3 holky na tripu v Thajsku, část první – Krabi

Kdo cestuje sám, není nikdy sám. Tohle heslo je více, než pravdivé a potvrzuje se mi pořád dokola. Kdybych si to spočítala, tak jsem úplně sama cestovala možná dva měsíce. V lednu jsem měla jednu z nejmilejších návštěv – kamarádky, které znám už od střední školy. Navštívily jsme spolu celkem tři místa – Krabi, Ko LantuKo Ngai. První v pořadí bylo Krabi.

Moje cesta na Krabi, aneb jedu za holkama

Cesta z Khao Soku do Krabi byla (ostatně jako skoro všechny přesuny v Thajsku) lehce na infarkt. Dopravu jsem měla zaplacenou od hotelu do hotelu, všechno probíhalo hladce, ovšem pak jsem se zasekla před Krabi. Čtyři kilometry před Krabi je stanoviště minivanů, kde všechny, kteří přijedou, překládají do dalších minivanů podle toho, kde je kdo ubytovaný. Já jela do Krabi town, kam nikdo nejel, takže jsem si pěkně hodinku a půl počkala. Mezitím mi ještě nabízeli taxi za 300 bahtů. Děkuji pěkně, tolik stála celá cesta sem. Jsem v Thajsku zvyklá na leccos a miluji ho přesně pro jejich no stress přístup, ale tady začínaly téct nervy i mě.

Konečně jsem dorazila do města. Sice ne k hotelu, ale ten kousek pěšky už dojdu. A tam na mě čekaly holky! Kterým se nějakým zázrakem podařilo přehodit a stihnout dřívější let z Bangkoku. Bylo naprosto úžasný vidět po dvou měsících známé tváře. A to cukroví taky nebylo k zahození, dotek našich Vánoc v Thajsku…děkuju holky!

Krabi, první půlden po příjezdu

Díky tomu, že holky dorazily dřív, mohly jsme hned odpoledne prozkoumat první pláž – Railay Beach. Jedna z nejznámějších pláží Thajska. Mno. Za mě tak 50% maximálně. A to jen díky skalám, které pláž obklopují. To byla vážně nádhera. Ale. Je to takové “must visit”, které vám stačí vidět jednou a vracet se sem nechcete. Moře nic moc čisté a doslova hlava na hlavě. Cesta zpátky pro mne byla tak trochu vysvobozením. Den jsme zakončily večeří na velkém night marketu hned u přístavu. Spousta super jídla za pár korun, joooo to můžu 🙂

Galerie

Krabi den druhý, šílený výstup, nádherné výhledy a konečně pěkná pláž

Druhý den jsme se vypravily na Tiger Cave Temple. Tak strašnej výšlap jsem v životě nezažila. Celých 1 237 schodů. Některé vysoké jako dva schody. V půlce se mi chtělo brečet. Před cílem se mi chtělo umřít. Do toho drzé opice, co se vás snaží okrást. Po cestě dolů mě bolely kolena jak blázen. A když jsem slezla, klepaly se mi nohy jak nikdy. Namožené svaly jsem cítila ještě týden. A při pohledu na schody se mi chtělo zvracet. A znova brečet. Jakmile jsem ale vylezla nahoru, rudá jak přezrálý rajče, viděla jsem asi nejkrásnější vyhlídku svého života. Nádhera, nádhera, nádhera. Tenhle výšlap stál rozhodně za to.

Jelikož jsme holky super akční a šikovné a Tiger Cave Temple jsme zvládly za dopoledne, zbyl odpoledne čas na Ao Nang Beach. Další z nejznámějších Thajských pláží. Upřímně nechápu moc proč. Moře špinavé, pláž ošklivá a úplně o ničem, kolem jen samé předražené restaurace, hromada turistů a atmosféra žádná. Něco hezkého tady ale přeci jen je. Pláž Pai Plong Beach Centara. Abyste se na ní dostali, musíte dojít až na konec Ao Nang a pak přes les. V maps.me označeno jako Monkey Trail. Při odlivu se dá jít i přes moře, ale ten zrovna nebyl. Pláž je asi nejkrásnější z těch, které jsem v téhle oblasti viděla. Zátoka obklopená skalami, krásná pláž, voda celkem čistá a pár lidí. Parádička.

Večer klasicky night market, tentokrát i s Davidem, se kterým jsme tou dobou byli v kontaktu cca měsíc přes FB a který měl zrovna cestu přes Krabi na workaway do Khao Soku. Hezky po Thajsku jsme sdíleli luxusní rybu a krevety a následně vyrazili na drink. I přes solidní únavu dámské části jsme vydrželi asi do půlnoci. Doufala jsem, že na Davida ještě někde po cestě narazím, tušila jsem, že by to mohlo být vážně dobrý. A nespletla jsem se, i když to jsem v tu dobu nemohla vědět. Nedlouho po našem prvním setkání jsme však podnikli jeden super punkový trip.

Den třetí, slavná Maya Bay a Phi Phi

Poslední den jsme si rezervovaly přes hotel výlet na Bamboo Island, Maya Bay, Phi Phi a okolí. Organizace výborná a na jedničku, bylo vidět, že pořádaní výletů tady mají vymakané. Bamboo Island byl nádherný, krásná pláž a průzračné moře. Přesně na tohle jsem se do Thajska těšila a konečně se mi to splnilo. Měly jsme štěstí, že jsme sem dorazily mezi prvními, protože za chvíli se pláž už značně naplnila. Kam jsme včas nedorazily, byla Maya Bay. Zátoka, kterou proslavil film Pláž s Leonardem DiCapriem. A naprosto oprávněně. Úžasná pláž s jemným bílým pískem, průzračnou vodou, obklopená skalami kolem dokola. Ovšem zapomeňte na to, že si tady lehnete a vychutnáte si tu nádheru. Absolutně narváno. Pokud chcete vidět Maya Bay v její nedotčené podobě budete si muset zaplatit soukromý výlet a jet dříve nebo naopak později. Za tímto účelem by bylo nejlepší ubytovat se na Phi Phi, které bylo naší poslední zastávkou. Nestihla jsem z něj vidět moc, ale ačkoli turistická místa moc nemusím, na den dva by tady určitě stálo za to zůstat. Pokud nejste příznivci rušných party míst, ubytovat se dá i dál od centra a budete mít víc času na prozkoumání ostrova a jeho okolí.

Pár slov závěrem o Krabi

Co říct závěrem? Krabi a okolí jsou opravdu nádherné, ale vyžadují trošku pevnější nervy, obrnit se trpělivostí a počítat s tím, že na plážích rozhodně nebudete sami. A že to nebude vždycky jako z propagačních obrázků cestovek. Byla jsem ráda za ubytko Sleep Easy Krabi v centru Krabi Town. Nebylo tu přelidněno, atmosféra byla víc lokální, všechno bylo relativně blízko, poblíž night market se spoustou super jídla a příjemné bary bez diskoték, prostitutek a nalitých uřvaných skupinek. Za mě ideální stanoviště pro poznávání Krabi.

Rozpočet na jednu osobu za 3 noci na Krabi:

  • doprava, výlety: 330 baht minibus, 2 260 baht výlet Phi Phi, lodě, taxi
  • ubytování: 1 100 baht
  • strava: 625 baht
  • alkohol: 500 baht
  • cigarety: 159 baht

Celkem: 4 974 baht, 3 233 CZK

Close
Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close