Jelikož jsem na Langkawi byla několikrát jako turista, jezdí za mnou kamarádi a jsem v kontaktu s lidmi, kteří sem jezdí na dovolenou, mám už řadu tipů na ubytování od low cost variant až po ty nejluxusnější resorty. Seznam průběžně doplňuji a aktualizuji. Pokud budete mít tip na nějaké super ubytování, se kterým jste byli spokojeni, můžete mi o něm napsat a pomoci tak ostatním při hledání vhodného ubytování na Langkawi.

Po kliknutí na název hotelu nebo obrázek budete přesměrování přímo na Booking, Agodu nebo stránky ubytování, kde lze provést rezervaci. Pokud byste potřebovali s rezervací pomoct, neváhejte mne kontaktovat.

Pro porovnání cen hotelů a recenze a fotky od zákazníků je fajn Tripadvisor.

Kategorie ubytování/rychlá navigace

Ubytování je pro lepší přehlednost rozdělené do kategorií. Po kliknutí na název se posunete přímo na nabídku konkrétní kategorie ubytování.

Lokality, kde se můžete ubytovat

Na Langkawi je několik hlavních, především plážových, lokalit, ve kterých se můžete ubytovat. Ať už chcete mít klid nebo být v blízkosti barů, levné či luxusní ubytování, máte možnost si vybrat z široké nabídky dle vašich preferencí. Nejrušnější období je na Langkawi kolem Vánoc a Nového roku, Čínského Nového roku a letecké a námořní přehlídky LIMA. Mimo tyto termíny zde turisté samozřejmě jsou ale není to žádný extrém.

Přehled lokalit/po kliknutí na název lokality se vám otevře mapa
  • Cenang/Chenang: Jedna z největších pláží na ostrově podél které se táhne stejnojmenná ulice se spoustou restaurací, barů, standardních i duty free obchodů, masáží a dalších služeb. Pokud se ubytujete 5 minut chůze od pláže a hlavní ulice, můžete i tady mít absolutní klid a pohodu. Na výběr je ubytování od levných hostelů až po luxusní hotely.
  • Tengah: Leží hned vedle Cenangu, je o něco klidnější ale pořád s dostatkem restaurací, obchodů, barů i služeb. Široký výběr ubytování stejně jako na Cenangu.
  • Tanjung Rhu + Kastam + Hitam: Tři pláže ležící vedle sebe na severovýchodě ostrova. Nejhezčí je na Tanjung Rhu na úplném konci silnice. Je zde jen jeden hotel se soukromým úsekem pláže, který zaručuje klid a soukromí. Veřejná část pláže je vedle. Kromě hotelu je tady plážový bar, pár obchodů se suvenýry a restaurace. Za vším ostatním musíte na skútru nebo grabem do města. Pláže Kastam a Hitam leží před Tanjung Rhu, nejsou tak hezké jako Tanjung Rhu, ale leží blíž městu. Celá oblast je oproti Cenangu a Tengah výrazně klidnější, lokálnější, bez barů a nočních klubů.
  • Kok: Klidnější část s jedním luxusním hotelem. Restaurací a obchodů v okolí příliš nenajdete, hlavní devizou je klid. Výhodou je blízkost Sky Bridge, Adventure parku, vodopádů a přístavu, odkud vyplouvají lodě na Koh Lipe.
  • Datai: Krásná pláž v zátoce na severozápadě ostrova, na kterou se dostanou jen ti, co jsou zde ubytovaní. Je tu jen jeden luxusní hotel a jedno další menší ubytování. Ideální pro ty, kteří chtějí zažít výjimečnou dovolenou, líbánky, zásnuby apod. Nedaleko je golfové hřiště.
  • Kuah: Hlavní město na jihovýchodě ostrova u kterého je největší přístav. ostrova Je tu spousta různých restaurací, bary, obchody, služby ale pláž není nic moc (kromě jedné u luxusnějšího hotelu), takže turisté se zde většinou neubytovávají.

Recenze/tipy na ubytování

Low cost

Villa Thai

Levné avšak čisté ubytování pro baťůžkáře. Nabízí samostatné dvoulůžkové pokoje i pokoje hostelového typu. Je zde možnost si uvařit. Pět minut od ubytování je čtvrteční nigh market, pláž je cca 15 minut chůze. Velice příjemný a ochotný personál!

RL budget

Levné ubytování ve vzdálenosti cca 5 až 10 minut od pláže, obchodů, restaurací a barů. Nabízí řadové bungalovy nebo velký smíšený pokoj hostelového typu, kde je zajištěné dostatečné soukromí díky příčkám a závěsům oddělujícím jednotlivé postele. 5 minut chůze je night market. Skvělý poměr kvalita x cena.

