Tetování v Ranongu a Silvestr s Thajci v Khao Soku

Ještě dva dny před odletem z Myanmaru jsem úplně moc nevěděla, kam se v Thajsku vydám. Věděla jsem jen to, že nechci zůstat v Bangkoku a nechci trávit Silvestr na nějakém rušném turistickém party místě. A potřebovala jsem na jih, protože za mnou za týden měly přijet kamarádky. Abrakadabra, prst do mapy a co takhle třeba Ranong a Khao Sok?

Konečně v Thajsku…ale ta cesta!

Když jsem si bookovala jízdenky na čas 6 hodin po příletu, říkala jsem si, co budu dělat takovou dobu v Bangkoku…díky bohu za mojí velkou časovou rezervu! Projít imigračním byla sranda, ale pak vybrat peníze, koupit SIM kartu a přemístit se z Don Mueang na autobusové nádraží Sai Tai Mai byla záležitost na půl dne. Autobusy je ale přesun po městě nejlevnější, takže asi tak. Prozradím vám něco ze světa low-cost cestování. Není to o tom šetřit za každou cenu a nic si neužít. Je to o ušetření na nepodstatných věcech, aby nám zbylo na ty důležité. Třeba na pivo. Ehm.

Po deseti hodinách v autobuse, kdy jsem usla sotva na pár minut, jsem se v 7 ráno ocitla v Ranongu. Úplně vyřízená. 24 hodin na cestě je 24 hodin na cestě. Ubytování jsem si zabookovala už předem, nemínila jsem nikde s batohem lítat po městě. Hotel Sintavee byl nejlevnější, který jsem našla. Recepční se ani nesnažil tvářit příjemně. Co taky čekat po ránu a za ty prachy. Ideální místo pro milovníky retra, větší díru jsem snad ještě neviděla. Ale! Mě se to místo fakt líbilo. Taková ta zvláštním způsobem sympatická ošklivost. A můžu být ráda, že mě ubytovali už v 7 ráno. Jdu umřít do postele, na kterou se fakt těším.

Motorky nejsou, zato mám ale novou kérku! Z dost divnýho místa…

Chvilku jsem se prospala a vyrazila do města hledat půjčovnu motorek a zároveň studio, které jsem měla vytipované na tetování, které jsem si chtěla nadělit k Vánocům. Půjčovnu motorek jsem žádnou nenašla. Až jsem na chvíli zapochybovala, jestli jsem v Thajsku. Tetovací studio jsem ovšem našla. Bohužel se tvářilo jako zavřené. Ale v Baganu jsem si slíbila, že když něco chci, tak za tím půjdu. Takže jsem se tam vetřela. Vteřinu poté jsem zapochybovala, jestli jsem udělala dobře. Poněkud bizarní místo. V rohu místnosti ohrádka s mopsíky, kteří tam zvesela učůrávali na podlahu. Super místo, kde si udělat tetování. Nějak ale nebyl moc čas na přemýšlení, protože prej klidně hned. Jasný, nevypadalo to, že tady bude nějak extra hodně zájemců o tetování a každá příležitost se musí využít. Jsou to dva měsíce, mám krásnou kérku, žloutenka zatím nic a žiju. Uchcávající mopsíci asi nezanechali na mém zdraví následky.

Po tak dlouhé cestě a pár hodinách spánku bylo tetování další ránou pro můj organismus. Následující dva dny jsem prospala ve svým luxusním hotýlku. Moje nadšené objevování a chuť po výletění zůstaly v Myanmaru. A to jsem ještě netušila, že tam zůstanou dost dlouho. Místo nich nastoupila touha žít Thajský lazy life style. Docela mi to jde a není to vůbec špatný.

A co dál? Staré známé „strčím prst do mapy“ a jede se do Khao Soku

Bez motorky jsem byla poměrně dost odepsaná, takže když jsem se probrala ze svojí velký spací party, byl čas začít vymýšlet, kam dál. Volba padla na Khao Sok, jeden z Thajských národních parků, který jsem měla už dřív vytipovaný. Z Ranongu do Khao Soku musíte jet přes Takua Pa, kde se přestupuje. Na jízdní řády se neptejte, nějak to prostě vždycky jede. Cesta zabere cca 4 až 5 hodin, takže nic hrozného. Z/do Takua Pa taky jezdí autobusy do/z Surat Thani, Krabi, Phuketu, Bangkoku atd.

Už po cestě ke Khao Soku jsem si mohla dopřát nádherné výhledy na typické skalnaté útvary, které jsou rozeseté po celém jihu Thajska. Můj hostel, příznačně nazvaný Khao Sok hostel, byl asi tak o tisíc levelů výš než předchozí hotel. Hlavní devízou byl výhled z balkonu na hory. Nádhera. Takže jsem tu strávila dva dny v naprostém nic nedělání. Jen jsem seděla na balkoně, zírala na hory, jedla a spala. Pak jsem se konečně probrala a vypravila se na trip do džungle.

