Jaká je malajská kuchyně? Jaké jsou místní speciality? Jak to chodí na night marketu a v místních restauracích? Kde se na Langkawi dobře najíst? Na všechny tyto otázky vám odpovím na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Program Food tour

Stručný program, aneb co vás čeká:

 • Vyzvednutí na hotelu,
 • přesun na night market (noční trh),
 • prohlídka night marketu, vysvětlení jídel, ochutnávky,
 • přesun na večeři do některé z lokálních restaurací, kde si pochutnáme na rybě, krevetách, mušlích a dalších specialitách,
 • po večeři se projdeme hlavní ulicí Cenang, kde se dozvíte jak fungují různé typy místních restaurací,
 • food trucky (auta s jídlem), vysvětlení jídel, případně ochutnávky,
 • na závěr zajedeme ochutnat Roti Canai, placky, které patří k nejtypičtějším malajsijským jídlům,
 • odvoz na hotel.

Galerie z tour

Další informace

PRO KOHO JSOU FOOD TOUR VHODNÉ

Pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o malajské kuchyni, typických jídlech a surovinách, dobře se najíst a získat tipy na prověřené restaurace na Langkawi, a to od člověka, který místni kuchyni zná nejen teoreticky, ale také ji sám vaří.

DNY PRO FOOD TOUR

 • Pondělí, úterý, čtvrtek, neděle.

Dny pro food tour jsou dané místem konání night marketů, takže vám bohužel nemohu nabídnout jiné dny.

POČET ÚČASTNÍKŮ

 • Minimum: 2 osoby.
 • Maximum: 6 osob (jste-li větší skupinka přátel, je možná výjimka).

ZAČÁTEK FOOD TOUR

 • 18:00

DÉLKA TRVÁNÍ TOUR

 • Cca 5 hodin.

DOPORUČENÁ ČÁSTKA NA KONZUMACI

 • Cca 50 RM (250 Kč)/osoba.

Cena a platební podmínky

CENA

 • Pro 2 osoby: 270 RM (1 350 Kč)/osoba.
 • Pro 3 a více osob: 180 RM (900 Kč)/osoba.
 • Děti 6 – 15 let: 100 RM (500 Kč).
 • Děti do 6 let: zdarma.

POZNÁMKA

 • Jste-li pouze 2 mohu se pokusit vás k někomu přiřadit, v případě Food Tour však z hlediska kvality výkladu spojování s někým dalším nedoporučuji.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ

 • Doprava, průvodce v češtině, pitná voda, mapa restaurací Langkawi s tipy na restaurace a informacemi o místním jídle.

CO NENÍ ZAHRNUTO V CENĚ

 • Konzumace jídla.

PLATEBNÍ PODMÍNKY

 • Záloha 30 % při objednání výletu převodem na český nebo malajský účet nebo na Revolut.
 • Doplatek po skončení tour v hotovosti (MYR, EUR, USD, THB) nebo převodem na český nebo malajský účet nebo na Revolut.
 • Cena v CZK je závislá na kurzu a může se měnit – při platbě převodem vám bude vždy sdělena aktuální cena, která se může lišit od ceny uvedené na webu.

STORNO PODMÍNKY

 • Zrušení 20 a více dní před tour: vrácení celé zálohy.
 • Zrušení 3 – 20 dní před tour: vrácení poloviny zálohy.
 • Zrušení 2 – 0 dní před tour: záloha propadá.
 • V případě zrušení ze strany pořadatele se záloha vrací v plné výši.

Poznámka: Pokud ke zrušení vedou závažné důvody jako např. úraz, bude vám po doložení příslušných potvrzení vrácena celá částka bez ohledu na to, kdy výlet zrušíte.

Jak si objednat Food tour?

V případě zájmu o Food tour prosím vyplňte a odešlete formulář níže, případně použijte kontakty uvedené pod ním.
Po odeslání objednávky obdržíte potvrzení termínu, případně navržení termínu jiného, a pokyny k zaplacení zálohy.

Kontaktní formulář
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Další kontakty

Články, které se mohou hodit při cestě do Malajsie

Jedete-li do Malajsie, mohou se vám hodit tyto články:

Další aktivity, které by se vám mohly líbit

Chtěli byste se naučit vařit malajskou kuchyni? Podívat se, kde nakupuji, dozvědět se informace o nejčastěji používaných surovinách v asijské kuchyni, dobře se najíst a v neposlední řadě vidět, jak se žije na Langkawi? Přijměte pozvání ke mě domů na kurz vaření, při kterém si společně připravíme a následně vychutnáme skvělá malajská jídla.

Ostrov Tuba patří do souostroví Langkawi, narozdíl od hlavního ostrova sem však turistický ruch ještě příliš nedolehl. Místní zde žijí v poklidném tempu a řada z nich se stále živí tradičními řemesly. Najdete zde autentické rybářské vesničky, mangrovy, stáda pasoucích se buvolů, jeskyně, vápence a unikátní skalní útvary, pláže i kaučukové plantáže.

Dvoudenní výlet na Tuba Island je rozšířením jednodenní verze, při které uvidíte to hlavní z krás ostrova. Dvoudenní varianta pak uspokojí všechny ty, kteří mají rádi treky, chtějí se projít džunglí, užít si nedotčenou přírodu a naplno si vychutnat ničím nerušenou poklidnou atmosféru ostrova, z níž vás nebude vyrušovat opravdu vůbec nic.

Chcete se na Langkawi naučit něco nového? Zjistit více o malajských tradicích? Pojďte na Mengkuang workshop, kde se nejen dozvíte, jak se Mengkuang vyrábí, ale výrobu si také sami zkusíte. Kromě toho ochutnáte tradiční kuih a nasajete atmosféru vesnice, která je naprosto odlišná od turistických částí Langkawi. Z workshopu si kromě nových zážitků odnesete též vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Vydejte se na poznávací okruh ostrovem s pestrým programem, který nabízí od všeho něco. Hned na začátek posnídáte mezi místními, poté se podíváte, jak se vyrábí tradiční pletené podložky, navštívíte chrámy rozličných náboženství, seznamíte se s dominantou a symbolem Langkawi a zchladíte se ve vodopádu. Na závěr si vychutnáte oběd a relax na pláži s krásným výhledem.

Zažijte adrenalin na nejstrmější lanovce světa, projděte se po Sky Bridge (zavěšený most) a Eagle´s Nest Skywalk (prosklený vyhlídkový chodník), nechte se vtáhnout do světa fantazie ve 3D muzeu, zchlaďte se pod vodopádem a na závěr přijměte pozvání do tradičního malajského domu, kde se dozvíte, jak se vyrábí 100 % přírodní panenský kokosový olej.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte typické malajské curry společně s krásným výhledem na rýžová pole a nejvyšší horu, dozvíte se, jak se dělá tradiční batika, vykoupete se na nejhezčí pláži Langkawi a navštívíte night market plný místních specialit.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z mořské vířivky, skvělé jídlo, zábava i dokonalý relax – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít!

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Kam dál?

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close