Doprava na Langkawi a cesta dál do Malajsie a Thajska

Jak poznat všechny krásy Langkawi nebo se dostat do dalších destinací v Malajsii a Thajsku? Kde vyhledávat dopravní spojení na lodě, vlaky a autobusy v Malajsii? Čtěte dále a dozvíte se, jak funguje doprava na Langkawi a jak se dostanete z ostrova do dalších destinací.

Všechny níže uvedené ceny jsou v malajských ringgitech (MYR, RM). Kurz se pohybuje kolem 5,3 Kč za 1 malajský ringgit (RM, MYR).

Doprava na Langkawi: grab, skútr nebo auto

Doprava na Langkawi je možná třemi způsoby: půjčení skútru nebo autaGrab. Veřejné autobusy na ostrově nejezdí. Máte-li dobrou fyzickou kondici, můžete si na výlety půjčit jízdní kolo.

Nechcete se starat o řízení ani o program? Podívejte se na moji nabídku výletů po ostrově – nebudete muset nic řešit a dozvíte se informace o Langkawi z pohledu místního.

Půjčení skútru

Řízení skútru je jednoduché a po krátkém zácviku to zvládnete, i když jste ho nikdy předtím neřídili. Nicméně pokud si netroufáte, půjčte si raději o něco bezpečnější auto.
Na Langkawi jsou z většiny kvalitní, široké a upravené silnice, takže se nemusíte bát žádných náročných terénů v podobě ostrých serpentýn a strmých stoupání. Řídí se vlevo na což byste si měli zvládnout zvyknout během jednoho dne. Doprava na Langkawi je po většinu roku poklidná a bezpečná, místní řidiči ohleduplní (jen moc nevěřte jejich způsobu ne/používání blinkru a buďte vždy v pozoru) a chaos, jaký znáte z asijských velkoměst vás zde nečeká.

 • K půjčení skútru je zapotřebí mezinárodní řidičský průkaz a pas, jako záloha se bere 50 – 100 RM.
 • Skútr lze půjčit přes hotel nebo na ulici, míst je spousta.
 • Podvody se skútry se zde nedějí, pro jistotu si však skútr při přebírání vyfoťte.
 • Půjčení skútru na Langkawi stojí cca 35 RM na 24 hodin. V některých termínech (Vánoce, Čínský nový rok, LIMA, Hari Raya) bývají ceny vyšší, naopak mimo sezónu se dá usmlouvat maličko nižší cena.
 • Litr benzínu se pohybuje kolem 2,20 RM, plná nádrž stojí 6 RM.
 • Při tankování na benzínce se vždy nejdříve platí, poté tankuje. Pokud byste natankovali za méně, než jste zaplatili, dojděte si k okénku, kde dostanete rozdíl částky zpátky.
 • Noste vždy helmu, dodržujte dopravní předpisy a zbytečně neriskujte.

Půjčení auta

Obecně platí to samé, jako u půjčení skútru – potřebujete mezinárodní řidičák a pas. Při převzetí auta zaplatíte zálohu 100 RM, kreditní karta není potřeba (u lokálních půjčověn). Na rezervaci je nejlepší Easybook, který má širokou nabídku aut za příznivé ceny a několik možných způsobů platby zálohy. Cena se liší dle typu auta, sezóny a půjčovny, např. za malé auto zaplatíte 50 až 100 RM dle jeho stavu, vybavení a sezóny.

Budete-li jezdit autem (u skútru to nemá asi úplně smysl), můžete při tankování na benzinových stanicích Petronas platit kartou přímo u stojanu. Na kartě bystě měli mít alespoň 200 RM, které se strhnou jako depozit. Po natankování se zaúčtuje částka za benzín a rozdíl se automaticky vrátí.

Grab

Grab je asijská obdoba Uberu. Jednoduše si nainstalujte aplikaci přes odkaz zde a taxi si objednávejte přes ní. Vidíte cenu předem a nemusíte smlouvat s taxikáři. Spropitné se od vás neočekává. Grab je ideální spíše na kratší vzdálenosti, dělat si s ním výlet po ostrově by se mohlo dost prodražit. Z některých míst je také problém sehnat taxi ve večerních či brzkých ranních hodinách a obzvláště to platí v případech, kdy chcete jet větší vzdálenost.
Grab funguje kromě Langkawi i ve všech větších městech v Malajsii. Pokud vám při instalování aplikace nepůjde přidat kreditní karta, nic se neděje, platit lze též v hotovosti. Jestliže budete aplikaci instalovat už v ČR, nebude vám fungovat na 100 %, například se vám neukáže možnost objednat odvoz – protože v ČR žádný není. Jakmile přiletíte do Malajsie, vše se automaticky aktivuje na základě vaší polohy.
Další alternativou je MyCar nebo AirAsia, které fungují na stejném principu.

