Phuket: která super místa vidět a jak se k nim dostat?

Phuket jsem navštívila poprvé v roce 2016, kdy jsem se vydala na svoji vysněnou cestu do Asie. Už tenkrát nás někteří zkušenější známí odrazovali, že Phuket za nic nestojí a ať sem nejezdíme. Jenže to bych nesměla být já. Slova “nedělej to” se během cesty vzduchem k mým uším vždy přetransformují do “jdi do toho”. A navíc jsme se potřebovali dostat z Vietnamu do Bangkoku a já našla levnou letenku právě přes Phuket. Známí měli pravdu. Phuket byl strašný. Před dvěma týdny jsem ale zjistila, že Phuket je úplně super! Jak je to možné? Jak tenhle názorový zvrat vznikl a jak jsem si užila 6 dní na Phuketu?

Proč se mi Phuket poprvé nelíbil?

Na Phuket jsme přiletěli po téměř dvou měsících v Thajsku, Kambodže a Vietnamu. Měli jsme za sebou krásné pláže na – tenkrát ještě ne tolik rušném – Koh Changu, několik dní na snové pláži v kambodžském Ko Rongu, krásné pláže a úžasné místní na vietnamském Phu Quocu a mnoho dalšího. Taky jsme za sebou měli cestu plnou útrap, které provázejí všechny cestovatele-začátečníky v Asii.

Dorazili jsme tedy celkem unavení a navíc jsme si zcela neomylně vybrali nejrušnější (a za mě absolutně nejhorší) část Phuketu Patong. Když přemýšlím, jak bych ji charakterizovala, nenapadá mě nic jiného, než takové hezké české “kurvy, chlast a chlebíčky”. Akorát teda bez chlebíčků. Ty by to aspoň trochu zachránily.

Jediné, co bylo super, byl náš hotel s bazénem. Vše ostatní “tam venku” bylo k pláči. A to doslova. Když jsem poprvé viděla pláž, upřímně jsem se rozplakala, načež jsem Phuket vyškrtla z mapy světa.

Proč jsem na Phuket jela znovu?

Phuket by asi na mém seznamu zapovězených a navěky zapomenutých míst zůstal doteď, kdybych se přes Facebook neseznámila s Janou, která na něm už 8 let žije. Že jsem jí nepotkala dřív 😀 Už nějakou dobu jsem jí slibovala, že se za ní podívám. Kromě toho jsem na všech možných diskuzích četla, že i Phuket má spoustu krásných míst.

Moc se mi tomu věřit nechtělo, ale když nadešel čas mých dalších visa run a já objevila levnou letenku na Phuket, bylo rozhodnuto.

A bylo to super! Možná to bylo tím, že se o mě Janča skvěle postarala – ještě před cestou mě doslova zasypala spoustou skvělých rad a tipů, možná to bylo tím, že jsem nic moc nečekala. Každopádně jsem si to parádně užila! A vy můžete taky.

Jak? Jednoduše – o všechny tipy na super místa se s vámi podělím 🙂 Úplně na konci najdete také kontakt na Janu, která vám pomůže zařídit výlety a skvělou dovolenou na Phuketu.

Tip na letenky: Chystáte-li se do Thajska a vyhlížíte výhodné letenky, sledujte web Cestujlevně, kde se pravidelně objevují akční nabídky letenek do Thajska. Můžete si také nastavit notifikace a tak mít jistotu, že vám neunikne žádná z nabídek.

Phuket: tipy, kam zajet mimo hlavní turistickou oblast Patong

Na neznámých nebo hůře dostupných místech není problem být sami. Na těch známých je situace horší ale dají se najít možnosti, jak si je užít bez lidí. A pak jsou místa, kde davy lidí prostě jsou a nevyhnete se jim. Kde jsem byla já, jak jsem se tam dostala a stálo to za to?

Vyhlídka na Promthep Cape z malého chrámu

Phuket, Promthep cape

Na mys Promthep jezdí všichni. Zvlášť při západu slunce zde narazíte na spoustu lidí. Stačí však zajet k malému chrámu před mysem a vyhlídku si užít naprosto sami. Chrám je opravdu malý, je zde jen pár menších budov a sochy u vyhlídky. Skvělý výhled a pokojná atmosféra zaručeny!

Jak se sem dostat: v zatáčce před/za Promthep odbočka s nenápadnou branou a cedulí v thajštině. Dvě minuty jízdy, odbočka doprava značená další cedulí a jste u chrámu.

Phuket, tipy na místa
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

Vyhlídka Black Rock

Phuket, vyhlídka

Kolem vyhlídky se pohybují skupinky na čtyřkolkách s průvodci, k vrcholu a k nejlepší vyhlídce však vede pouze úzká lesní pěšinka do kopce, která je snadno přehlédnutelná a navíc se spoustě lidem pěšky nechce. Potkala jsem tu jen jednoho člověka, se kterým jsme se alespoň navzájem vyfotili. Pak zmizel a já si užívala tu krásu sama. Za mě top výhled!

Jak se sem dostat: po odbočení z hlavní cesty jeďte na skútru pořád nahoru dokud nenarazíte na obrovský kámen s nápisem “Pa Hindum”. Po levé straně přes cestu uvidíte malou pěšinku, kterou se dáte nahoru.

Phuket, vyhlídka
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.
Phuket, vyhlídka

Vyhlídka Windmill

Phuket, vyhlídka

Vyhlídka je vyznačená na mapě a dobře přístupná, takže zde určitě potkáte další lidi, nebyly to ale žádné velké davy. Výhled je super, předchozí dva jsou ale lepší – především díky absolutnímu klidu.