Cenang homestay

Ubytování střední kategorie v řadových bungalovech s vlastní koupelnou a klimatizací nebo levné pokoje se sdílenou koupelnou. Malý bazén s posezením a možností využití grilu. Nejbližší restaurace minutu chůze od ubytování. Další restaurace, bary, nákupní možnosti a pláž jsou 5 minut od ubytování. Velice dobrý poměr kvalita x cena. Pokud byste zde plánovali delší pobyt (měsíc a déle), napište mi, mohu domluvit nižší cenu.

Blissful guesthouse

Moc příjemné ubytko ve stínu stromů, který je ideální v horkém počasí. Příjemně zařízené samostatné dřevěné bungalovy s vlastní koupelnou. Pět minut od hlavní ulice Cenang, kde je spousta místních i západních restaurací, obchody, masáže a pláž. Zároveň je tu klid a paní majitelka je super milá a přátelská.

Standard pro průměrně náročné

Kawah Padi Garden Villa

Ubytování pro všehny, kteří chtějí bydlet v klidu a uprostřed přírody. Nachází se v obklopení rýžových polí s výhledem na nejvyšší horu Gunung Raya. Kolem nejsou žádné diskotéky, bary ani další resorty. Ve vzdálenosti 10 minut pěší chůze je lokální vesnice s několika levnými restauracemi, obchod s potravinami a muzeum Makam Mahsuri. Snídaně se podávají přímo na ubytování. Majitel je většinu času na ubytování přítomný a věnuje se hostům. Vládne tu příjemná, pohodová a přátelská atmosféra. Na pláž se dostanete za cca 20 minut na skútru, který si zde můžete vypůjčit.
Cestujete-li low cost, je možné zde mít ubytování zdarma výměnou za práci. Pro více info mne kontaktujte.

Soluna Guesthouse

Ubytování v krásné zahradě a absolutním klidu a pohodě. Pláž, nákupní možnosti, restaurace a bary jsou vzdálené cca 10 – 15 minut pěšky. Ideální pro ty, kteří chtějí klid a soukromí a zároveň zázemí služeb a restaurací v pěší vzdálenosti.

Casa Idaman

Pěkný čistý hotel střední kategorie ani ne 5 minut od pláže, restaurací, barů a nákupních možností.

AB Motel

Rozsáhlejší komplex ubytování, kde si můžete vybrat ubytování v bungalovech přímo u pláže nebo levnější pokoje přes ulici. Leží u hlavní ulice Cenang, kde najdete řadu obchodů, restaurací a barů.

T Star Cottage

Skvělé ubytování pro ty, kteří chtějí bydlet blízko přírodě a zároveň kousek od pláže i restaurací. Na výběr jsou levnější prostorné stany i chatky obklopené zelení na hranici džungle, ze které vás večer mohou přijít navštívit opice. Parádní místo na relax!

Cenang Rooms With Pool By Virgo Star Resort

Nové čisté ubytování v klidnější části, 10 minut pěší chůze od pláže Tengah, obchodů a restaurací. Pokoje jsou spíše menší ale dostatečné.

Nadias hotel

Hotel umístěný strategicky na hlavní ulici Cenang, vedle nákupního centra, restaurací a služeb. Pláž Cenang je 2 minuty chůze přes silnici. Výhodou je zastřešený bazén, který skvěle poslouží v deštivějších dnech.

Adya Hotel Cenang

Hotel Adya leží těsně vedle hotelu Nadias, dostupnost služeb, restaurací a obchodů je tedy naprosto stejná. Pláž Cenang je 2 minuty chůze přes silnici.

Delta Chenang resort

Klasické starší bungalovy nebo nové designové ubytování v kontejnerech s výhledem na pláž. Leží na levém konci Cenangu, je zde klid, žádné jet ski a pěkná pláž. Zároveň jste pořád u restaurací a obchodů. Hned vedle je podmořský svět a velký duty free obchod.

Apartmány, domky, ubytování v soukromí

Red Door Apartment

Krásné nové moderní vilky v klidném protředí. Některé z apartmánů jsou vybavené kuchyňkou. Všechny mají klimatizaci a vlastní koupelnu. Obchody a restaurace jsou v bezprostřední blízkosti ubytování, na pláž se dostanete za 5 minut na skútru. Pro info o cenách a termínech mne kontaktujte přes formulář zde.

Tanjung Rhu Pool Villa

Ubytování ideální pro skupiny až 8 přátel nebo větší rodiny. Sami pro sebe budete mít samostatnou uzavřenou vilu, ve které se ukrývají 4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň s jídelnou, společný relaxační prostor a bazén. Na pláž se dostanete za 5 minut pěší chůze, restaurace a obchody jsou 2 minuty od ubytování.

Arch Studio

Nádherné designové ubytování pro ty, kteří si chtějí dopřát luxus a prostor v nádherných apartmánech kousek od pláže. V okolí jsou veškeré možné obchody i služby, velké duty free a podmořský svět.

