Ostrov Tuba patří do souostroví Langkawi, narozdíl od hlavního ostrova sem však turistický ruch ještě příliš nedolehl. Místní zde žijí v poklidném tempu a řada z nich se stále živí tradičními řemesly. Najdete zde autentické rybářské vesničky, mangrovy, stáda pasoucích se buvolů, jeskyně, vápence a unikátní skalní útvary, pláže i kaučukové plantáže. Zapomenout samozřejmě nemohu ani na skvělé jídlo, zejména vyhlášenou místní specialitu Mee Udang. Pokud rádi poznáváte lokální život a nepotrpíte si na atrakce plné turistů, tenhle výlet je přesně pro vás.

Jednodenní výlet je sám o sobě dostatečný na poznání hlavních krás ostrova. Pokud však chcete poznat ještě více, pořádně nasát poklidnou atmosféru ostrova a zároveň máte rádi treky a aktivní pohyb, doporučuji dvoudenní variantu výletu.

Program jednodenní Tuba Island tour

Pláž, kterou budete mít sami pro sebe.

Stručný program, aneb co vás čeká:

 • Vyzvednutí na hotelu, transfer do přístavu a přejezd na ostrov Tuba.
 • Přesun do místní rybářské vesnice.
 • Tříhodinový výlet lodí kolem nedalekých ostrůvků, koupání na soukromé pláži, plavba mezi mangrovníky.
 • Vyhlídkové místo na ostrově Dayang Bunting.
 • Lokální oběd zahrnující grilovanou rybu, mořské plody dle sezóny, rýži, zeleninu a místní specialitu Mee Udang (nudle s krevetami ve sladko-kyselo-pikantní omáčce).
 • Prohlídka zvrásněných skal, jenž jsou unikátními důkazy o dlouhé geologické historii souostroví Langkawi.
 • Pozorování buvolů.
 • Návrat do přístavu, přejezd na Langkawi, odvoz na hotel.

POZNÁMKA

Výlet na Tuba Island je standardně v minivanu, pokud ale budete chtít, je možné ho absolvovat také na skútru. Nezbytnou podmínkou jsou zkušenosti s jeho řízením.

Další informace

Autentičnost výletu podtrhuje plavba na rybářské loďce.

DNY PRO TOUR

 • Kdykoli při naplnění minimálního počtu účastníků.

POČET ÚČASTNÍKŮ

 • Minimum: 2 osoby
 • Maximum: 6 osob

ZAČÁTEK TOUR

 • 8:00

DÉLKA TRVÁNÍ TOUR

 • Celodenní, cca 8 hodin.
Mangrovy, na které nikdo nejezdí, vás uchvátí svou přírodní krásou.

CO SEBOU

 • Pohodlnou obuv na celodenní výlet (zvolíte-li variantu výletu na skútru, je bezpečnější obuv s plnou špičkou),
 • žabky, plavky, ručník,
 • krém na opalování s vysokým faktorem, pokrývku hlavy, sluneční brýle,
 • foťák, kamera, power banka.

DOPORUČENÁ ČÁSTKA NA ÚTRATU

 • Cena výletu zahrnuje vodu, jídlo (oběd) a veškeré transfery, možnosti nákupu suvenýrů na ostrově jsou téměř nulové. Žádné další výdaje byste tak při výletě mít neměli a tím pádem vám bude stačit pár drobných pro jistotu nebo pro případ, když si budete chtít koupit nějaké občerstvení navíc.

Cena a platební podmínky

CENA

 • Pro 2 osoby: 480 RM (2 400 Kč)/osoba.
 • Pro 3 a více osob: 380 RM (1 900 Kč)/osoba.
 • Děti 6 – 15 let: 200 RM (1 000 Kč).
 • Děti do 5 let: zdarma.
Nechybí ani výborný oběd skládající se z čerstvých ryb a mořských plodů.

POZNÁMKA

 • Výlet je privátní a nikdo další s vámi nepojede. Jste-li pouze 2 a chtěli byste výlet za nižší cenu, mohu se pokusit vás k někomu přiřadit.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ

 • Transfer do přístavu, loďka na Tuba Island, transport po Tuba Island (minivan nebo skútry), výlet lodí, průvodce v češtině po celou dobu programu, pitná voda, oběd, ovoce.

