Moje malajská kuchařka

290  vč. DPH

Patří asijská kuchyně mezi vaše oblíbené? Rádi zkoušíte nová jídla? Už nevíte, co vařit? Pojďte vařit se mnou! Moje malajská kuchařka vás seznámí nejen s recepty, ale také se základními surovinami a postupy vaření, a to od základů a srozumitelně i pro začátečníky.

Naučíte se vařit národní malajská jídla jako jsou Rendang, Nasi Lemak, Curry Ayam (kuřecí kari), Nasi Goreng (smažená rýže) nebo Mee Goreng (smažené nudle), rychlovky jako kuře na zázvoru či ústřicové omáčce, křupavé pikantní hovězí nebo oblíbenou sladkokyselou omáčku. Zavítáte i do Thajska, kde se naučíte populární Tom Yum, nebo Indie, odkud pochází Naan a Butter chicken masala.

Kuchařka je v elektronické podobě ve formátu PDF.

Kategorie:

Popis

Co když si nebudu vědět s něčím rady?

Vím, jak těžké dokáží být začátky s novou kuchyní a odlišnými postupy vaření. Proto je v kuchařce spousta tipů a užitečných informací, díky kterým zvládne vařit asijskou kuchyni i začátečník. Ke kuchařce je také podpůrná skupina s několika videi, ze kterých odkoukáte základní postupy. A pokud by bylo úplně nejhůř, můžete mi napsat o radu.

Zázvorové kuře – video z podpůrné skupiny

Moje malajská kuchařka: nejčastější otázky

Co je v kuchařce?

Spousta rad a tipů a hlavně 73 různých receptů – převážně malajská kuchyně, malajská ovlivněná čínskou, něco málo z Thajska a Indie.

  • 10 receptů na dochucovací omáčky,
  • 11 receptů na zeleninu,
  • 4 recepty na polévky,
  • 11 receptů na různá menší jídla,
  • 29 receptů na masová, rybí a bezmasá (2 recepty) hlavní jídla,
  • 4 recepty na smažené nudle a rýži,
  • 3 recepty na dezerty.

Seženu suroviny?

Ingredience jsou v ČR dostupné, případně je možné je nahradit. Sama jsem při návštěvě ČR některá jídla vařila a i když jsem neměla 100 % všech surovin, které mám doma, byly výsledky skvělé.

Ke kuchařce existuje podpůrná FB skupina, kde je galerie surovin s informacemi o nich, včetně odkazů na české e-shopy, kde je lze koupit. Kromě informací o surovinách jsou ve skupině také videa (aktuálně 14) k receptům.

Jsou jídla pálivá?

Ano, do většiny jídel používám chilli. Spoustu chilli. Je ale jen na vás, kolik ho použijete, ani tady každý nejí pálivá jídla.

Jsou recepty vhodné pro vegetariány a vegany?

I když jsou v kuchařce recepty na zeleninu, spousta jídel obsahuje ústřicovou omáčku, krevetovou pastu apod. Vegetariáni a vegani si jídla budou muset přizpůsobit.

Chystáte se na Langkawi? Můžeme vařit spolu

Malajsie vás zaujala a chystáte se ji navštívit? Chcete se seznámit s postupy vaření naživo? Napište mi a domluvíme se spolu na osobním kurzu vaření. Zajímají-li vás pouze suroviny a jejich nákup, mohu vám do programu výletu zařadit návštěvu místních trhů a obchodů.

Chcete se na Langkawi dobře najíst?

Pojďte se mnou na Food tour, na které vás seznámím s jídly na night marketu (noční trh) i s fungováním lokálních restaurací, nebo si objednejte Mapu restaurací Langkawi, ze které se dozvíte vše podstatné.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close