Jsem český průvodce na Langkawi, kde od roku 2018 trvale žiji. Pořádám a zprostředkovávám výlety, zajišťuji transfery do vybraných destinací, pomáhám se sestavením programu dovolené včetně její následné realizace nebo doporučuji ubytování. Mým hlavním cílem je, abyste si dovolenou na Langkawi užili na maximum, poznali život na ostrově z pohledu člověka zde žijícího, viděli i méně obvyklá místa, blíže se seznámili s kulturou a tradicemi a odjížděli plni krásných a nezapomenutelných zážitků.

Langkawi bez starostí aneb jak probíhá spolupráce se mnou

Jak spolupráce se mnou vypadá a co můžete očekávat, když se rozhodnete mne kontaktovat?

 • Nejdříve se budu snažit co nejlépe poznat vás a vaše potřeby – jak velké jsou a co zvládnou vaše děti, jaký je váš preferovaný styl dovolené, co máte a nemáte rádi či zda máte nějaká zdravotní omezení.
 • Na základě poskytnutých informací navrhnu program, výlety a aktivity odpovídající vašim potřebám. Po odsouhlasení, případně úpravách, zaplatíte zálohu a můžete se těšit na výlet(y).
 • Na výlet pojedete pouze vy – chci se každému věnovat individuálně a na maximum, takže vás s nikým nebudu spojovat, pokud si o to vyloženě neřeknete, například jste-li pouze dva a chcete výlet za nižší cenu.
 • Jakmile přiletíte, budu se snažit s vámi sejít na večeři, kde probereme organizační detaily, řeknu vám vše, co potřebujete vědět k pobytu, pomohu koupit SIM karty, vybrat či vyměnit peníze atd. Úvodní večeře není zaručena na 100 %, záleží na aktuální vytíženosti, doporučuji proto včasné rezervace výletů.
 • Plánujete-li pobyt v období prosinec až březen, je ideální rezervovat výlety alespoň 2 až 3 měsíce předem. Na poslední chvíli mohu, ale také nemusím mít volno.

Langkawi s českým průvodcem: nejoblíbenější výlety a aktivity

Níže uvedená nabídka výletů na Langkawi, zahrnuje nejen běžné atrakce a zážitky, ale též aktivity, které jsem si vymyslela a domluvila sama a nikdo jiný je zde v této podobě nenabízí. Výhodou pro vás je tak možnost podrobného poznání ostrova s minimálním úsilím.

Vydejte se na poznávací okruh ostrovem s pestrým programem, který nabízí od všeho něco. Hned na začátek posnídáte mezi místními, poté se podíváte, jak se vyrábí tradiční pletené podložky, navštívíte chrámy rozličných náboženství, seznamíte se s dominantou a symbolem Langkawi a zchladíte se ve vodopádu. Poté si vychutnáte oběd a relax na pláži s krásným výhledem a na závěr se podíváte do domácí výrobny kokosového oleje.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte typické malajské curry společně s krásným výhledem na rýžová pole a nejvyšší horu, dozvíte se, jak se dělá tradiční batika, vykoupete se na nejhezčí pláži Langkawi a navštívíte night market plný místních specialit.

Vodopád Tama patří k těm místům, na které turisté jen tak nezabloudí. Je totiž ukrytý v džungli a nevede k němu žádná silnice. Jediná možná cesta je lodí a poté pěšky. Výměnou za trochu toho potu vám bude nejen uspokojující pocit ze sebe sama, ale též krásná nedotčená příroda a vodopád, u něhož budete zcela sami. Kromě vodopádu Tama uvidíte jeskyni a mangrovy, které jsou také nedotčené turistickým ruchem.

Ostrov Tuba patří do souostroví Langkawi, narozdíl od hlavního ostrova sem však turistický ruch ještě příliš nedolehl. Místní zde žijí v poklidném tempu a řada z nich se stále živí tradičními řemesly. Najdete zde autentické rybářské vesničky, mangrovy, stáda pasoucích se buvolů, jeskyně, vápence a unikátní skalní útvary, pláže i kaučukové plantáže.

