Alor Setar je průjezdním místem cestou na Langkawi nebo do Thajska, k vyhledávaným turistickým destinacím Malajsie ale nepatří – a o to zajímavější může být pro ty, které zajímá, jak vypadá život v Malajsii. Najdete tady muzea, náměstí na němž stojí na jedné straně krásná mešita, na druhé koloniální budovy v britském stylu, o kousek dál zase čínská čtvrť s malebnými obchůdky čínských imigrantů, které se podobají těm na Penangu. Pokud tedy budete mít čas, zkuste dát Alor Setar šanci a na chvíli se zde zastavte.

BT Haus Retreat

BT Haus, Alor Setar

Alor Setar je poměrně velké a někdy také dost rušné město, takže po jeho prozkoumávání určitě přijde vhod ubytování, kde je naprosto úžasná klidná atmosféra. K dispozici je kuchyně s jídelnou, bazén nebo prostory na grilování. Ubytování lze rezervovat přes web BT Haus nebo mne můžete kontaktovat a s rezervací wám pomohu. Video z ubytování najdete na mém Instagramu.

Bee Garden Motel

Bee Garden Motel, Alor Setar

Většinou vychází jako nejlevnější ubytování v soukromých pokojích a i přes nízkou cenu je čisté a na přespání na jednu či dvě noci uspokojující. Hned naproti je obchodní centrum Aman s řadou obchodů, služeb a nonstop potravinami 7/11. Vedle hotelu jsou masáže nohou a v okolí řada restaurací s místní i západní kuchyní.

Ah Wai hostel

Docela zajímavé ubytování na způsob hostelu se stany uvnitř místnosti. Leží na kraji Čínské čtvrti u pěkně upraveného náměstí s krásnou mešitou Zahir a koloniálními budovami muzea státu Kedah a galerie umění.

Jedete ještě na jiná místa?

Články, které se mohou hodit při cestě do Malajsie

Kam dál?

Pozn.: Některé odkazy v článku jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás. Na ceně dané služby pro vás se tím nic nemění.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close