Jak se sem dostat: na skútru se dostanete až k vyhlídce, stačí následovat navigaci.

Phuket, vyhlídka
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

Yanui beach

Phuket, Yanui beach

Menší pláž, která je na mapách a je dobře dostupná. I presto, že zde nebudete sami, stojí rozhodně za návštěvu. Zvlášť při západech slunce je zde nádherně.

Jak se sem dostat: dle navigace a google map nebo maps.me dojedete až k pláži.

Phuket, Yanui beach
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

Nai Harn beach

Phuket, Nai Harn beach

Velká a hojně navštěvovaná pláž, na které narazíte na spoustu lidí. Klid a romantiku zde asi úplně nenajdete, pláž je ale pěkná a pokud chcete mít v dosahu obchody, restaurace a další zázemí, bude pro vás ideální. Oproti Patongu je to stále klidné a pohodové místo. Kousek od pláže je pěkný chrám – samozřejmě do něj nechoďte v plážovém oblečení a dodržujte dress code pro návštěvu chrámů.

Jak se sem dostat: dle navigace a google map nebo maps.me dojedete až k pláži.

Phuket, Nai Harn beach
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

Big Buddha

Phuket, Big Buddha

Big Buddha je bezesporu jednou z největších atrakcí na Phuketu. Ať je nebo není sezóna, vždy zde narazíte na davy lidí. Proto jsem překonala svoji lenost, vstala v pět ráno, a vyrazila na Big Buddhu za východem slunce. Kromě mě zde byl jen jeden pár z Ruska, který se spokojil s fotkou s opicí a zmizel. Pak už jsem si zde hodinu a půl bloumala, posedávala, rozjímala a užívala si super výhledy a poklidnou chrámovou atmosféru zcela sama.

Jak se sem dostat: dle navigace a google map nebo maps.me dojedete až nahoru.

Phuket, Big Buddha
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

Wat Chalong

Phuket, Wat Chalong

Na Wat Chalong jsem jela hned po návštěvě Big Buddhy. Bylo 9 hodin ráno, což je evidentně stále brzy, a tak jsem i zde byla téměř sama. Jedná se o soubor několika chrámů. V tom hlavním najdete v úplně nejvyšším patře, ve věžičce, ze které je krásný výhled, úlomky kostí Buddhy.

Jak se sem dostat: dle navigace a google map nebo maps.me dojedete až k chrámu.

Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

James Bond island a zátoka Phang Nga

Phuket, James Bond island

Jedno z “must visit” Thajska, na které míří denně davy turistů z celého světa. Pokud si opět přivstanete a pojedete na brzký ranní výlet, užijete si tuhle nádheru pouze s lidmi z vaší lodi (max. 15 osob). Při poslední zastávce na posledním ostrůvku stačí ignorovat pokyn “tady se může plavat” a vydat se na druhou stranu. Privátní plážový ráj zaručen.

Phuket, výlet

Jak se sem dostat: pro objednávky výletu kontaktujte Janu viz. níže.

Phuket Weekend night market alias Naka market

Phuket, nigh market

Víkendovému trhu se přezdívá “Chatuchak Phuketu”. Chatuchak je obrovský víkendový trh v Bangkoku, takže už asi tušíte. Ten na Phuketu je rozlohou o něco menší, i tak zde ale najdete spoustu stánků s oblečením, kosmetikou, suvenýry a jídlem. Jídlo mě osobně zklamalo, možná jsem si jen vybrala špatně, možná je to tím, že mám srovnání s domácí thajskou kuchyní, ale za mě mdlé a bez chuti. Pro nákupy oblečení a suvenýrů ovšem super.

Tip: Chystáte se poprvé do Thajska a rádi byste ochutnali co nejvíce jeho specialit? Přečtěte si, jaká jsou nejznámější thajská jídla, která byste rozhodně neměli vynechat.

Jak se sem dostat: dle navigace a google map nebo maps.me dojedete až k trhu, parkování motorek je bez problému, s autem můžete mít problém.

Phuket, nigh market
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

Na závěr něco nejen pro milovníky thajského boxu

Ať už provozujete či se jen zajímáte o thajský box, chcete se dobře najíst nebo si dát pivo v klubu se stejně naladěnými lidmi, vydejte se na Soi Ta-iad. Najdete zde spoustu tělocvičen, bary, zábavu i restaurace přizpůsobené požadavkům na výživu sportovců. Mě sem zavedla Jany kamarádka Majki a musím říct, že ač jsem tak trochu líná a odjakživa na sport levá, tak mě tenhle svět celkem fascinoval. Svojí zásluhu na tom měla taky Majki, která mi dělala super společnost a kterou jsem vážně obdivovala za to, co v životě zvládla.

Jak se sem dostat: dle navigace a google map nebo maps.me ulici bez problémů najdete, záchytným bodem může být například Tiger Muay Thai & MMA Training centre. Kousek od něj je příjemný reggae bar, kde hrává živá kapela.

Phuket, aktivity
Po kliknutí na obrázek se dostanete přímo na google mapy.

Kontakt na Janu

Jana žije na Phuketu už 8 let, takže se můžete spolehnout, že vám s plánováním vaší dovolené poradí lépe než kdokoli jiný a vy si tak užijete skvělou dovolenou v klidu a bez starostí. Jana se stará o FB skupiny Cestujeme do ThajskaDovolenka na Phuketě. Kontaktovat ji můžete na e-mailu yayag@azet.sk.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro dovolenou na Langkawi

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close