Dvoudenní výlet na Tuba Island je rozšířením jednodenní verze, při které uvidíte to hlavní z krás ostrova. Dvoudenní varianta pak uspokojí všechny ty, kteří mají rádi treky, chtějí se projít džunglí, užít si nedotčenou přírodu a naplno si vychutnat ničím nerušenou poklidnou atmosféru ostrova, z níž vás nebude vyrušovat opravdu vůbec nic.

Rádi byste ochutnali něco z místních specialit ale v malajském jídle se nevyznáte? Řešení je jednoduché – vezmu vás na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Chtěli byste se naučit vařit malajskou kuchyni? Podívat se, kde nakupuji, dozvědět se informace o nejčastěji používaných surovinách v asijské kuchyni, dobře se najíst a v neposlední řadě vidět, jak se žije na Langkawi? Přijměte pozvání ke mě domů na kurz vaření, při kterém si společně připravíme a následně vychutnáme skvělá malajská jídla.

Chcete se na Langkawi naučit něco nového? Zjistit více o malajských tradicích? Pojďte na Mengkuang workshop, kde se nejen dozvíte, jak se Mengkuang vyrábí, ale výrobu si také sami zkusíte. Kromě toho ochutnáte tradiční kuih a nasajete atmosféru vesnice, která je naprosto odlišná od turistických částí Langkawi. Z workshopu si kromě nových zážitků odnesete též vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z mořské vířivky, skvělé jídlo, zábava i dokonalý relax – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít!

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Další aktivity, které lze podnikat na Langkawi

Kromě výše uvedených výletů toho můžete na Langkawi zažít spoustu dalšího, přičemž s organizací většiny aktivit mohu pomoci:

 • Treky – já chodím se zákazníky kratší a celkem nenáročný trek, který obvykle spojuji s vodopády a mangrovy, možné jsou ale i treky delší, a to buď s místním průvodcem nebo na vlastní pěst.
 • Piknik na pláži ve vlastní režii nebo zajištěný firmou.
 • Mangrovy na kajaku.
 • Paddle board.
 • Surfování (pouze v období dešťů).
 • Vyjížďky na koních.
 • Čtyřkolky (ATV).
 • Island hopping.
 • Potápění a šnorchlování.
 • Rybaření.
 • Parasailing (krátký „let“ padákem) z pláže nebo z lodi.
 • Krokodýlí farma.
 • Návštěva neziskové organizace (škola pro děti uprchlíků z Myanmaru) s možností přispět na provoz.
 • Při delším pobytu dobrovolničení ve výše uvedené neziskové organizaci či jiných.

Další služby, které mohu zajistit

Kromě výletů na Langkawi zajišťuji nejčastěji transfery na thajské Koh Lipe. Kromě toho mohu zařídit transfery do některých dalších destinací v Thajsku či Malajsii a odvozy z a na letiště, do přístavu či kamkoli jinam po Langkawi.

Ubytování na Langkawi a na dalších místech v Malajsii

Níže najdete odkazy na tipy na ubytování nejen na Langkawi, ale i jinde v Malajsii. Co se Langkawi týče, mám o hotelech a lokalitách poměrně slušný přehled, takže pokud si vyberete jiné ubytování než je na seznamu, jsem ve většině případů schopná říct výhody a nevýhody daného místa.

Články, které se mohou hodit

Chystáte-li se do Malajsie na vlastní pěst, mohou se vám hodit následující články a informace v nich:

Máte zájem o výlet(y) nebo potřebujete další informace?

V případě zájmu o výlety a informace k nim mi můžete napsat přes formulář nebo použít kontakty uvedené pod ním.

Kontaktní formulář
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Další kontakty

Kam dál

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close