Jsem český průvodce na Langkawi, kde od roku 2018 trvale žiji. Pořádám a zprostředkovávám výlety, zajišťuji transfery do vybraných destinací, pomáhám se sestavením programu dovolené včetně její následné realizace nebo doporučuji ubytování. Mým hlavním cílem je, abyste si dovolenou na Langkawi užili na maximum, poznali život na ostrově z pohledu člověka zde žijícího, viděli i méně obvyklá místa, blíže se seznámili s kulturou a tradicemi a odjížděli plni krásných a nezapomenutelných zážitků.

Langkawi bez starostí aneb jak probíhá spolupráce se mnou

Jak spolupráce se mnou vypadá a co můžete očekávat, když se rozhodnete mne kontaktovat?

 • Nejdříve se budu snažit co nejlépe poznat vás a vaše potřeby – jak velké jsou a co zvládnou vaše děti, jaký je váš preferovaný styl dovolené, co máte a nemáte rádi či zda máte nějaká zdravotní omezení.
 • Na základě poskytnutých informací navrhnu program, výlety a aktivity odpovídající vašim potřebám. Po odsouhlasení, případně úpravách, zaplatíte zálohu a můžete se těšit na výlet(y).
 • Na výlet pojedete pouze vy – chci se každému věnovat individuálně a na maximum, takže vás s nikým nebudu spojovat, pokud si o to vyloženě neřeknete, například jste-li pouze dva a chcete výlet za nižší cenu.
 • Jakmile přiletíte, budu se snažit s vámi sejít na večeři, kde probereme organizační detaily, řeknu vám vše, co potřebujete vědět k pobytu, pomohu koupit SIM karty, vybrat či vyměnit peníze atd. Úvodní večeře není zaručena na 100 %, záleží na aktuální vytíženosti, doporučuji proto včasné rezervace výletů.
 • Plánujete-li pobyt v období prosinec až březen, je ideální rezervovat výlety alespoň 2 až 3 měsíce předem. Na poslední chvíli mohu, ale také nemusím mít volno.

Langkawi s českým průvodcem: nejoblíbenější výlety a aktivity

Níže uvedený přehled výletů a aktivit patří k nejoblíbenějším na Langkawi, podrobnosti se dozvíte po kliknutí na odkaz pod nabídkou. Toho, co se na ostrově dá dělat, je ale mnohem více viz seznam na konci přehledu. Budete-li tedy mít zájem o cokoli jiného, individuální úpravy či program na míru, neváhejte mi sdělit vaše představy a požadavky.

Poznejte chrámy rozličných náboženství, užijte si lehce adrenalinovou vyhlídkovou věž, seznamte se s dominantou a symbolem Langkawi na hlavním náměstí v Kuah, zchlaďte se ve vodopádu, dejte si výborný oběd, užijte si relax na pláži s krásným výhledem a podívejte se, jak se získává kaučuk nebo jak vypadá místní rybářský přístav.

Zažijte adrenalin na nejstrmější lanovce světa, projděte se po Sky Bridge – mostě zavěšeném mezi vrcholky hor, nechte se vtáhnout do světa fantazie ve 3D muzeu, zchlaďte se pod vodopádem, přijměte pozvání do domácí výrobny kokosového oleje a na závěr si dejte něco dobrého na night marketu.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte výborné curry u rýžového pole a dozvíte se, jak se dělá tradiční batika. Po skončení plavby se vykoupete na pláži a cestou domů si dáte něco dobrého na night marketu.

Rádi byste ochutnali něco z místních specialit ale v malajském jídle se nevyznáte? Řešení je jednoduché – vezmu vás na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z jedinečné mořské vířivky, skvělé jídlo a odpočinek na opuštěné pláži – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít! Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Další aktivity, které lze podnikat na Langkawi

Kromě výše uvedených výletů a aktivit toho můžete na Langkawi podniknout spoustu dalšího:

 • Treky – já chodím se zákazníky kratší a celkem nenáročný trek, který obvykle spojuji s vodopády a mangrovy, možné jsou ale i treky delší, a to buď s místním průvodcem nebo na vlastní pěst.
 • Kurz vaření – připravuji nabídku.
 • Mengkuang, tradiční pletené výrobky z trávy, workshop nebo ukázka – připravuji nabídku.
 • Ostrov Tuba – připravuji nabídku.
 • Vodopád dostupný pouze lodí, denní výlet nebo možnost kempování přes noc – kontaktujte mne pro nabídku.
 • Piknik na pláži ve vlastní režii nebo zajištěný firmou.
 • Mangrovy na kajaku.
 • Paddle board.
 • Surfování (pouze v období dešťů).
 • Vyjížďky na koních.
 • Čtyřkolky (ATV).
 • Island hopping.
 • Potápění a šnorchlování.
 • Rybaření.
 • Vyhlídkový let helikoptérou.
 • Parasailing (krátký „let“ padákem) z pláže nebo z lodi.
 • Krokodýlí farma.
 • Návštěva neziskové organizace (škola pro děti uprchlíků z Myanmaru) s možností přispět na provoz.
 • Při delším pobytu dobrovolničení ve výše uvedené neziskové organizaci či jiných.

Další služby, které mohu zajistit

Kromě výletů na Langkawi zajišťuji nejčastěji transfery na thajské Koh Lipe. Kromě toho mohu zařídit transfery do některých dalších destinací v Thajsku či Malajsii a odvozy z a na letiště, do přístavu či kamkoli jinam po Langkawi.

Ubytování na Langkawi a na dalších místech v Malajsii

Níže najdete odkazy na tipy na ubytování nejen na Langkawi, ale i jinde v Malajsii. Co se Langkawi týče, mám o hotelech a lokalitách poměrně slušný přehled, takže pokud si vyberete jiné ubytování než je na seznamu, jsem ve většině případů schopná říct výhody a nevýhody daného místa.

Články, které se mohou hodit

Chystáte-li se do Malajsie na vlastní pěst, mohou se vám hodit následující články a informace v nich:

Máte zájem o výlet(y) nebo potřebujete další informace?

V případě zájmu o výlety a informace k nim mi můžete napsat přes formulář nebo použít kontakty uvedené pod ním.

Kontaktní formulář
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Další kontakty

Kam dál

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close