Čeká vás dovolená na Langkawi a chcete se dobře najíst? E-book Restaurace Langkawi je přesně tím, co potřebujete!
S interaktivním průvodcem restauracemi již nikdy nebudete bloumat ulicemi ve snaze dobře se najíst nebo rozpačitě přešlapovat u místních restaurací, u kterých nevíte, jak fungují. Místo toho půjdete na jisto a vždy se dobře najíte.
V průvodci najdete mapu a popis 71 podniků, které jsou rozdělené na asijské, západní a vegetariánské restaurace, místa s pěkným výhledem, kavárny a bary. Dále informace o nejčastějších jídlech, typech lokálních restaurací a další užitečné rady.

Doprava z Langkawi do dalších destinací

Z Langkawi (a na něj) se dostanete buď lodí nebo letecky. Možnosti jsou následující:

 • Osobní loď Kuah Jetty – Satun je nejrychlejší cestou na pevninskou část Thajska. V přístavu Satun je směnárna, kde si za celkem slušný kurz můžete vyměnit ringgity na bahty. Před přístavem vždy stojí songthaew (sdílené taxi), které vás doveze do města, odkud jezdí autobusy na Krabi a do dalších destinací v Thajsku. Dostanete se odsud také do přístavu Pak Bara, z něhož se dá jet na Koh Lipe – mimo sezónu, když nejezdí přímé lodě mezi Langkawi a Koh Lipe.
 • Osobní loď Kuah Jetty – Kuala Kedah využijete pro cestu dále do Malajsie. Vlakové a autobusové nádraží pro návaznou cestu do Malajsie je v Alor Setar, kam se z přístavu dostanete za cca 40 až 60 minut Grabem.
 • Osobní lod Kuah Jetty – Kuala Perlis využijete v případě, kdy se chcete dostat do Hat Yai (Thajsko) přes pozemní hraniční přechod Padang Besar, kam z přístavu jezdí přímý autobus. Druhá možnost je dojet autobusem nebo Grabem na vlakové nádraží a využít vlak. Hraniční přechod je součástí vlakové stanice, takže jednoduše přestoupíte na vlak do Thajska a projdete přitom imigračním. Loď do Kuala Perlis můžete samozřejmě použít i pro navazující cesty dále do Malajsie.
 • Nákladní auto loď Bukit Malut – Kuala Perlis pro přepravu vozidel. Lístky rezervujte s předstihem, především jedete-li během hlavní sezóny či v době malajských prázdnin a svátků.
 • Osobní loď Telaga Harbour – Koh Lipe pro cesty na Lipe nebo dále to Thajska po moři. Podrobnosti o cestě najdete v článku Jak se dostat na Koh Lipe.
 • Mezinárodní letiště, ze kterého lze letět na Penang, do Kuala Lumpur a dalších destinací v JV Asii (s přestupem v KL). Nejvíce spojů má AirAsia, Malaysia Airlines nebo Malindo Air. Před Covidem létal z Prahy na Langkawi Qatar, měli jsme také přímou linku Langkawi – Phuket. Ani jedno ale ještě není obnoveno.

Užitečné odkazy pro hledání dopravy

Na cestu jakýmkoli dopravním prostředkem vždy doporučuji vybavit se dlouhými kalhotami, tričkem s dlouhým rukávem nebo lehčím světříkem nebo mít sebou šátek či rychleschnoucí ručník na přikytí. Většina dopravních prostředků je zde silně klimatizovaná a citlivějším osobám hrozí kromě nekomfortu také nachlazení.

Další články, které se mohou hodit

Kontaktní formulář

Chystáte se na dovolenou na Langkawi a rádi byste na výlet s českým průvodcem? Potřebujete poradit s programem nebo ubytováním? Napište mi a nechte starosti se svojí dovolenou na mně.

Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.
Nepovinný informativní údaj, který slouží pouze pro mé potřeby - zlepšování webu, služeb atd.

Pozn.: Některé odkazy jsou ve formě tzv. „partnerského odkazu“. Znamená to, že pokud si přes odkaz něco objednáte, já obdržím provizi, která mi pomáhá v udržování, rozvoji a provozu webu a mých služeb pro vás.

Close
Kontakt

Kontaktní formulář

Další kontakty:

lenka@ceskavmalajsii.cz
WhatsApp: +60 16-313 9792

 

Facebook
Instagram
Praktické
Powered by 12Go system
Close

Češka v Malajsii

Váš průvodce pro exotickou dovolenou

Češka v Malajsii © Copyright 2021
Close