost Sky Bridge, Adventure parku, vodopádů a přístavu, odkud vyplouvají lodě na Koh Lipe.
  • Datai: Krásná pláž v zátoce na severozápadě ostrova, na kterou se dostanou jen ti, co jsou zde ubytovaní. Je tu jen jeden luxusní hotel a jedno další menší ubytování. Ideální pro ty, kteří chtějí zažít výjimečnou dovolenou, líbánky, zásnuby apod. Nedaleko je golfové hřiště.
  • Kuah: Hlavní město na jihovýchodě ostrova u kterého je největší přístav ostrova Je tu spousta různých restaurací, bary, obchody, služby ale pláž není nic moc (kromě jedné u luxusnějšího hotelu), takže turisté se zde většinou neubytovávají.
  • Ulu Melaka: Střed ostrova je ideální pro ty, kteří spíš než pláž preferují lokální atmosféru a ubytování víc mezi místními. Vzhledem k poloze se na všechny pláže i další atrakce na ostrově dá dostat za 20 až 30 minut.
  • Rebak Island: Malý ostrůvek naproti Langkawi, na kterém je pouze jeden hotel. Vhodný je na hodně krátký a čistě relaxační pobyt, při kterém si chcete hlavně odpočinout, na delší pobyt není poloha příliš praktická.

Tipy na ubytování Langkawi

Low cost

Villa Thai

Levné avšak čisté ubytování pro baťůžkáře. Nabízí samostatné dvoulůžkové pokoje i pokoje hostelového typu. Je zde možnost si uvařit. Pět minut od ubytování je čtvrteční nigh market, pláž je cca 15 minut chůze. Velice příjemný a ochotný personál!

Rainbow Lodge

Levné ubytování ve vzdálenosti cca 5 až 10 minut od pláže, obchodů, restaurací a barů. Nabízí řadové bungalovy nebo velký smíšený pokoj hostelového typu, kde je zajištěné dostatečné soukromí díky příčkám a závěsům oddělujícím jednotlivé postele. 5 minut chůze je night market. Skvělý poměr kvalita x cena.

Cenang Village

Ubytování na Langkawi střední kategorie v řadových bungalovech s vlastní koupelnou a klimatizací nebo levné pokoje se sdílenou koupelnou. Malý bazén s posezením a možností využití grilu. Nejbližší restaurace minutu chůze od ubytování. Další restaurace, bary, nákupní možnosti a pláž jsou 5 minut od ubytování. Velice dobrý poměr kvalita x cena. Pokud byste zde plánovali delší pobyt (měsíc a déle), napište mi, mohu domluvit nižší cenu.

Blissful Cottage

Moc příjemné ubytko ve stínu stromů, který je ideální v horkém počasí. Příjemně zařízené samostatné dřevěné bungalovy s vlastní koupelnou. Pět minut od hlavní ulice Cenang, kde je spousta místních i západních restaurací, obchody, masáže a pláž. Zároveň je tu klid a paní majitelka je super milá a přátelská.

Corrie Challet

Langkawi ubytování

Corrie Challet patří mezi nejlevnější ubytování na pláži v oblasti Tengah a Cenang, proto ho zařazuji do kategorie low cost (cena někdy klesne i pod 100 RM za noc). Rozhodně nečekejte žádný luxus, ubytování je starší, pokoje docela malé, ale je tu čisto a personál příjemný. Nejbližší obchody a restaurace jsou cca 5 až 10 minut chůze.

Tip: Pokud byste na Langkawi chtěli strávit delší dobu, doporučuji dlouhodobé ubytování hledat až na místě – máte tak daleko větší šanci, že dostanete nižší cenu. Nejlepší je předem rezervovat na prvních pár nocí hotel, což vám dá čas na rozhlédnutí se kolem a nalezení vhodného dlouhodobějšího ubytování.