Galerie

Někdy je větší hrdinství jít zpátky než dopředu…

No takže. Vstup do národního parku 300 bahtů. Po deseti minutách jsem celá mokrá. Od deště, vlhkosti v lese i vlastního potu. Kam se vytratila moje kondice? Jsem úplně KO. Cesta mezi bambusy až do nebe je ale krásná, takže zatnu zuby a jdu dál. V okamžiku, kdy jsem měla podle mapy mít za sebou už minimálně půlku vodopádů a neviděla žádný, dorazím k jakémusi stanovišti, odpočinkovému místu a výchozímu bodu na cestu dál. Cestička se razantně zužuje a před ní se tyčí výstražná cedule říkající, že bez průvodce ani krok dál. Já ale žádného nemám. Když už jsem tady, tak to přece neotočím. Sklouznu se po jednom obrovském balvanu a vykračuji si dál. Turistů razantně ubylo. Asi kvůli tý ceduli nebo co. Není mi úplně příjemné být sama v džungli, kam se bez průvodce nesmí. Zaplaším všechny svoje divoké fantazie a odbočím k prvnímu vodopádu. Kde nic tu nic. Hm divný když je dry season.

Po cestě od vodopádu zabloudím! Já, která jsem pyšná na svůj dobrý orientační smysl. Nefunguje maps.me ani google mapy. Moje bujná fantazie o divokých zvířatech a smrtelných nehodách v džungli se rozjíždí naplno. Když se konečně vymotám, zjistím, že jsem bloudila v kolečku pár metrů. Nečekaně a s použitím rozumu zhodnotím situaci a usoudím, že na tohle prostě nemám.

Celou cestu zpátky si říkám, že jsem tak trochu poseroutka. Tak trochu víc. A docela si to vyčítám. Docela dost. Nakonec se ale během tý půlhodinky, co jdu zpátky, vydýchám a usmířím sama se sebou. Prostě to nevyšlo a někdy je lepší se vzdát, než si hrát na hrdinu. Aspoň jsem viděla roztomilý opičky po cestě zpátky.

….a někdy je lepší zaplatit si organizovaný výlet

Na jeden z dalších dní si raději zaplatím trip po jezeře a nic neřeším. Nejlevnější zrovna není, ale někdy je lepší užívat si zážitků a míst aniž bych se musela zatěžovat zbytečným přemýšlením a stresovat se, jestli nezabloudím a jestli mě něco nesežere. Výlet na jezero tady pořídíte všude, stojí kolem 1 500 bahtů + vstup do NP 300 bahtů. Nabízejí i výlet přes noc, ale moji spolubydlící mi řekli, že to za to úplně nestálo, takže jsem se spokojila jen s denním výletem. A byl to báječný den na jezeře!

Klidný Silvestr? Ani nápad, pořádná oslava s Thajci a chroustání brouků!

Pokud máte jen dva, tři týdny dovolené a chcete se podívat i jinam než k moři, budou vám na Khao Sok stačit 2 až 3 dny úplně v pohodě. Já jsem tu nakonec strávila týden, který jsem zakončila nejlepší oslavou Silvestra, jakou jsem si mohla přát. A následně pořádnou kocovinou.

Plánovala jsem strávit Silvestrovskou noc s jedním pivem a v klidu si přemýšlet o světě, životě a o dalších blbostech a nesmyslnostech. Když jsem ale šla z nákupu, rodince majitele hostelu a jejich známým se mě nejspíš zželelo a pozvali mě, ať slavím s nimi. Náš Silvestr není Thajský tradiční svátek, ale jelikož se Thajci rádi baví, každá příležitost dobrá. Proč ne. Skvělá večeře, spousta srandy a Hong Tongu. Ten mi taky pomohl k tomu, abych pozřela smažené brouky, na které se mě snažili celou dobu vyhecovat. Podařilo se jim to. Jak jsem se s tím poprala se můžete mrknout tady. Hmyz není tradiční a obvyklou složkou potravy Thajců, někteří se na to též slušně šklebili, ale když do toho šla běloška, neměli už moc na vybranou a museli zkusit taky. Takže srandy kopec a skvělej večer. Strašně ráda se bavím a popíjím s Thajci. Jsou bezprostřední, zábavní, nezkazí žádnou srandu, moc se s ničím nestresují a tak. A pít umí taky statečně, to už jsem si ověřila několikrát. Historkám o tom, jak Asiati nesnesou alkohol nevěřte! Takže mne druhý den čekala parádní kocovina. A taky balení a následně přesun do Krabi, kde jsem měla sejít s holkama na jejich/naší dvoutýdenní dovolenou.

Welcome to Thailand and happy New Year! 🙂

Rozpočet za Ranong a Khao Sok:

Ranong:
 • Doprava, výlety: 527 cesta sem, MHD Bangkok 69
 • Ubytování: 400
 • Strava: 294
 • Alkohol: 50
 • Cigarety: 590
 • Oblečení a kosmetika: kosmetika nákup 340, tetování 10 000

Ranong celkem: 12 270 baht, 7 975 Kč

Khao Sok:
 • Doprava, výlety: 240 baht cesta sem, 1 500 výlet, 2 x 300 baht vstup do NP
 • Ubytování: 750 baht
 • Strava: 655 baht
 • Alkohol: 420 baht
 • Oblečení a kosmetika: 250 baht dry bag, 180 baht prádelna, 432 baht šaty, 155 baht kokosový olej

Khao Sok celkem: 5 182 baht, 3 368 Kč

Celkem Ranong + Khao Sok: 17 452 THB, tzn. 11 344 Kč

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close