Češka v Malajsii

Na Sumatru za orangutany a slony

Chcete zažít pořádné dobrodružství? Trekovat v deštném pralese? Přespat v džungli? Vidět orangutany ve volné přírodě? Pohladit si, umýt a nakrmit slona? Pojeďte na Sumatru, na jedno z posledních míst na zemi, kde můžete vidět volně žijící orangutany a další druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí – deštném pralese. Zažijete výlet nabitý jedinečnými zážitky, na které budete vzpomínat celý život.

Kam přesně?

Bukit Lawang je výchozím místem pro treky do národního parku Gunung Leuser, jednoho z mála míst, kterým se vyhnulo kácení deštných pralesů. Oblast kolem národního parku však byla, stejně jako mnoho jiných míst v Indonésii, značně zasažena a zničena kácením deštných pralesů za účelem zakládání palmových plantáží.

Obyvatelé Bukit Lawang se snaží o vyléčení zmrzačených orangutanů, které postihlo kácení pralesů a které se podařilo zachránit, a jejich navrácení do volné přírody. Zároveň se zasazují o ochranu těch, kteří stále ještě žijí v deštném pralese. Přímo v Bukit Lawang je záchranná stanice pro orangutany a část výtěžku z treků do džungle jde na provoz této stanice. Treky jsou regulovány tak, aby nedocházelo k rušení zvířat v jejich přirozeném prostředí. Každý průvodce musí být certifikován indonéskou turistickou asociací, dodržovat přísná pravidla stanovená asociací a postarat se o bezpečnost lidí i zvířat po celou dobu výletu.

Sloni, za kterými se lze podívat do vesnice Tangkahan, mají podobný osud jako orangutani. Jejich populace se vlivem kácení deštných pralesů výrazně snížila a do budoucna hrozí jejich vyhynutí. V Tangkahan sanctuary se o slony velice dobře starají a s ježděním na nich se zde nesetkáte.

Z Tangkahan sanctuary

Jak může vypadat program vašeho výletu?

Program bude sestaven individuálně na základě vašich požadavků, finančních možností a počtu dnů, které máte k dispozici. Uvedený itinerář slouží pouze pro představu, co vše je možné zažít.

  • 1 den: přílet do Medanu, přejezd do Bukit Lawang privátním klimatizovaným minivanem/místní dopravou a ubytování. Večer společná večeře s indonéským průvodcem v některé z lokálních restaurací, kde se probere následující program, dozvíte se, jak se zde žije atd.
  • 2 den: odchod na trek do džungle s přespáním, během kterého můžete spatřit orangutany a další druhy zvířat. Pokud budete mít štěstí, lze vidět i největší kvetoucí rostlinu na světě – raflesii. Přenocování ve stanech v džungli.
  • 3 den: návštěva vodopádů, návrat z treku, sjíždění řeky. Odpoledne výlet do jeskyně, koupání u řeky. Večer společná nebo individuální večeře v Bukit Lawang, případně další program.
  • 4 den: výlet do vesnice Tangkahan se zastávkou u horkých pramenů, lokálním obědem a krmením/mytím slonů v záchranné stanici. Návrat do Bukit Lawang. Večer opět společný nebo individuální program dle dohody.
  • 5 den: návrat na letiště do Medanu privátním klimatizovaným minivanem, odlet.

Galerie aneb co můžete vidět

Možná místa odletu/začátku výletu

Pokud s vámi pojedu já jako průvodce, můžeme odlétat z Langkawi, můžeme se sejít na letišti na Penangu nebo až na letišti v Medanu – dle toho, jaký je váš přechozí program. Pokud bysme letěli přes Penang, můžeme k výletu přidat ještě jednu nebo dvě noci na Penangu a prohlédnout si Georgetown, případně další památky – pokud máte dost času, rozhodně tuto variantu doporučuji.

Po ukončení výletu se můžete vrátit se mnou na Langkawi či kamkoli jinam, kam směřuje váš další program. Můžete se vydat i na další místa na Sumatře. Zajímavá místa ráda poradím já či váš indonéský průvodce, případně je možné zajistit další kompletní výlet na míru.

Pokud mne sebou jako průvodce nebudete potřebovat, vyzvedne vás objednaný transport na letišti nebo dostanete instrukce pro cestu místní dopravou a v Bukit Lawang vás vyzvedne váš průvodce.

Jaká je potřebná fyzická kondice?

Na dvoudenní trek do džungle, výlet do jeskyně ani výlet za slony nemusíte být trénovaní sportovci. Výlety zvládne každý zdravý člověk v běžné fyzické kondici. První den je čistý čas chůze cca 4 hodiny, druhý den cca 20 minut k vodopádům. Často se účastní i starší osoby a rodiny s dětmi.
Delší než dvoudenní treky pro rodiny s dětmi nedoporučuji, odhadnutí zvládnutelnosti výletu je však vždy na zodpovědnosti rodičů.
Pro ostatní platí – jedná se o trek do džungle a i když se průvodci snaží zajistit maximální možný komfort, je zde vždy jistá míra nepohodlí. Je na osobním zvážení a odpovědnosti každého, jakou míru nepohodlí je ochoten snést a dle to si vybrat odpovídající délku treku.

Co si vzít sebou

Veškeré informace o doporučené výbavě obdržíte společně s potvrzením objednávky.

Víza do Indonésie

Občané ČR jsou vyjmuti z vízové povinnosti pokud jejich délka pobytu nepřekročí 30 dní – při příletu dostanete do pasu razítko, které vás opravňuje k pobytu za účelem turistiky v délce maximálně 30 dní. Váš pas musí být platný alespoň 6 měsíců od vstupu do země. Při vstupu do Indonésie se také musíte prokázat zpáteční letenkou s datem odletu ne déle než 30 dní od vstupu.

Kolik vás výlet za orangutany bude stát?

Jedná se o individuálně organizovaný výlet s programem na míru dle požadavků zákazníka. Pro stanovení ceny je tedy nutné tyto požadavky znát. Máte-li o výlet do Bukit Lawang zájem, vyplňte prosím, pokud možno kompletně, formulář uvedený níže a následně vám bude zaslán návrh programu a kalkulace.

Poptávka/žádost o kalkulaci
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Další kontakty

Facebook
Instagram
E-mail lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp +60 16-3139792

Další aktivity, které by se vám mohly líbit

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Sky-Bridge-tour.png.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Poznávání-relax-tour.png.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Kilim.png.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Food-tour.png.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Plavby.png.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Vareni.png.
Je to zajímavé nebo užitečné? Pošli to dál!
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Share on Tumblr
Tumblr
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest