Dovolená Malajsie: cena za 13 dní na vlastní pěst, low cost

Chtěli byste jet do Malajsie a zajímá vás cena dovolené zde? Pro představu jsem připravila vzorové itineráře a kalkulace, které reflektují potřeby různých typů cestovatelů. Ta, kterou jste právě otevřeli, je low cost, tzn. vlastní organizace celé dovolené tak, aby byly náklady redukované na minimum. Low cost cestování má svá omezení, i tak si ale můžete takovou dovolenou užít a odvézt si spoustu zážitků.

Preferujete lepší ubytování a služby nebo chcete mít maximální pohodlí bez starostí s plánováním dovolené? Podívejte se na vzorovou kalkulaci Dovolená Malajsie: cena za 13 dní na vlastní pěst standard, při níž si dovolenou zařízujete sami a na místě dokupujete výlety a služby, nebo si rovnou kupte hotový balíček, jehož cenu a program naleznete v článku Dovolená Malajsie: plně organizovaný zájezd na 13 dní.

Program Malajsie low cost na 13 dní

Níže uvedený program je téměř stejný jako u vzorové kalkulace StandardOrganizovaný zájezd. Na rozdíl od nich však počítá nejen s vlastní organizací, ale též s nejlevnějšími typy ubytování, dopravy a výletů.

1. DEN

 • Přílet do Kuala Lumpur, přesun na ubytování autobusem.
 • Ubytování v malém jednoduchém dvoulůžkovém pokoji s vlastním záchodem a sprchou, bez oken, 2* hotel nedaleko centra Kuala Lumpur (ve dvou lidech už se vám dvoulůžkový pokoj vyplatí, jedete-li sami, vyjde vás lépe hostel).

2. + 3. DEN

 • Prohlídka Kuala Lumpur po vlastní ose, přesuny MHD.

4. DEN

 • Odjezd autobusem do Cameron Highlands, ubytování v malém jednoduchém dvoulůžkovém pokoji, bez záchoda a sprchy (sdílené na chodbě), 1* hotel nedaleko centra Tanah Rata.

5. DEN

6. DEN

 • Přesun autobusem a lodí na Langkawi.
 • Ubytování v jednoduchém dvoulůžkovém pokoji s vlastním záchodem a sprchou, 3* hotel ve vzdálenosti cca 10 – 15 minut chůze od pláže (cestujete-li sami, opět se vám více vyplatí hostel).

7. – 12. DEN

 • Zapůjčení skútru a průzkum Langkawi na vlastní pěst.

13. DEN

 • Odjezd na letiště Langkawi Grabem a odlet přes Kuala Lumpur zpátky do ČR.

Čeká vás dovolená na Langkawi a chcete se dobře najíst? E-book Restaurace Langkawi je přesně tím, co potřebujete!
S interaktivním průvodcem restauracemi již nikdy nebudete bloumat ulicemi ve snaze dobře se najíst nebo rozpačitě přešlapovat u místních restaurací, u kterých nevíte, jak fungují. Místo toho půjdete na jisto a vždy se dobře najíte.
V průvodci najdete mapu a popis 71 podniků, které jsou rozdělené na asijské, západní a vegetariánské restaurace, místa s pěkným výhledem, kavárny a bary. Dále informace o nejčastějších jídlech, typech lokálních restaurací a další užitečné rady.

Cena dovolené Malajsie low cost

Low cost cestování je výrazně jiné a počítá s tím, že své výdaje omezíte na minimum. Pochopitelně není tak pohodlné, zážitků budete mít méně a musíte se smířit s tím, že vaše ubytování bude mít daleko nejen k luxusu, ale též ke standardu. Zároveň vám však umožní se někam podívat za velice nízkou cenu – zvlášť pokud jste dva a rozdělíte se o náklady na půjčení skútru či ubytování. Na kolik tedy může vyjít low cost cesta do Malajsie?

CENA PROGRAMU MALAJSIE LOW COST

Při účasti 2 osob: 3 500 Kč/osoba

ODHADOVANÁ CENA LETENEK

Letenky se pohybují od 12 000 do 25 000 Kč v závislosti na datu, místě odletu, délce letu a letecké společnosti. Levnější bývají obvykle z Vídně, není to však pravidlem. Pro vyhledávání letenek lze použít například Skyscanner nebo Pelikán, samotný nákup letenky pak provádějte přímo přes vybranou leteckou společnost. Chcete-li ušetřit, necestujte v hlavní sezóně, zejména pak přes Vánoce a Nový Rok nebo během důležitých svátků v Malajsii.

ODHADOVANÉ OSOBNÍ VÝDAJE

Budete-li se stravovat zejména v lokálních restauracích, pitnou vodu si budete točit v automatech a vyhnete se nakupování velkého množství suvenýrů, vejdete se v pohodě do 50 RM (250 Kč) za den, i kdybyste si občas v obchodě koupili pivko. Při návštěvách dražších restaurací a barů se můžete dostat výrazně výše.

