Chcete se na Langkawi naučit něco nového? Zjistit více o malajských tradicích? Pojďte na Mengkuang workshop, kde se nejen dozvíte, jak se Mengkuang vyrábí, ale výrobu si také sami zkusíte. Kromě toho ochutnáte tradiční kuih a nasajete atmosféru vesnice, která je naprosto odlišná od turistických částí Langkawi. Z workshopu si kromě nových zážitků odnesete též vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Co je Mengkuang aneb něco málo na úvod

Mengkuang workshop, Langkawi, Malajsie
Pletení Mengkuang podložky.

Mengkuang je malajský název rostliny, z jejíchž listů se pletou podložky na zem, kabelky, peněženky a další produkty, které se označují stejně jako rostlina. Jedná se o tradiční řemeslo, které se dědí z generace na generaci a je součástí bohatého kulturního dědictví Malajsie. Nyní máte jedinečnou šanci jeho výrobu nejen vidět, ale také si pletení Mengkuang vyzkoušet na vlastní kůži.

Jak vznikl a jaká je idea Mengkuang workshopu

Workshop je mým nápadem a vznikl ve spolupráci s majitelkou dílny, která Mengkuang zpracovává. Cílem je ukázat vám, návštěvníkům Langkawi, trochu jinou podobu ostrova – tu tradičnější a za mne opravdu zajímavou. Zároveň workshop pomáhá udržovat při životě tradiční řemeslo, které se pomalu vytrácí.

Mengkuang workshop lze spojit s poznáváním místních vesnic

Roti Canai, Langkawi, Malajsie
Cestou na workshop se můžeme zastavit na lokální snídani nebo oběd.

Nemáte-li problém řídit skútr, můžeme jet na workshop přes místní vesnice, kde si vychutnáte scenérie rýžových polí a pasoucích se buvolů nebo se dozvíte, jak vypadají tradiční malajské domy. Autem lze přes vesnice projet pouze částečně. V závislosti na čase konání workshopu se také můžeme cestou zastavit na lokální snídani či oběd.

Pokud nic vyrábět nechcete, ale rádi byste viděli, jak se Mengkuang vyrábí, je možná pouze krátká zastávka v dílně, která může být zařazena do programu jakéhokoli denního výletu se mnou. Pokud si výrobu vyzkoušet chcete, máte na výběr dvě níže uvedené varianty workshopu.

Mengkuang workshop: varianty, ceny a platební podmínky

Mengkuang workshop má dvě varianty, ze kterých si můžete vybrat v závislosti na tom, jak moc chcete proniknout do jeho výroby.

1. Craft out your memories (jednodušší šití produktu)

 • Na začátku workshopu uvidíte, jak Mengkuang roste a dozvíte se o jeho zpracování.
 • Po úvodním seznámení se s výrobou si z předpřipraveného materiálu sešijete vlastní miniaturní peněženku nebo klíčenku.
 • Během workshopu ochutnáte různé druhy kuih (tradiční drobné sladké nebo slané občerstvení) doplněné čajem.
 • Kromě vlastního mistrovského díla dostanete jako dárek jednu malou peněženku. Nemusíte se tedy obávat, že by vám šití nešlo a nic jste si neodnesli.
 • Až budete hotovi, projdeme se kolem rýžových polí, přičemž se dozvíte, jak se pěstuje rýže a nasajete venkovskou atmosféru Langkawi.

Cena: 220 RM/osoba (1 100 Kč)

Minimální počet účastníků: 2

Maximální počet účastníků: 6

Cena zahrnuje: Doprava, instruktor, kuih & čaj, 1× vámi vyrobená mini peněženka nebo klíčenka, 1× mini peněženka jako dárek

2. Artisan’s touch (pletení produktu)

Langkawi Mengkuang Workshop
Po workshopu se spolu projdeme po okolí a dozvíte se informace o pěstování rýže na Langkawi.
 • Na začátku workshopu uvidíte, jak Mengkuang roste a dozvíte se o jeho zpracování.
 • Po úvodním seznámení se s výrobou uvidíte ukázku pletení.
 • Poté si za asistence instruktora sami upletete malou čtvercovou podložku.
 • Během workshopu ochutnáte různé druhy kuih (tradiční drobné sladké nebo slané občerstvení) doplněné čajem.
 • Kromě vlastního mistrovského díla dostanete jako dárek jednu malou peněženku. Nemusíte se tedy obávat, že by vám pletení nešlo a nic jste si neodnesli.
 • Až budete hotovi, projdeme se kolem rýžových polí, přičemž se dozvíte, jak se pěstuje rýže a nasajete venkovskou atmosféru Langkawi.