Standard pro průměrně náročné

Airis Sanctuary Resort Langkawi

Langkawi ubytování

Cestujete-li s dětmi nebo přáteli, se kterými chcete být společně, ale zároveň si zachovat své soukromí, doporučuji Airis Sanctuary. Resort má totiž jak starší chatky, tak i nově vybudované budovy, ve kterých vždy lze propojit spodní a vrchní patro. Na pláž se odsud dostanete za cca 10 až 15 minut, obchody a restaurace jsou 5 minut chůze.

Casa Idaman

Pěkný čistý hotel střední kategorie ani ne 5 minut od pláže, restaurací, barů a nákupních možností.

AB Motel

Rozsáhlejší komplex ubytování, kde si můžete vybrat ubytování v bungalovech přímo u pláže nebo levnější pokoje přes ulici. Leží u hlavní ulice Cenang, kde najdete řadu obchodů, restaurací a barů.

T Star Cottage

Skvělé ubytování pro ty, kteří chtějí bydlet blízko přírodě a zároveň kousek od pláže i restaurací. Na výběr jsou levnější prostorné stany i chatky obklopené zelení na hranici džungle, ze které vás večer mohou přijít navštívit opice. Parádní místo na relax!

Cenang Rooms With Pool By Virgo Star Resort

Nové čisté ubytování v klidnější části, 10 minut pěší chůze od pláže Tengah, obchodů a restaurací. Pokoje jsou spíše menší ale dostatečné.

Nadias hotel

Hotel umístěný strategicky na hlavní ulici Cenang, vedle nákupního centra, restaurací a služeb. Pláž Cenang je 2 minuty chůze přes silnici. Výhodou je zastřešený bazén, který skvěle poslouží v deštivějších dnech.

Adya Hotel Cenang

Adya Hotel Cenang, Langkawi ubytování

Hotel Adya leží těsně vedle hotelu Nadias, dostupnost služeb, restaurací a obchodů je tedy naprosto stejná. Pláž Cenang je 2 minuty chůze přes silnici.

Delta Chenang resort

Klasické starší bungalovy nebo nové designové ubytování v kontejnerech s výhledem na pláž. Leží na levém konci Cenangu, je zde klid, žádné jet ski a pěkná pláž. Zároveň jste pořád u restaurací a obchodů. Hned vedle je podmořský svět a velký duty free obchod.

Vyšší standard za rozumnou cenu

Mercure Langkawi Pantai Cenang

Mercure Langkawi Pantai Cenang

Novější, moderně zařízený a čistý hotel je strategicky umístěný uprostřed Cenangu za obchodním centrem, kde najdete bankomaty, směnárnu, drogerii, duty free a restaurace. V okolí jsou lokální i západní restaurace a obchody se suvenýry, na pláž se dostanete za 5 až 10 minut chůze, stejně tak na food trucky. Není vhodné pro ty, kteří chtějí mít klid a ubytování v zahradě, pokud však chcete mít v dosahu veškeré služby a preferujete spíše hotely, je Mercure perfektní.

Holiday Villa Beach Resort

Holiday Villa Beach Resort, Langkawi ubytování

Mezi mými zákazníky jednoznačně nejoblíbenější ubytování na Langkawi se nachází na klidnějším úseku pláže Tengah. Zařízení hotelu je spíš starší a tak trochu retro, je tu ale čisto, dva velké bazény, spousta zeleně, příjemný personál a cena je na to, že hotel leží přímo na pláži, rozumná. Restaurace a obchody jsou kousek od hotelu.

Camar Resort Langkawi

Camar Resort, Langkawi ubytování

Leží hned vedle Holiday Villa, takže nabízí stejnou dostupnost obchodů a restaurací, velice podobná je i úroveň a kvalita služeb. Bazén sice není hned na pláži, rozhodně je ale dost velký na to, aby se v něm dalo zaplavat.

Frangipani Langkawi Resort

Leží v klidnější části Tengah, kde najdete veškeré obchody a služby. Ubytování je o něco komornějšího rázu než Holiday Beach Villa nebo Camar, je zde spousta zeleně, pravidelně se pořádají BBQ na pláži a na Cenang se dá pěšky dostat za cca 15 minut.

