Lenka a Lenka ve Vietnamu, část VII. na cestě po Ha Giang loop

Probouzím se do třetího dne na naší cestě Ha Giang loopem. Po dvou dnech jízdy na motorce se cítím vážně dost unavená. Aby toho nebylo málo dostávám menstruaci a s ní spojené křeče v břiše a bolesti zad a kyčlí. K tomu se přidávají bolesti žaludku a pekelný průjem. Teda spíš sračka, řekněme si to na rovinu. Ideální stav pro další den na motorce. Zalézt zpátky do postele by vůbec nebylo marný. Ale přece se z toho NEPOSERU! Já ne, já fakt ne.

Chvíle rozhodování, jestli si vzít to zpocený smradlavý oblečení anebo to, co mi nestihlo uschnout a je vážně dost nepříjemně vlhký. Na holky jsme se zbalily až neuvěřitelně úsporně, potřeba nebýt těžké musela ustoupit veškerému komfortu. A tak si každý večer přepíráme oblečení ve studené vodě v naději, že do rána uschne. Většinou neuschne. S myšlenkou „co tě nezabije, to tě posílí“ do sebe hážu dva brufeny, startuju motorku a vyrážíme na snídani. Do podniku, který měl spoustu kladných recenzí. Jak moc hnusné a mastné to bylo se nedá ani vypovědět. No nic, co tě nezabije, to tě posílí. Hlavně se z toho neposrat. Doslova.

Byly jsme v Číně! (skoro)

Vyjíždíme a další nádherné výhledy nechávají zapomenout na všechny útrapy a nepříjemnosti. Rozhodneme se sjet z hlavní cesty a zajet někam do vesnic. Mapy tady už moc dobře nefungují a tak prostě jedeme tam, kam nás cesta zavede. A zavedla nás až na hranice s Čínou, kde jsme si za naprostého nezájmu pohraničníka, který si hrál hry na mobilu, udělaly alespoň pár fotek. Jestli by byl schopný rychlé akce v případě našeho přejezdu dál netušíme, ale riskovat to nehodláme. Radši si v jedné z vesnic dáme kafe a relax. K našemu překvapení paní majitelka mluví anglicky a je strašně příjemná. Na severu poměrně dost nestandardní situace.

Tip č. 1: Zásobte se základními léky a ženy a dívky i tampony. Ve městech lékárny sice jsou, ale ty vám budou uprostřed hor k ničemu. Tampony jsou téměř nesehnatelnou věcí.

Skvělá vietnamská kuchyně? Ne vždy…

Oběd už taková hitparáda nebyl. Objednáváme si vepřové a zeleninu. Na talíři nám přistanou mastné kusy špeku plavající v oleji. Bléééééé. A smrdí to tady. Zvedá se mi žaludek a jdu raději ven. Dneska je evidentně den hnusného jídla. Mám pocit, že se proti mě všechno spiklo a že tenhle okruh je spíš taková stezka odvahy pro dospělé než výlet. A vlastně i je. I přes to, jak je to všechno krásný, je to i poměrně náročný. Výhledy naštěstí vše zachraňují a znova a znova zvedají upadající morálku.

Tip č. 2: . Troubit, troubit, troubit…ač se vám to může zdát šílené, tak základní pravidlo bezpečnosti je troubit vždy a za všech okolností. Jiná pravidla neexistují.

Zářící Dong Van aneb Vietnamci jsou mistři kýče

Za několik desítek kilometrů a spousty výhledů přijíždíme do města Dong Van. Další disco city. Vždycky mě tu překvapí kontrast chudých vesnic a vytuněných měst v místech, kde by je člověk vůbec nečekal. Nad silnicí se vznáší svítící a blikající brány se srpy a kladivy, na chodníku lavičky obehnané obřím neónovým srdcem a stromy na náměstíčku jsou ověšené milionem růžových světýlek. Už jsem vám někdy říkala, že Vietnamci, potažmo celá Asie si libuje v totálním kýči? Nakonec se mi to ještě začalo líbit. Praha je fakt v tomhle nudná 😀 Ubytování jsme tentokrát zamluvily předem po cestě. Dnes jsme vážně rády, že nemusíme nic řešit a shánět. Jen zaparkovat motorku, odvázat batůžky, sprcha, rozvěsit oblečení, co doposud neuschlo, večeře a vytoužený spánek.

Galerie

Zlatý hřeb výletu – přehrada Ma Pí Leng Pass

Probouzím se odpočatá a s daleko lepší náladou než včera. Dneska nás čeká nejkratší úsek, venku svítí sluníčko a my si pouštíme svoje oblíbené reggae písničky. Paráda, paráda, paráda. Díky bohu, že všechny krize na cestě nemají nikdy dlouhé trvání. Přijíždíme k za mě největší pecce celého okruhu – přehradě Ma Pí Leng Pass. Nejdřív si u babči u silnice dáme sladké brambory z grilu se solí a pepřem a maso na špejli. Sedím si tam tak na té malé stoličce, pozoruji babču, co jí stačí pro byznys kovový rošt a nádoba s uhlím a znova si říkám, že v jednoduchosti je vážně krása. Pak už je čas na kochání se výhledem na údajně nejhlubší údolí jihovýchodní Asie. Několikrát zastavujeme na různých místech a když máme už asi milion fotek ze všech úhlů, už jen tak sedíme, pokuřujeme a vychutnáváme si tu nádheru. Chytá mě zase takový ten pocit, že bych se už nikdy v životě nechtěla z tohodle místa pohnout.

…a Bohem zapomenutá vesnička

Když se dostatečně vynadíváme, vyrážíme dál a opět sjíždíme z hlavní cesty do vesniček. Kopce jsou tu opravdu vysoké a údolí hluboké. Cestu dolů nám několikrát křižuje holčička pasoucí kozy. Jak se tu asi lidem žije? Daleko od civilizace, daleko od všeho? Přijíždíme do malé vesničky. Jeden obchod s minimálním výběrem zboží. Všichni stojí a koukají na nás. Dáváme si tu jeden redbull a chvíli odpočíváme. Celou dobu všichni mlčí a pozorují nás. Evidentně jsme tu za atrakci. Dál už je cesta rozbitá a tak se vracíme zpátky. Zkusíme ještě jednu odbočku, ale vede jen na jakési staveniště. Kde jsme opět za atrakci. Jak jinak.

Tip č. 3: Dobře zvažte svoji fyzickou i psychickou kondici a řidičské schopnosti a dovednosti, Ha Giang loop opravdu není terén pro nezkušené začátečníky.

…a rozmazlení se v luxusním pokoji za 200 Kč

Za chvíli dojíždíme do města Meo Vac. Času jsme měli dnes spoustu, kilometrů moc nebylo a tak máme čas i na shánění ubytování na místě. Docela luxus jsme tentokrát vychytaly a za obvyklou cenu 200 tis. dongů. Máme dokonce i balkón. Na kterej se nám podaří zavřít dveře tak, že už nejdou otevřít. Po zbytek večera je o zábavu postaráno. Na cígo se leze oknem. Proč ne že jo. Večeře proběhne stylem pivo a špejle na ulici, což je za mě opravdu nejlepší jídlo, které tu člověk může dostat. Chuťově vždycky nesrovnatelně lepší než restaurace a za minimální cenu. Jsme za půlkou cesty, čtvrtý den byl nenáročný a super krásný, usínám dobře najedená a s pocitem, že jsme vážně sakra dobré!

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close