3 holky na tripu v Thajsku, část třetí – Koh Ngai

Vždycky jsem chtěla strávit pár dní na malém ostrůvku, kde vás z loďky vysadí přímo na pláži, protože ostrov je tak malý, že zde není ani velké molo. Kde bude průzračné moře, dlouhá pláž, žádné silnice a minimum lidí. Kde si užiji dokonalý relax a nebudu myslet vůbec na nic. Kde svět kolem jakoby přestal existovat. Tenhle sen se mi splnil na Ko Ngai, malinkém ostrůvku vzdáleném cca hodinu jízdy lodí od Ko Lanty.

Jak jsme se na Koh Ngai dostaly a jak luxusně jsme bydlely?

Na Ko Ngai jsme se dostaly lodí z Koh Lanty, odvoz jsme zařizovaly v našem resortu. Cena byla 400 bahtů na osobu a obsahovala vyzvednutí, přepravu lodí i vysazení přímo na pláži u našeho hotelu. A ten tedy byl! Po náročné cestě Barmou, střídání jednoho hostelu za druhým a poznávání největší špíny světa bylo tohle pro mne jako zjevení. Vyvoněný hotel, kde jsem si ani nemusela odnést batoh na pokoj. Byl mi odvezen na autíčku. Cítila jsem se tu až nepatřičně a divně, ale…nebudu lhát, na takovou krásu se rychle zvyká. Hotel jsme měly zabookovaný už předem, všechny nás zlákal bazén s nádherným výhledem. Rozhodně jsme nelitovaly. Bylo to naprosto úžasné! Pokud chcete tuhle nádheru zažít taky, bookujte Koh Ngai Cliff Beach resort.

Tip pro backpackery: hned vedle hotelu byl menší kemp, takže si tenhle krásný ostrov můžete užít i s nižším rozpočtem. A vstup do našeho bazénu byl volný, nikdo nás nekontroloval. Při troše štěstí se do něj dostanete a nebude vás to stát vůbec nic.

Galerie

Co se dá dělat na Koh Ngai?

Co se dá dělat na Koh Ngai? Nic. Vážně. A to je pointa celé dovolené tady a proč byste sem měli jet. Vypnout telefony i mozek, koupat se jíst, spát na pláži, relaxovat a odpočívat. Neskutečně to člověka nabije, věřte mi. Po třech dnech tady jsme odjížděly absolutně uvolněné, zrelaxované a oproštěné od všech starostí a negací světa. Kromě hlavní pláže jsou tady ještě dvě menší v dosahu cca 30 minut pěší chůze, ale pokud se nebudete vyloženě nudit, úplně za tu cestu nestojí. Hlavní pláž je nejlepší. Můžete si ale zaplatit výlet na okolní ostrovy, které jsou neméně krásné. Alespoň soudě podle fotek, jejich návštěvu si nechávám zase na někdy jindy.

Dva praktické tipy: na Ko Ngai nejsou bankomaty, obchody, lékárny apod. Jste odkázaní jen na restaurace a prodej základních věcí v resortech (opravdu hodně základních). Zároveň je Ko Ngai i o něco dražší, než třeba Koh Lanta. Vezměte si sebou dost peněz a pokud potřebujete například speciální stravu či léky nakupte si je před odjezdem na Ko Ngai.

Závěr pobytu a nevyhnutelné loučení

Náš společný pobyt se nachýlil ke konci. Holky odletěly do Bangkoku, odkud za dva dny pokračovaly směr Praha. Stihly si ještě zajet do Ayutthaya, kterou vám rozhodně můžu doporučit. Já jsem zůstala v Krabi, odkud jsem měla v plánu pokračovat dál do Kanchanaburi. Přiznávám, že to loučení bylo vážně smutné a najednou mi už nepřišlo až tak moc cool cestovat sama. Poprvé za celou cestu jsem se cítila vážně osamělá. Ale…kdo cestuje sám, není nikdy sám a tak ani moje další cestování nebylo vůbec smutné, spíš naopak…docela se to rozjelo :-)) Ale o tom zase příště 🙂

Rozpočet na jednu osobu na 3 noci na Koh Ngai

  • Doprava, výlety: 400 Baht loď sem
  • Ubytování: 3 800 Baht
  • Strava: 1 508 Baht
  • Alkohol: 400 Baht

Celkem: 6 108 bahtů, 3 970 Kč

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close