Dovolená Malajsie: cena za 13 dní na vlastní pěst

Chtěli byste jet do Malajsie a zajímá vás cena dovolené zde? Pro představu jsem připravila 2 vzorové itineráře a kalkulace, které reflektují potřeby různých typů cestovatelů. Ten, který jste právě otevřeli, je standardní a zvolí ho ti, kteří si chtějí něco dopřát a užít, zároveň si ale zvládnou cestu zorganizovat sami, takže kupují jen vybrané výlety a služby. Prostě zlatá střední cesta pro běžnou dovolenou.

Druhý itinerář je určený těm, kteří se při zařizování dovolené nechtějí vůbec o nic starat a chtějí si užít maximální komfort se spoustou zážitků. Cenu za kompletní balíček najdete v článku Dovolená Malajsie: plně organizovaný zájezd na 13 dní.

Poté existuje ještě verze low-cost, při níž lze cenu srazit opravdu na minimum v závislosti na tom, jak moc se omezíte na komfortu a pohodlí. Vystačíte-li si s opravdu základním ubytováním, výlety absolvujete na skútru a stravovat se budete výhradně v lokálních restauracích, můžete se klidně vejít do 10 000 Kč na osobu bez letenky.

Mezi těmito třemi variantami pak existují desítky dalších, které závisejí na tom, jaké ubytování vyberete, jak se budete stravovat nebo kolik zážitků si dopřejete.

Vzorový program dovolené v Malajsii na vlastní pěst na 13 dní

Níže uvedený itinerář a kalkulace počítají s tím, že si sami zajistíte ubytování a transfery, k nimž dokoupíte několik výletů či služeb. Zároveň je počítáno s určitým stupněm pohodlí, takže zvolená ubytování a způsoby přepravy nejsou ty nejlevnější, zároveň ale také ne ty nejdražší.

1. DEN

 • Přílet do Kuala Lumpur, přesun na ubytování Grabem (taxi).
 • Ubytování v luxusních apartmánech s přístupem do bazénu v centru Kuala Lumpur.

2. + 3. DEN

 • Prohlídka Kuala Lumpur po vlastní ose, přesuny Grabem (taxi).

4. DEN

 • Pronájem auta s řidičem a výlet na čajové plantáže do Cameron Highlands.
 • Ubytování ve standardním 3* hotelu.

5. DEN

 • Výlet na Mossy Forest a čajové plantáže v okolí v pronajatém autě s řidičem.
 • Cesta zpátky do Kuala Lumpur, odvoz na letiště a přelet na Langkawi.
 • Vyzvednutí zapůjčeného automobilu na letišti, přesun na hotel.
 • Večer (případně následující den večer) Food Tour se mnou, při které se dozvíte nejen vše podstatné o malajské kuchyni a restauracích na Langkawi (dostanete též e-book Restaurace Langkawi), ale můžete se také vyptat, kam na Langkawi zajet, co stojí za vidění, jaké výlety jsou vhodné a jaké ne apod.

6. – 10. DEN

 • Pobyt na Langkawi, odpočinek na plážích, výlety po ostrově vlastním vypůjčeným automobilem. Alternativně výlety se mnou viz Český průvodce na Langkawi – přehled výletů, případně sdílené výlety, které lze zakoupit na ulici – v závislosti na vašem rozpočtu.

11. DEN

Plavba na jachtě při západu slunce.

 • Vyzvednutí na hotelu, transfer do přístavu, vyplutí v 17:00.
 • 3 hodiny plavby na jachtě s výhledy na souostroví Langkawi.
 • Bufetová večeře, neomezená konzumace alko a nealko a možnost ochlazení v mořské vířivce (síť tažená za jachtou).
 • 20:00 návrat do přístavu, transfer na hotel.

12. DEN

 • Relax před odletem, balení, dokupování suvenýrů apod.

13. DEN

 • Odjezd na letiště Langkawi, vrácení vypůjčeného automobilu a odlet přes Kuala Lumpur zpátky do ČR.

Cena dovolené Malajsie standard

Cena dovolené v Malajsii na vlastní pěst se skládá z výše uvedeného programu, letenky z Kuala Lumpur na Langkawi, transportu a ubytování. Osobní výdaje jako je jídlo, pití, nákupy suvenýrů apod. nejsou zahrnuty a jejich výše může být velice individuální. Pro bližší představu jsou níže uvedeny orientační částky na útratu v Malajsii.

CENA PROGRAMU MALAJSIE STANDARD

 • Při účasti 2 osob: 31 600 Kč/osoba

ODHADOVANÁ CENA LETENEK

Letenky se pohybují od 15 000 do 30 000 Kč v závislosti na datu, místě odletu, délce letu a letecké společnosti. Levnější bývají obvykle z Vídně, není to však pravidlem. Pro vyhledávání letenek lze použít například Skyscanner nebo Pelikán, samotný nákup letenky pak provádějte přímo přes vybranou leteckou společnost.

ODHADOVANÉ OSOBNÍ VÝDAJE

V úsporném režimu na jednu osobu zhruba 50 RM/den (250 Kč), v běžném zhruba 100 RM/den (500 Kč), při větších nákupech suvenýrů, stravování v dražších restauracích nebo při častějších večerních posezeních v barech 150 RM/den (750 Kč).