CO NENÍ ZAHRNUTO V CENĚ

 • Individuální útraty nad rámec programu.
Rybářská vesnice, z níž budeme vyjíždět na plavbu lodí.

PLATEBNÍ PODMÍNKY

 • Záloha 50 % při objednání výletu převodem na český nebo malajský účet nebo na Revolut.
 • Doplatek před zahájením tour v hotovosti (MYR, EUR, USD, THB) nebo převodem na český nebo malajský účet nebo na Revolut.
 • Cena v CZK je závislá na kurzu a může se měnit – při platbě převodem vám bude vždy sdělena aktuální cena, která se může lišit od ceny uvedené na webu.

STORNO PODMÍNKY

 • Zrušení 20 a více dní před tour: vrácení celé zálohy.
 • Zrušení 3 – 20 dní před tour: vrácení poloviny zálohy.
 • Zrušení 2 – 0 dní před tour: záloha propadá.
 • V případě zrušení ze strany pořadatele se záloha vrací v plné výši.

Poznámka: Pokud ke zrušení vedou závažné důvody jako např. úraz, bude vám po doložení příslušných potvrzení vrácena celá částka bez ohledu na to, kdy výlet zrušíte.

Jak si objednat Tuba Island tour?

V případě zájmu o Tuba Island tour prosím vyplňte a odešlete formulář níže, případně použijte kontakty uvedené pod ním.
Po odeslání objednávky obdržíte potvrzení termínu (nebo navržení jiného) a pokyny k zaplacení zálohy.

Kontaktní formulář
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Další kontakty

Články, které se mohou hodit při cestě do Malajsie

Jedete-li do Malajsie, mohou se vám hodit tyto články:

Další aktivity, které by se vám mohly líbit

Dvoudenní výlet na Tuba Island je rozšířením jednodenní verze, při které uvidíte to hlavní z krás ostrova. Dvoudenní varianta pak uspokojí všechny ty, kteří mají rádi treky, chtějí se projít džunglí, užít si nedotčenou přírodu a naplno si vychutnat ničím nerušenou poklidnou atmosféru ostrova, z níž vás nebude vyrušovat opravdu vůbec nic.

Chcete se na Langkawi naučit něco nového? Zjistit více o malajských tradicích? Pojďte na Mengkuang workshop, kde se nejen dozvíte, jak se Mengkuang vyrábí, ale výrobu si také sami zkusíte. Kromě toho ochutnáte tradiční kuih a nasajete atmosféru vesnice, která je naprosto odlišná od turistických částí Langkawi. Z workshopu si kromě nových zážitků odnesete též vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Rádi byste ochutnali něco z místních specialit ale v malajském jídle se nevyznáte? Řešení je jednoduché – vezmu vás na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Chtěli byste se naučit vařit malajskou kuchyni? Podívat se, kde nakupuji, dozvědět se informace o nejčastěji používaných surovinách v asijské kuchyni, dobře se najíst a v neposlední řadě vidět, jak se žije na Langkawi? Přijměte pozvání ke mě domů na kurz vaření, při kterém si společně připravíme a následně vychutnáme skvělá malajská jídla.

Vydejte se na poznávací okruh ostrovem s pestrým programem, který nabízí od všeho něco. Hned na začátek posnídáte mezi místními, poté se podíváte, jak se vyrábí tradiční pletené podložky, navštívíte chrámy rozličných náboženství, seznamíte se s dominantou a symbolem Langkawi a zchladíte se ve vodopádu. Poté si vychutnáte oběd a relax na pláži s krásným výhledem a na závěr se podíváte do domácí výrobny kokosového oleje.

Vodopád Tama patří k těm místům, na které turisté jen tak nezabloudí. Je totiž ukrytý v džungli a nevede k němu žádná silnice. Jediná možná cesta je lodí a poté pěšky. Výměnou za trochu toho potu vám bude nejen uspokojující pocit ze sebe sama, ale též krásná nedotčená příroda a vodopád, u něhož budete zcela sami. Kromě vodopádu Tama uvidíte jeskyni a mangrovy, které jsou také nedotčené turistickým ruchem.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte typické malajské curry společně s krásným výhledem na rýžová pole a nejvyšší horu, dozvíte se, jak se dělá tradiční batika, vykoupete se na nejhezčí pláži Langkawi a navštívíte night market plný místních specialit.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z mořské vířivky, skvělé jídlo, zábava i dokonalý relax – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít!

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Kam dál?

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close