Aloft Langkawi Pantai Tengah

Aloft neleží na pláži (ta je 5 minut pěšky), ale jako hlavní benefit má nádherný výhled, který si můžete užít buď z pokojů nebo od bazénu. Kromě toho tady taky suprově vaří. Pokud byste si chtěli užít pouze jejich bazén bez ubytování, je to možné za 35 RM na 6 hodin (nutná rezervace).

Resort World

Krásný bazén s výhledem je hlavním benefitem Resort World, který je ideální pro ty, kteří chtějí být trochu stranou. Bohužel zde ale není pláž a veškeré obchody a služby jsou přes kopec, takže je nutné mít skútr nebo auto, případně počítat s tím, že na každý přesun je nutný Grab.

Arch Studio

Nádherné designové ubytování pro ty, kteří si chtějí dopřát luxus a prostor v designových apartmánech a pokojích kousek od pláže. V okolí jsou veškeré možné obchody i služby, food trucky, velké duty free a podmořský svět.

Sekar Pinang

Langkawi ubytování

Další stylové ubytování na Langkawi, tentokrát ve spojení s přírodou a lokální atmosférou – od hlavní části Cenang je vzdáleno cca 15 až 20 minut jízdy na skútru. Ideální pro ty, kteří chtějí mít klid a zároveň poznat běžný místní život.

Rebak Island Resort

Jediný resort na malém ostrůvku naproti Langkawi je ideální pro případy, kdy si chcete dát na jeden až dva dny absolutní relax. Na delší pobyt vhodný příliš není – za vším je nutné přejíždět loďkou (zpoplatněnou) na Langkawi.

Apartmány, domky, ubytování v soukromí

Lavanya Residence

Pěkná moderní vilka s vlastním bazénem je ideální pro ty, kteří chtějí mít komfort a soukromí. Vzdálenost od pláže je cca 5 až 10 minut pěšky, nejbližší restaurace a obchody jsou hned vedle/naproti areálu.

Rouhi Retreats

Krásné nové moderní vilky v lokálním protředí. Některé z apartmánů jsou vybavené kuchyňkou. Všechny mají klimatizaci a vlastní koupelnu. Obchody a restaurace jsou v bezprostřední blízkosti ubytování, na pláž se dostanete za 5 minut na skútru.

Tanjung Rhu Pool Villa

Ubytování ideální pro skupiny až 8 přátel nebo větší rodiny. Sami pro sebe budete mít samostatnou uzavřenou vilu, ve které se ukrývají 4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň s jídelnou, společný relaxační prostor a bazén. Na pláž se dostanete za 5 minut pěší chůze, restaurace a obchody jsou 2 minuty od ubytování.

Ubytování v tradičním malajském domě uprostřed přírody

Ubytování ideální pro ty, kteří preferují relaxační pobyt v přírodě stranou od rušných turistických center. Zároveň budete přímo vtaženi do autentické malajské atmosféry – dřevěné domky jsou postavené v tradičním stylu a budete se v nich cítit jako doma. Jedna z vil může sloužit pro ubytování až 18 osob. Kromě tradičních malajských domků jsou k dispozici také menší zděné bungalovy.

The Love Shack

Moc pěkné ubytování v soukromí a zároveň v pěší vzdálenosti (5 minut) od hlavní ulice Cenang, kde najdete restaurace, obchody, masáže a další služby. Ideální pro páry, které si chtějí užít romantiku v soukromí, rodiny s dětmi nebo menší skupinka přátel – ubytování je pro 4 osoby. K dispozici celý domek včetně vybavené kuchyně a terasy jako stvořené na relax.

Luxusní pro maximální pohodlí a zážitek

Meritus Pelangi

Ubytování pro ty, kteří vyžadují pohodlí, komfort a vyšší úroveň servisu. Leží úplně na kraji Cenangu u nejhezčího úseku pláže, je zde klid, žádné jet ski a minimum lidí. Hotel má velký bazén s atrakcemi, takže je ideální pro rodiny s dětmi. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a obchody jsou ve vzdálenosti 5 až 10 minut pěší chůze.