Co je zahrnuto v ceně programu

Vzorový itinerář a kalkulace Dovolená Malajsie: cena za 13 dní na vlastní pěst zahrnuje:

 • Zpáteční letenka Kuala Lumpur – Langkawi s 20 kg odbaveným zavazadlem.
 • Grab z letiště v Kuala Lumpur.
 • Přesuny Grabem po Kuala Lumpur.
 • Ubytování v Cameron Highlands, jednoduchý dvoulůžkový pokoj bez snídaně.
 • Ubytování v Kuala Lumpur, luxusní apartmán v centru města, přístup do společného bazénu na střeše.
 • Ubytování na Langkawi ve 4* hotelu se snídaní a bazénem na pláži, dvoulůžkové pokoje s výhledem do zahrady.
 • Výlety dle uvedeného programu, tzn. pronájem řidiče na cestu do Cameron Highlands s odvozem na letiště v Kuala Lumpur, Food tour a Plavba na jachtě.
 • Pronájem menšího osobního automobilu typu Perodua Axia nebo MyVi na Langkawi + benzín.
Co není zahrnuto v ceně programu

Vzorový itinerář a kalkulace Dovolená Malajsie: cena za 13 dní na vlastní pěst nezahrnuje:

 • Letenka z ČR do Kuala Lumpur.
 • Strava (kromě snídaní v hotelu na Langkawi), nákupy suvenýrů a další osobní výdaje.
 • Vstupné, výlety a další aktivity nad rámec programu.
 • Soukromé cestovní pojištění.
 • Nonstop asistence po celou dobu pobytu v češtině nebo slovenštině v závislosti na místě pobytu.
 • Pomoc s nákupem letenek z ČR do Malajsie (letenky nejsou zahrnuty v ceně).
 • Pomoc s organizací dovolené.

Informace pro cestu do Malajsie na vlastní pěst

Pro organizaci dovolené v Malajsii na vlastní pěst se vám budou hodit následující články:

Kontaktní formulář

Budete-li si chtít objednat jednotlivé výlety na Langkawi, případně budete-li k nim mít dotazy, vyplňte prosím formulář nebo použijte kontakty uvedené pod ním.

Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Další kontakty

Výlety na Langkawi, které by se vám mohly líbit

Ostrov Tuba patří do souostroví Langkawi, narozdíl od hlavního ostrova sem však turistický ruch ještě příliš nedolehl. Místní zde žijí v poklidném tempu a řada z nich se stále živí tradičními řemesly. Najdete zde autentické rybářské vesničky, mangrovy, stáda pasoucích se buvolů, jeskyně, vápence a unikátní skalní útvary, pláže i kaučukové plantáže.

Dvoudenní výlet na Tuba Island je rozšířením jednodenní verze, při které uvidíte to hlavní z krás ostrova. Dvoudenní varianta pak uspokojí všechny ty, kteří mají rádi treky, chtějí se projít džunglí, užít si nedotčenou přírodu a naplno si vychutnat ničím nerušenou poklidnou atmosféru ostrova, z níž vás nebude vyrušovat opravdu vůbec nic.

Vodopád Tama patří k těm místům, na které turisté jen tak nezabloudí. Je totiž ukrytý v džungli a nevede k němu žádná silnice. Jediná možná cesta je lodí a poté pěšky. Výměnou za trochu toho potu vám bude nejen uspokojující pocit ze sebe sama, ale též krásná nedotčená příroda a vodopád, u něhož budete zcela sami. Kromě vodopádu Tama uvidíte jeskyni a mangrovy, které jsou také nedotčené turistickým ruchem.

Vydejte se na poznávací okruh ostrovem s pestrým programem, který nabízí od všeho něco. Hned na začátek posnídáte mezi místními, poté se podíváte, jak se vyrábí tradiční pletené podložky, navštívíte chrámy rozličných náboženství, seznamíte se s dominantou a symbolem Langkawi a zchladíte se ve vodopádu. Poté si vychutnáte oběd a relax na pláži s krásným výhledem a na závěr se podíváte do domácí výrobny kokosového oleje.

Rádi byste ochutnali něco z místních specialit ale v malajském jídle se nevyznáte? Řešení je jednoduché – vezmu vás na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Chtěli byste se naučit vařit malajskou kuchyni? Podívat se, kde nakupuji, dozvědět se informace o nejčastěji používaných surovinách v asijské kuchyni, dobře se najíst a v neposlední řadě vidět, jak se žije na Langkawi? Přijměte pozvání ke mě domů na kurz vaření, při kterém si společně připravíme a následně vychutnáme skvělá malajská jídla.

Chcete se na Langkawi naučit něco nového? Zjistit více o malajských tradicích? Pojďte na Mengkuang workshop, kde se nejen dozvíte, jak se Mengkuang vyrábí, ale výrobu si také sami zkusíte. Kromě toho ochutnáte tradiční kuih a nasajete atmosféru vesnice, která je naprosto odlišná od turistických částí Langkawi. Z workshopu si kromě nových zážitků odnesete též vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte typické malajské curry společně s krásným výhledem na rýžová pole a nejvyšší horu, dozvíte se, jak se dělá tradiční batika, vykoupete se na nejhezčí pláži Langkawi a navštívíte night market plný místních specialit.

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z mořské vířivky, skvělé jídlo, zábava i dokonalý relax – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít!

Kam dál?

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close