Co je zahrnuto v ceně programu

Vzorový itinerář a kalkulace „Dovolená Malajsie: cena za 13 dní na vlastní pěst, low cost“ zahrnuje:

 • Grab na letiště a letenka z Langkawi do Kuala Lumpur bez odbaveného zavazadla.
 • Autobus z letiště v Kuala Lumpur.
 • Přesuny MHD po Kuala Lumpur.
 • Autobus z Kuala Lumpur do Cameron Highlands.
 • Autobus, loď a Grab z Cameron Highlands na Langkawi.
 • Ubytování v Cameron Highlands, Kuala Lumpur a na Langkawi dle popisu v programu.
 • Pronájem skútru na Langkawi + benzín.
Co není zahrnuto v ceně programu

Vzorový itinerář a kalkulace „Dovolená Malajsie: cena za 13 dní na vlastní pěst, low cost“ nezahrnuje:

 • Letenka z ČR do Kuala Lumpur.
 • Strava, nákupy suvenýrů a další osobní výdaje.
 • Vstupné, výlety a další aktivity dokupované na místě.
 • Soukromé cestovní pojištění.
 • Nonstop asistence po celou dobu pobytu v češtině nebo slovenštině v závislosti na místě pobytu.
 • Pomoc s nákupem letenek z ČR do Malajsie (letenky nejsou zahrnuty v ceně).
 • Pomoc s organizací dovolené.

Informace pro cestu do Malajsie na vlastní pěst

Pro organizaci dovolené v Malajsii na vlastní pěst se vám budou hodit následující články:

Kontaktní formulář

Rozhodnete-li se přiobjednat výlety na Langkawi, případně budete-li k nim mít dotazy, vyplňte prosím formulář nebo použijte kontakty uvedené pod ním.

Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Další kontakty

Výlety na Langkawi, které by se vám mohly líbit

Ostrov Tuba patří do souostroví Langkawi, narozdíl od hlavního ostrova sem však turistický ruch ještě příliš nedolehl. Místní zde žijí v poklidném tempu a řada z nich se stále živí tradičními řemesly. Najdete zde autentické rybářské vesničky, mangrovy, stáda pasoucích se buvolů, jeskyně, vápence a unikátní skalní útvary, pláže i kaučukové plantáže.

Dvoudenní výlet na Tuba Island je rozšířením jednodenní verze, při které uvidíte to hlavní z krás ostrova. Dvoudenní varianta pak uspokojí všechny ty, kteří mají rádi treky, chtějí se projít džunglí, užít si nedotčenou přírodu a naplno si vychutnat ničím nerušenou poklidnou atmosféru ostrova, z níž vás nebude vyrušovat opravdu vůbec nic.

Vodopád Tama patří k těm místům, na které turisté jen tak nezabloudí. Je totiž ukrytý v džungli a nevede k němu žádná silnice. Jediná možná cesta je lodí a poté pěšky. Výměnou za trochu toho potu vám bude nejen uspokojující pocit ze sebe sama, ale též krásná nedotčená příroda a vodopád, u něhož budete zcela sami. Kromě vodopádu Tama uvidíte jeskyni a mangrovy, které jsou také nedotčené turistickým ruchem.

Vydejte se na poznávací okruh ostrovem s pestrým programem, který nabízí od všeho něco. Hned na začátek posnídáte mezi místními, poté se podíváte, jak se vyrábí tradiční pletené podložky, navštívíte chrámy rozličných náboženství, seznamíte se s dominantou a symbolem Langkawi a zchladíte se ve vodopádu. Poté si vychutnáte oběd a relax na pláži s krásným výhledem a na závěr se podíváte do domácí výrobny kokosového oleje.

Rádi byste ochutnali něco z místních specialit ale v malajském jídle se nevyznáte? Řešení je jednoduché – vezmu vás na Food tour, při které vás seznámím s místním jídlem a zvyklostmi a zároveň poradím, kde se dobře najíst.

Chtěli byste se naučit vařit malajskou kuchyni? Podívat se, kde nakupuji, dozvědět se informace o nejčastěji používaných surovinách v asijské kuchyni, dobře se najíst a v neposlední řadě vidět, jak se žije na Langkawi? Přijměte pozvání ke mě domů na kurz vaření, při kterém si společně připravíme a následně vychutnáme skvělá malajská jídla.

Chcete se na Langkawi naučit něco nového? Zjistit více o malajských tradicích? Pojďte na Mengkuang workshop, kde se nejen dozvíte, jak se Mengkuang vyrábí, ale výrobu si také sami zkusíte. Kromě toho ochutnáte tradiční kuih a nasajete atmosféru vesnice, která je naprosto odlišná od turistických částí Langkawi. Z workshopu si kromě nových zážitků odnesete též vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Užijte si přírodní bohatství geoparku Kilim při odpolední privátní plavbě mezi mangrovy, kdy jste na loďce pouze vy, což vám zaručuje dokonalý zážitek z dechberoucí přírody. Kromě plavby si vychutnáte typické malajské curry společně s krásným výhledem na rýžová pole a nejvyšší horu, dozvíte se, jak se dělá tradiční batika, vykoupete se na nejhezčí pláži Langkawi a navštívíte night market plný místních specialit.

Jste milovníci adrenalinu, kteří neváhají vyzkoušet každé dobrodružství? Chcete zažít ten úžasný pocit svobody a vzrušení, který vám dá jízda na otevřeném moři a zároveň u toho poznat krásy jižních ostrovů Geoparku Langkawi? Jízda na Jet Ski vám splní vše. Výlet je pořádaný partnerskou společností, v případě zájmu na něj mohu jet jako doprovod/překladatel.

Nádherné výhledy, které si můžete vychutnat s drinkem v ruce z paluby jachty nebo z mořské vířivky, skvělé jídlo, zábava i dokonalý relax – to je plavba na jachtě, která je mými zákazníky často hodnocena jako nejlepší zážitek celé dovolené. Rozhodně doporučuji zažít!

Kam dál?

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close