Ritz-Carlton Langkawi

Nádherné ubytování na soukromé pláži. Na výběr několik typů vilek s bazénem i bez. K vybavení hotelu patří například fitness a spa. Sky Bridge 10 minut jízddy autem, nejbližší obchody a restaurace také tak.

Casa del Mar Hotel

Krásný hotel s prvotřídním servisem s bazénem a vlasními lehátky v klidnější části pláže Cenang. Nejbližší bchody a restaurace jsou v bezprostřední blízkosti hotelu.

Dash Resort Langkawi

Luxusní hotel s “nekonečným” bazénem na kraji krásné a klidné pláže Tengah. K dispozici jsou i apartmány s vlastní vířivkou. Ideální pro ty, kteří preferují moderní až lehce futuristický design. Obchody a restaurace ve vzdálenosti 10 – 15 minut chůze.

Upozornění: V hotelu se pořádají denně diskotéky, takže kdo chce mít klid, spokojený tady nejspíš příliš nebude.

Tip: Líbí se vám bazén v Dash ale váš rozpočet je na ubytování nedostatečný? Za poplatek si můžete užít den u bazénu aniž byste zde byli ubytovaní.

Berjaya Langkawi Resort

Ubytování v přírodním stylu nedaleko Sky Bridge s vlastní soukromou pláží a bazénem. Ideální pro ty, kteří chtějí relax stranou turistického centra. Kromě toho zde můžete pozorovat opice a další zvířata, která na hlavní ulici určitě nepotkáte. Doporučuji vybrat bungalov v džungli, kde budete mít příjemný chládek po celý den.

The Datai Langkawi

Hotel Datai leží na druhé straně pohoří Machinchang v soukromé zátoce Datai Bay a patří mezi top hotely na Langkawi. Vzhledem k nedalekému golfovému hřišti je ideální pro milovníky tohoto sportu. V nabídce jsou různé typy pokojů včetně vilek se soukromým bazénem. Proslavený je také svojí výbornou kuchyní.

Ambong Pool Villas

Vilky uprostřed džungle s vlastními bazény a výhledem na moře jsou skvělým místem pro dokonalou relaxaci těla a mysli nebo pro výjimečné příležitosti jako jsou například zásnuby nebo svatební cesty. Obchody a retaurace vzdálené cca 10 miut jízdy autem.

Tanjung Rhu Resort

Hotel leží na soukromé části pláže Tanjung Rhu s nádhernými výhledy na moře. Pět minut od hotelu je na pláži restaurace, bar a možnost koupit základní potraviny – pokud se nechcete spoléhat pouze na hotelovou restauraci. Další restaurace jsou vzdálené 10 minut jízdy autem.

Four Seasons Resort Langkawi

Mezi další top ubytování na Langkawi patří hotel Four Seasons. Ubytování v přírodním stylu, tropická zeleň všude kolem, nádherné výhledy, soukromá pláž a lázně pro relaxaci těla a mysli jsou skvělou kombinací pro nezapomenutelnou dovolenou. Restaurace jsou cca 10 minut jízdy autem.

The Danna Langkawi

Jediný hotel na klidnější pláži Pantai Kok nabízí ubytování v pokojích nebo soukromých vilkách s vlastním bazénem. Pěkný výhled na protější ostrůvky, blízko Sky Bridge a přístaviště lodí na Koh Lipe jsou jeho hlavní benefity. Odlehlost od ostatních hotelů může být ale nevýhodou z důvodu nízké vybavenosti obchody, službami atd. = jste odkázáni na to, co nabízí hotel nebo musíte mít půjčené auto či skútr.

Jedete ještě na jiná místa?

Články, které se mohou hodit

Pozn.: Některé odkazy jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás.

Kam dál?

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close