Ubytování v tradičním malajském domě uprostřed přírody

Ubytování ideální pro ty, kteří preferují relaxační pobyt v přírodě stranou od rušných turistických center. Zároveň budete přímo vtaženi do autentické malajské atmosféry – dřevěné domky jsou postavené v tradičním stylu a budete se v nich cítit jako doma. Jedna z vil může sloužit pro ubytování až 18 osob. Kromě tradičních malajských domků jsou k dispozici také menší zděné bungalovy.

The Love Shack

Moc pěkné ubytování v soukromí a zároveň v pěší vzdálenosti (5 minut) od hlavní ulice Cenang, kde najdete restaurace, obchody, masáže a další služby. Ideální pro páry, které si chtějí užít romantiku v soukromí, rodiny s dětmi nebo menší skupinka přátel – ubytování je pro 4 osoby. K dispozici celý domek včetně vybavené kuchyně a terasy jako stvořené na relax.
Při rezervaci lze využít slevový kód na Airbnb – lze uplatnit pouze na první rezervace pro nově registrované uživatele a při minimální hodnotě ubytování 1 800 Kč.

Luxusní pro maximální pohodlí a zážitek

Meritus Pelangi

Luxusní ubytování pro ty, kteří vyžadují pohodlí, komfort a vyšší úroveň servisu. Leží úplně na kraji Cenangu u nejkrásnějšího úseku pláže. Je zde klid, žádné jet ski a minimum lidí. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a obchody jsou ve vzdálenosti 5 až 10 minut pěší chůze.

Ritz-Carlton Langkawi

Nádherné ubytování na soukromé pláži. Na výběr několik typů vilek s bazénem i bez. K vybavení hotelu patří například fitness a spa. Sky Bridge 10 minut jízddy autem, nejbližší obchody a restaurace také tak.

Casa del Mar Hotel

Krásný hotel s prvotřídním servisem s bazénem a vlasními lehátky v klidnější části pláže Cenang. Nejbližší bchody a restaurace jsou v bezprostřední blízkosti hotelu.

Dash Resort Langkawi

Luxusní hotel s “nekonečným” bazénem na kraji krásné a klidné pláže Tengah. K dispozici jsou i apartmány s vlastní vířivkou. Ideální pro ty, kteří preferují moderní až lehce futuristický design. Obchody a restaurace ve vzdálenosti 10 – 15 minut chůze.

Upozornění: V hotelu se pořádají denně diskotéky, takže kdo chce mít klid, spokojený tady nejspíš příliš nebude.

Tip: líbí se vám bazén v Dash ale váš rozpočet je na ubytování nedostatečný? Za poplatek si můžete užít den u bazénu aniž byste zde byli ubytovaní.

Berjaya Langkawi Resort

Ubytování v přírodním stylu nedaleko Sky Bridge s vlastní soukromou pláží a bazénem. Ideální pro ty, kteří chtějí relax stranou turistického centra. Kromě toho zde můžete pozorovat opice a další zvířata, která na hlavní ulici určitě nepotkáte. Doporučuji vybrat bungalov v džungli, kde budete mít příjemný chládek po celý den.

The Datai Langkawi

Hotel Datai leží na druhé straně pohoří Machinchang v soukromé zátoce Datai Bay a patří mezi top hotely na Langkawi. Vzhledem k nedalekému golfovému hřišti je ideální pro milovníky tohoto sportu. V nabídce jsou různé typy pokojů včetně vilek se soukromým bazénem. Proslavený je také svojí výbornou kuchyní.

Ambong Pool Villas

Vilky uprostřed džungle s vlastními bazény a výhledem na moře jsou skvělým místem pro dokonalou relaxaci těla a mysli nebo pro výjimečné příležitosti jako jsou například zásnuby nebo svatební cesty. Obchody a retaurace vzdálené cca 10 miut jízdy autem.

Tanjung Rhu Resort

Hotel leží na soukromé části pláže Tanjung Rhu s nádhernými výhledy na moře. Pět minut od hotelu je na pláži restaurace, bar a možnost koupit základní potraviny – pokud se nechcete spoléhat pouze na hotelovou restauraci. Další restaurace jsou vzdálené 10 minut jízdy autem.

Four Seasons Resort Langkawi

Mezi další top hotely patří ten ze známého řetězce Four Seasons. Ubytování v přírodním stylu, tropická zeleň všude kolem, nádherné výhledy, soukromá pláž a lázně pro relaxaci těla a mysli jsou skvělou kombinací pro nezapomenutelnou dovolenou. Restaurace jsou cca 10 minut jízdy autem.

Hledáte něco jiného?

Booking.com

Jedete ještě na jiná místa?

Články, které se mohou hodit

Pozn.: Některé odkazy jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás.

Kam dál?

Close
Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close