Cena: 320 RM/osoba (1 600 Kč)

Minimální počet účastníků: 2

Maximální počet účastníků: 4

Cena zahrnuje: Doprava, instruktor, kuih & čaj, 1× vámi upletená podložka, 1× mini peněženka jako dárek

Platební a storno podmínky

Pro rezervaci Mengkuang workshopu platí následující platební a storno podmínky. Vezměte prosím na vědomí, že kapacita je omezená dostupností materiálu i majitelky dílny. Doporučuji tak včasnou rezervaci, na poslední chvíli nemusí být workshop realizovatelný.

PLATEBNÍ PODMÍNKY

 • Záloha 50 % při objednání workshopu převodem na český nebo malajský účet nebo na Revolut.
 • Doplatek po skončení tour v hotovosti (MYR, EUR, USD, THB) nebo převodem na český nebo malajský účet nebo na Revolut.
 • Cena v CZK je závislá na kurzu a může se měnit – při platbě převodem vám bude vždy sdělena aktuální cena, která se může lišit od ceny uvedené na webu.

STORNO PODMÍNKY

 • Zrušení 20 a více dní před tour: vrácení celé zálohy.
 • Zrušení 3 – 20 dní před tour: vrácení poloviny zálohy.
 • Zrušení 2 – 0 dní před tour: záloha propadá.
 • V případě zrušení ze strany pořadatele se záloha vrací v plné výši.

Poznámka: Pokud ke zrušení vedou závažné důvody jako např. úraz, bude vám po doložení příslušných potvrzení vrácena celá částka bez ohledu na to, kdy výlet zrušíte.

Jak si objednat Mengkuang workshop?

V případě zájmu o Mengkuang workshop prosím vyplňte a odešlete formulář níže, případně použijte kontakty uvedené pod ním.
Po odeslání objednávky obdržíte potvrzení termínu (nebo navržení jiného) a pokyny k zaplacení zálohy.

Kontaktní formulář
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.

Články, které se mohou hodit při cestě do Malajsie

Jedete-li do Malajsie, mohou se vám hodit tyto články:

Další aktivity, které by se vám mohly líbit

Ostrov Tuba patří do souostroví Langkawi, narozdíl od hlavního ostrova sem však turistický ruch ještě příliš nedolehl. Místní zde žijí v poklidném tempu a řada z nich se stále živí tradičními řemesly. Najdete zde autentické rybářské vesničky, mangrovy, stáda pasoucích se buvolů, jeskyně, vápence a unikátní skalní útvary, pláže i kaučukové plantáže.

Dvoudenní výlet na Tuba Island je rozšířením jednodenní verze, při které uvidíte to hlavní z krás ostrova. Dvoudenní varianta pak uspokojí všechny ty, kteří mají rádi treky, chtějí se projít džunglí, užít si nedotčenou přírodu a naplno si vychutnat ničím nerušenou poklidnou atmosféru ostrova, z níž vás nebude vyrušovat opravdu vůbec nic.

Rádi byste ochutnali něco z místních specialit ale v malajském jídle se nevyznáte? Řešení je jednoduché – vezmu vás na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Chtěli byste se naučit vařit malajskou kuchyni? Podívat se, kde nakupuji, dozvědět se informace o nejčastěji používaných surovinách v asijské kuchyni, dobře se najíst a v neposlední řadě vidět, jak se žije na Langkawi? Přijměte pozvání ke mě domů na kurz vaření, při kterém si společně připravíme a následně vychutnáme skvělá malajská jídla.

Vydejte se na poznávací okruh ostrovem s pestrým programem, který nabízí od všeho něco. Hned na začátek posnídáte mezi místními, poté se podíváte, jak se vyrábí tradiční pletené podložky, navštívíte chrámy rozličných náboženství, seznamíte se s dominantou a symbolem Langkawi a zchladíte se ve vodopádu. Poté si vychutnáte oběd a relax na pláži s krásným výhledem a na závěr se podíváte do domácí výrobny kokosového oleje.

Vodopád Tama patří k těm místům, na které turisté jen tak nezabloudí. Je totiž ukrytý v džungli a nevede k němu žádná silnice. Jediná možná cesta je lodí a poté pěšky. Výměnou za trochu toho potu vám bude nejen uspokojující pocit ze sebe sama, ale též krásná nedotčená příroda a vodopád, u něhož budete zcela sami. Kromě vodopádu Tama uvidíte jeskyni a mangrovy, které jsou také nedotčené turistickým ruchem.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte typické malajské curry společně s krásným výhledem na rýžová pole a nejvyšší horu, dozvíte se, jak se dělá tradiční batika, vykoupete se na nejhezčí pláži Langkawi a navštívíte night market plný místních specialit.

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z mořské vířivky, skvělé jídlo, zábava i dokonalý relax – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít!

Kam dál?

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close