Kanchanaburi: jak se sem dostat a co dělat?

Označení „Most přes řeku Kwai“ je poměrně geograficky nepřesné, to však nebrání tomu, aby díky němu nebylo městečko Kanchanaburi proslulé. Most přes řeku Kwai ale zdaleka není všechno, co můžete v Kanchanaburi a okolí vidět. Tohle město totiž nabízí mnohem víc. Ať už jste milovníci železnice, přírody, skvělého jídla nebo si chcete užít romantiku na řece, Kanchanaburi si zamilujete. Jak se do Kanchanaburi dostanete a co zde můžete vidět?

Jak se do Kanchanaburi dostanete?

Na výběr jsou dvě možnosti – autobus a vlak. Autobusy odjíždějí zhruba každou půlhodinu z autobusového terminálu Sai Tai Mai nebo každou hodinu z Morchit Bus Terminal (někdy bývá uvedeno jen Mochit). Na obě se dostanete městským autobusem z Khao San, případně ze zastávek po cestě. Cesta autobusem do Kanchanaburi trvá 2 až 4 hodiny a lístek stojí kolem 100 bahtů.

Druhou možností je vlak z nádraží Thonburi. Výhody vlaku? Nižší cena, po příjezdu do Kanchanaburi budete v pěší vzdálenosti od centra a hlavně – koupíte-li si lístek do třetí třídy, budete mít o zážitek postaráno už během cesty do Kanchanaburi. Nevýhoda je jen ta, že vlaky nemají tak frekventované spojení jako autobusy. Informace o spojeních lze hledat například na 12GoAsia

Kde se v Kanchanaburi ubytovat a zažít jedinečnou romantiku na řece?

Romantické západy slunce nad řekou a její jemné pohupování jsou doslova balzámem na duši a skvělým relaxem po dni plném výletů. Při troše štěstí uvidíte i nádherně rozkvetlé lekníny. Stačí se pouze ubytovat v některém z hotelů na řece. Máte-li nižší rozpočet, doporučuji T&T Hostel Kanchanaburi, který nabízí základní avšak čisté ubytování a příjemné majitele i atmosféru. 

Co můžete podniknout v Kanchanaburi?

V Kanchanaburi si na své přijdou milovníci historie, přírody i dobrého jídla. A co tady můžete podnikat?

Zajet si do národního parku Erawan

Národní park Erawan je společně s mostem přes řeku Kwai jednou z největších atrakcí Kanchanaburi. Nabízí vodopády s průzračně tyrkysovou vodou a kameny takové struktury, že po nich lze bez problémů chodit (i přesto však buďte opatrní). Cesta z Kanchanaburi trvá na skútru 1 až 2 hodiny dle vašich řidičských schopností. Doporučuji vyrazit co nejdříve ráno, později je zde více lidí a vodopády se zavírají celkem brzy. Vstupné je 300 bahtů.

Tip: Vodopády podobného charakteru najdete také v provincii Loei na severovýchodě Thajska nebo u Luang Prabang v Laosu.

Podívat se na most přes řeku Kwai

Název je poněkud zavádějící a o most ze slavného filmu se ve skutečnosti nejedná. To mu však neubírá na zajímavosti a fotogeničnosti. Když budete mít štěstí, uvidíte zde projíždět vlak a o skvělou fotku bude postaráno. Vlak na mostě zastavuje, veškeré focení je tedy bezpečné. Most je v hlavním turistickém centru Kanchanaburi.

Most přes řeku Kwai, Kanchanaburi, Thajsko
Most přes řeku Kwai, Kanchanaburi

Projet se po Death Railway k vodopádům v Nam Tok

Nestačí-li vám fotka, můžete se po mostě také projet. Doporučujeme koupit si lístek až do konečné stanice Nam Tok a projet se po celé Death Railway. Proč Death Railway? Za války na stavbě železnice pracovali a také ve velkém umírali váleční zajatci. Železnice bývá označována též jako Burma Railway, Siam-Burma Railway nebo Thai-Burma Railway. Původně totiž propojovala Bangkok s hlavním městem Barmy Rangúnem. V současné době má konečnou zastávku právě v Nam Tok. Smutná historie je naštěstí již dávno minulostí a vy si můžete užít cestu vlakem s krásnými výhledy na řeku a okolí. Kousek od zastávky jsou vodopády podobné těm v národním parku Erawan, pouze v menším měřítku. 

Cesta do Nam Tok, Kanchanaburi, Thajsko
Cestou do Nam Tok vás čekají krásné výhledy

Zažít romantickou plavbu při západu slunce

Most přes řeku Kwai stejně tak jako život na řece a podél ní si můžete užít na výletě motorovou lodičkou. Vyhlídkovou plavbu lze zakoupit přímo pod mostem. O ceně doporučuji smlouvat.

Navštívit muzea…

Vzhledem k historii najdete v Kanchanaburi několik muzeí a hřbitov veteránů. Chcete-li se dozvědět něco z historie Thajska, zde je to pravé místo.

…a chrámy…

Ať v Thajsku jedete kamkoliv, najdete zde vždy nějaký chrám, jinak to v buddhistické zemi ani nejde. Nejznámější je Prasat Mueang Singh, který je postavený ve stylu khmérské architektury, jež proslula díky kambodžskému Angkor Watu.

…nebo slony v Elephants world 

Slony bez týrání si lze užít v Elephant worldu. Při návštěvě je můžete nakrmit, vykoupat nebo si s nimi dojít na procházku. Ježdění na slonech se zde neprovozuje.

Skvěle se najíst na night marketu…

Hned vedle vlakového nádraží se koná každý den velký night market, na kterém můžete ochutnat spoustu (nejen) thajských jídel a specialit za velice příznivé ceny.

Night market, Kanchanaburi, Thajsko
Na night marketu se vždy skvěle a levně najíte

…a na závěr si dát drink za pár bahtů

Kousek od ubytování T&T Hostel Kanchanaburi, které jsme zmiňovala výše, najdete malý nenápadný bar s příznačným názvem “Get drunk for 10 baht”. Samozřejmě, že za 10 bahtů se zde člověk obvykle neopije, i tak si ale můžete dát drink za pár korun, potkat se s cestovateli z celého světa a nasát zase trochu jinou atmosféru Kanchanaburi.  

A pokud ještě nemáte dost…

…a zároveň jste dobrodruzi, půjčte si v Kanchanaburi skútr a vyražte ještě dále za Erawan National Park. Můžete zvolit buď trasu přes Sai Yok National park do Khao Laem National park nebo na druhou stranu okruh kolem Chaloem Rattanakosin National ParkPhutoei National Park. Tyto výlety nejsou na jeden den, ale ubytování, i když v menším množství, po cestě najdete vždy.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close